Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.12.2021 > 13:16 Versiunea pentru printare
Joi, 23 decembrie 2021, ora 13:16

Subiect vot: Anexa 4/04/01 in integralitate
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:382 104 62 42 25 17 15 9 42 23 23 12 7 1
- voturi pentru (DA):270 104 62 - - 17 15 - 42 23 - - 7 -
- voturi împotrivă (NU):111 - - 42 25 - - 8 - - 23 12 - 1
- abțineri:1 - - - - - - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
3. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
4. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
5. Aelenei Dănuț deputat AUR NU
6. Aelenei Evdochia senator AUR NU
7. Albișteanu Mihail deputat AUR NU
8. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
9. Alda Adrian deputat PSD DA
10. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
11. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
12. Amet Varol deputat Minoritati DA
13. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
14. Andronache Gabriel deputat PNL DA
15. Andrușceac Antonio deputat AUR NU
16. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
17. Antal István-Loránt senator UDMR DA
18. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
19. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
20. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
21. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
22. Axinia Adrian-George deputat AUR NU
23. Azamfirei Leonard senator PSD DA
24. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
25. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
26. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
27. Badiu Georgel deputat AUR NU
28. Balabașciuc Călin-Constantin deputat AUR NU
29. Balan Ioan deputat PNL DA
30. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
31. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
32. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
33. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
34. Barcari Rodica-Luminița deputat - Abținere
35. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
36. Băltărețu Viorel deputat USR NU
37. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
38. Bende Sándor deputat UDMR DA
39. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
40. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
41. Berescu Monica-Elena deputat USR NU
42. Bica Dănuț senator PNL DA
43. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
44. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
45. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
46. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
47. Boancă Rodica senator AUR NU
48. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
49. Bodea Marius senator USR NU
50. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
51. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
52. Bordei Cristian senator USR NU
53. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
54. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
55. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
56. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
57. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
58. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
59. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
60. Busuioc Andrei senator AUR NU
61. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
62. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
63. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
64. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
65. Cambera Oana-Alexandra deputat USR NU
66. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
67. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
68. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
69. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
70. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
71. Cernic Sebastian senator USR NU
72. Chelaru Mircia deputat AUR NU
73. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
74. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
75. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
76. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
77. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
78. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
79. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
80. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR NU
81. Ciubuc Ciprian deputat AUR NU
82. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
83. Cîtea Vasile deputat PSD DA
84. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
85. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
86. Constantin Daniel deputat PNL DA
87. Corlățean Titus senator PSD DA
88. Cosma Dorinel senator AUR NU
89. Costea Adrian senator AUR NU
90. Crețu Gabriela senator PSD DA
91. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
92. Cristian Brian deputat USR NU
93. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
94. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
95. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
96. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
97. Csoma Botond deputat UDMR DA
98. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
99. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
100. Dancă Ionel deputat - NU
101. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
102. Dămureanu Ringo deputat AUR NU
103. Dăneasă Mircea senator AUR NU
104. Dehelean Silviu deputat USR NU
105. Deneș Ioan senator PSD DA
106. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
107. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
108. Dogariu Eugen senator PSD DA
109. Drancă Andrei-Iulian deputat USR NU
110. Drulă Cătălin deputat USR NU
111. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
112. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
113. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
114. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
115. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
116. Enachi Raisa deputat AUR NU
117. Farago Petru deputat UDMR DA
118. Fădor Angelica deputat PNL DA
119. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
120. Fălcoi Nicu deputat USR NU
121. Fechet Mircea deputat PNL DA
122. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
123. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
124. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
125. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
126. Firea Gabriela senator PSD DA
127. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
128. Floroiu Ionel deputat PSD DA
129. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR NU
130. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
131. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
132. Furtună Mirela deputat PSD DA
133. Gál Károly deputat UDMR DA
134. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
135. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
136. Genoiu Mihail senator PSD DA
137. Georgescu Laura senator PSD DA
138. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
139. Gheba Daniel-Sorin deputat USR NU
140. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
141. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
142. Ghica Cristian senator USR NU
143. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD DA
144. Giugea Nicolae deputat - NU
145. Giurgiu Adrian deputat USR NU
146. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
147. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
148. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
149. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
150. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
151. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
152. Gudu Michael deputat PNL DA
153. Guran Virgil senator PNL DA
154. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
155. Halici Nicușor deputat PSD DA
156. Hangan Andrei senator AUR NU
157. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
158. Hatos Adrian senator PNL DA
159. Havârneanu Filip deputat USR NU
160. Hărătău Elena deputat PNL DA
161. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
162. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
163. Humelnicu Marius senator PSD DA
164. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
165. Huțu Alexandra deputat PSD DA
166. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
167. Ichim Cristian-Paul deputat USR NU
168. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
169. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
170. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
171. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
172. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
173. Kelemen Attila deputat UDMR DA
174. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
175. Kiss János deputat PNL DA
176. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
177. Könczei Csaba deputat UDMR DA
178. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
179. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
180. Lasca Mihai Ioan deputat - NU
181. László Attila senator UDMR DA
182. Lavric Sorin senator AUR NU
183. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
184. Lazăr Teodor deputat USR NU
185. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
186. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
187. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
188. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
189. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
190. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
191. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
192. Mang Ioan deputat PSD DA
193. Manta Claudiu deputat PSD DA
194. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
195. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR NU
196. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
197. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD DA
198. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
199. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
200. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
201. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
202. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
203. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
204. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
205. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
206. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
207. Mina Marian deputat PSD DA
208. Mircea Florin deputat PSD DA
209. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
210. Mirea Siminica senator PSD DA
211. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
212. Mitrea Dumitrina deputat AUR NU
213. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - NU
214. Mîndruță Gheorghiță senator USR NU
215. Mocioalcă Ion senator PSD DA
216. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
217. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
218. Molnar Ervin deputat PNL DA
219. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
220. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
221. Munteanu Remus deputat PSD DA
222. Murariu Oana deputat USR NU
223. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
224. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR NU
225. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
226. Mutu Gabriel senator PSD DA
227. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
228. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
229. Nagy Vasile deputat AUR NU
230. Nassar Rodica deputat PSD DA
231. Năcuță Sorin deputat PNL DA
232. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
233. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
234. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
235. Neagu Ionuț senator AUR NU
236. Neagu Nicolae senator PNL DA
237. Neață Eugen deputat PSD DA
238. Nechita Aurel deputat PSD DA
239. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
240. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
241. Niță Nicu deputat PSD DA
242. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
243. Olar Corneliu deputat PNL DA
244. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
245. Oprinoiu Aurel senator USR NU
246. Orban Ludovic deputat - NU
247. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
248. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
249. Özmen Oana-Marciana deputat USR NU
250. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
251. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
252. Panait Radu deputat USR NU
253. Pandea Ciprian senator PNL DA
254. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
255. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
256. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
257. Pălărie Ștefan senator USR NU
258. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR NU
259. Petcu Toma-Florin senator PNL DA
260. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
261. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
262. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
263. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
264. Polak Tudor deputat PNL DA
265. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR NU
266. Pop Darius deputat AUR NU
267. Popa Alexandru deputat PNL DA
268. Popa Maricel senator PSD DA
269. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
270. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
271. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
272. Popescu Ion-Dragoș senator USR NU
273. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
274. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
275. Postică Andrei senator USR NU
276. Potecă Vasilica senator PNL DA
277. Poteraș Cosmin-Marian senator USR NU
278. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
279. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
280. Presură Alexandra deputat PSD DA
281. Prioteasa Ion senator PSD DA
282. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
283. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
284. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
285. Puiu Ovidiu senator PSD DA
286. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
287. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR NU
288. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
289. Răducanu Sebastian senator PSD DA
290. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
291. Rizea Cristina Camelia deputat USR NU
292. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
293. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
294. Roman Nicolae deputat AUR NU
295. Romașcanu Lucian senator PSD DA
296. Roșca Mircea deputat PNL DA
297. Rujan Dumitru deputat PNL DA
298. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
299. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR NU
300. Salan Viorel deputat PSD DA
301. Sandu Viorica deputat PSD DA
302. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR NU
303. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
304. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
305. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
306. Scripnic Lilian deputat AUR NU
307. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
308. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
309. Solomon Adrian deputat PSD DA
310. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
311. Stan Ioan senator PSD DA
312. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
313. Stancu Paul deputat PSD DA
314. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
315. Stănescu Paul senator PSD DA
316. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
317. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
318. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
319. Stoian Maria deputat PNL DA
320. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
321. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
322. Stoica Diana deputat USR NU
323. Stoica Elena deputat PSD DA
324. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
325. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
326. Stroe Felix senator PSD DA
327. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
328. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR NU
329. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
330. Szabó Ödön deputat UDMR DA
331. Șandru Cosmin deputat PNL DA
332. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
333. Șerban Gianina deputat AUR NU
334. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
335. Șișcu George deputat PNL DA
336. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
337. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
338. Șoptică Costel deputat PNL DA
339. Șovăială Constantin deputat - NU
340. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
341. Tătaru Nelu deputat PNL DA
342. Târziu Claudiu-Richard senator AUR NU
343. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR NU
344. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
345. Terente Eugen deputat USR NU
346. Thellmann Christine deputat PNL DA
347. Tîlvăr Angel senator PSD DA
348. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
349. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
350. Toda Daniel-Liviu deputat USR NU
351. Toma Ilie deputat PSD DA
352. Toma Vasilică deputat PSD DA
353. Trăilă Cristina deputat PNL DA
354. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
355. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
356. Trufin Lucian senator PSD DA
357. Tudorache Daniel deputat PSD DA
358. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
359. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR NU
360. Turos Lóránd senator UDMR DA
361. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
362. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
363. Țachianu Marian deputat PSD DA
364. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
365. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
366. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
367. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
368. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
369. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
370. Veștea Mihail senator PNL DA
371. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
372. Viașu Cosmin-Cristian senator USR NU
373. Vicol Costel senator USR NU
374. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
375. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
376. Vlașin Sorin senator PSD DA
377. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
378. Weber Mihai deputat PSD DA
379. Wiener Adrian deputat USR NU
380. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
381. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
382. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 22 mai 2022, 8:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro