Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.12.2021 > 13:17 Versiunea pentru printare
Joi, 23 decembrie 2021, ora 13:17

Subiect vot: Anexa 5/04 in integralitate
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:389 102 63 47 25 16 17 9 43 25 23 12 6 1
- voturi pentru (DA):273 102 63 - - 16 17 1 43 25 - - 6 -
- voturi împotrivă (NU):116 - - 47 25 - - 8 - - 23 12 - 1
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
3. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
4. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
5. Aelenei Dănuț deputat AUR NU
6. Aelenei Evdochia senator AUR NU
7. Albișteanu Mihail deputat AUR NU
8. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
9. Alda Adrian deputat PSD DA
10. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
11. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
12. Amet Varol deputat Minoritati DA
13. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
14. Andronache Gabriel deputat PNL DA
15. Andrușceac Antonio deputat AUR NU
16. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
17. Antal István-Loránt senator UDMR DA
18. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
19. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
20. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
21. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
22. Axinia Adrian-George deputat AUR NU
23. Azamfirei Leonard senator PSD DA
24. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
25. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
26. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
27. Badiu Georgel deputat AUR NU
28. Balabașciuc Călin-Constantin deputat AUR NU
29. Balan Ioan deputat PNL DA
30. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
31. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
32. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
33. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
34. Barcari Rodica-Luminița deputat - DA
35. Barna Ilie Dan deputat USR NU
36. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
37. Băltărețu Viorel deputat USR NU
38. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
39. Bende Sándor deputat UDMR DA
40. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
41. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
42. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
43. Berescu Monica-Elena deputat USR NU
44. Bica Dănuț senator PNL DA
45. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
46. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
47. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
48. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
49. Boancă Rodica senator AUR NU
50. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
51. Bodea Marius senator USR NU
52. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
53. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
54. Bordei Cristian senator USR NU
55. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
56. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
57. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL DA
58. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
59. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
60. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
61. Buican Cristian deputat PNL DA
62. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
63. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
64. Busuioc Andrei senator AUR NU
65. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
66. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
67. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
68. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
69. Cambera Oana-Alexandra deputat USR NU
70. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
71. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
72. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
73. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
74. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
75. Cernic Sebastian senator USR NU
76. Chelaru Mircia deputat AUR NU
77. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
78. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
79. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
80. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
81. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
82. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
83. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
84. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR NU
85. Cîtea Vasile deputat PSD DA
86. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
87. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
88. Constantin Daniel deputat PNL DA
89. Corlățean Titus senator PSD DA
90. Cosma Dorinel senator AUR NU
91. Costea Adrian senator AUR NU
92. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
93. Crețu Gabriela senator PSD DA
94. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
95. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
96. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
97. Cristian Brian deputat USR NU
98. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
99. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
100. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
101. Csoma Botond deputat UDMR DA
102. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
103. Dancă Ionel deputat - NU
104. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
105. Dămureanu Ringo deputat AUR NU
106. Dăneasă Mircea senator AUR NU
107. Dehelean Silviu deputat USR NU
108. Deneș Ioan senator PSD DA
109. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
110. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
111. Dogariu Eugen senator PSD DA
112. Dragu Anca Dana senator USR NU
113. Drancă Andrei-Iulian deputat USR NU
114. Drulă Cătălin deputat USR NU
115. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
116. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
117. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
118. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
119. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
120. Enachi Raisa deputat AUR NU
121. Fădor Angelica deputat PNL DA
122. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
123. Fălcoi Nicu deputat USR NU
124. Fechet Mircea deputat PNL DA
125. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
126. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
127. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
128. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
129. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
130. Firea Gabriela senator PSD DA
131. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
132. Floroiu Ionel deputat PSD DA
133. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR NU
134. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
135. Furtună Mirela deputat PSD DA
136. Gál Károly deputat UDMR DA
137. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
138. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
139. Genoiu Mihail senator PSD DA
140. Georgescu Laura senator PSD DA
141. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
142. Gheba Daniel-Sorin deputat USR NU
143. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
144. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
145. Ghica Cristian senator USR NU
146. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD DA
147. Giugea Nicolae deputat - NU
148. Giurgiu Adrian deputat USR NU
149. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
150. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
151. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
152. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
153. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
154. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
155. Gudu Michael deputat PNL DA
156. Guran Virgil senator PNL DA
157. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
158. Halici Nicușor deputat PSD DA
159. Hangan Andrei senator AUR NU
160. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
161. Hatos Adrian senator PNL DA
162. Havârneanu Filip deputat USR NU
163. Hărătău Elena deputat PNL DA
164. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
165. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
166. Humelnicu Marius senator PSD DA
167. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
168. Huțu Alexandra deputat PSD DA
169. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
170. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
171. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
172. Ichim Cristian-Paul deputat USR NU
173. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
174. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
175. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
176. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
177. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
178. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
179. Kelemen Attila deputat UDMR DA
180. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
181. Kiss János deputat PNL DA
182. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
183. Könczei Csaba deputat UDMR DA
184. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
185. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
186. Lasca Mihai Ioan deputat - NU
187. László Attila senator UDMR DA
188. Lavric Sorin senator AUR NU
189. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
190. Lazăr Teodor deputat USR NU
191. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
192. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
193. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
194. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
195. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
196. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
197. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
198. Mang Ioan deputat PSD DA
199. Manta Claudiu deputat PSD DA
200. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
201. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR NU
202. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
203. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD DA
204. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
205. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
206. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
207. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
208. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
209. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
210. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
211. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
212. Mina Marian deputat PSD DA
213. Mircea Florin deputat PSD DA
214. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
215. Mirea Siminica senator PSD DA
216. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
217. Mitrea Dumitrina deputat AUR NU
218. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - NU
219. Mîndruță Gheorghiță senator USR NU
220. Mocioalcă Ion senator PSD DA
221. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
222. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
223. Molnar Ervin deputat PNL DA
224. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
225. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
226. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR NU
227. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
228. Munteanu Remus deputat PSD DA
229. Murariu Oana deputat USR NU
230. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
231. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR NU
232. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
233. Mutu Gabriel senator PSD DA
234. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
235. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
236. Nagy Vasile deputat AUR NU
237. Nassar Rodica deputat PSD DA
238. Năcuță Sorin deputat PNL DA
239. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
240. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
241. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
242. Neagu Ionuț senator AUR NU
243. Neagu Nicolae senator PNL DA
244. Neață Eugen deputat PSD DA
245. Nechita Aurel deputat PSD DA
246. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
247. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
248. Niță Nicu deputat PSD DA
249. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
250. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
251. Oprinoiu Aurel senator USR NU
252. Orban Ludovic deputat - NU
253. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
254. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
255. Özmen Oana-Marciana deputat USR NU
256. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
257. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
258. Panait Radu deputat USR NU
259. Pandea Ciprian senator PNL DA
260. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
261. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
262. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
263. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR NU
264. Petcu Toma-Florin senator PNL DA
265. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
266. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
267. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
268. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
269. Polak Tudor deputat PNL DA
270. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR NU
271. Pop Darius deputat AUR NU
272. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
273. Popa Alexandru deputat PNL DA
274. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
275. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
276. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
277. Popescu Ion-Dragoș senator USR NU
278. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
279. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
280. Postică Andrei senator USR NU
281. Potecă Vasilica senator PNL DA
282. Poteraș Cosmin-Marian senator USR NU
283. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
284. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
285. Presură Alexandra deputat PSD DA
286. Prioteasa Ion senator PSD DA
287. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
288. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
289. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
290. Puiu Ovidiu senator PSD DA
291. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
292. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR NU
293. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
294. Răducanu Sebastian senator PSD DA
295. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
296. Rizea Cristina Camelia deputat USR NU
297. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
298. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
299. Roman Nicolae deputat AUR NU
300. Romașcanu Lucian senator PSD DA
301. Roșca Mircea deputat PNL DA
302. Rujan Dumitru deputat PNL DA
303. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
304. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR NU
305. Salan Viorel deputat PSD DA
306. Sandu Viorica deputat PSD DA
307. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR NU
308. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
309. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
310. Scarlat George senator PNL DA
311. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
312. Scripnic Lilian deputat AUR NU
313. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
314. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
315. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
316. Solomon Adrian deputat PSD DA
317. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
318. Stan Ioan senator PSD DA
319. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
320. Stancu Paul deputat PSD DA
321. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
322. Stănescu Paul senator PSD DA
323. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
324. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
325. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
326. Stoian Maria deputat PNL DA
327. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
328. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
329. Stoica Diana deputat USR NU
330. Stoica Elena deputat PSD DA
331. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
332. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
333. Stroe Felix senator PSD DA
334. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
335. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR NU
336. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
337. Szabó Ödön deputat UDMR DA
338. Șandru Cosmin deputat PNL DA
339. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
340. Șerban Gianina deputat AUR NU
341. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
342. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
343. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
344. Șoptică Costel deputat PNL DA
345. Șovăială Constantin deputat - NU
346. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
347. Tătaru Nelu deputat PNL DA
348. Târziu Claudiu-Richard senator AUR NU
349. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR NU
350. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
351. Terente Eugen deputat USR NU
352. Thellmann Christine deputat PNL DA
353. Tîlvăr Angel senator PSD DA
354. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
355. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
356. Toda Daniel-Liviu deputat USR NU
357. Toma Ilie deputat PSD DA
358. Toma Vasilică deputat PSD DA
359. Trăilă Cristina deputat PNL DA
360. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
361. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
362. Trufin Lucian senator PSD DA
363. Tudorache Daniel deputat PSD DA
364. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
365. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR NU
366. Turos Lóránd senator UDMR DA
367. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
368. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
369. Țachianu Marian deputat PSD DA
370. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
371. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
372. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
373. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
374. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
375. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
376. Veștea Mihail senator PNL DA
377. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
378. Viașu Cosmin-Cristian senator USR NU
379. Vicol Costel senator USR NU
380. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
381. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
382. Vlașin Sorin senator PSD DA
383. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
384. Weber Mihai deputat PSD DA
385. Wiener Adrian deputat USR NU
386. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
387. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
388. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
389. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 22 mai 2022, 8:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro