Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2007 > 11:07 Versiunea pentru printare
Marți, 12 iunie 2007, ora 11:07

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Pct.1
PL 310/2007 Propunere legislativă privind participarea României la procesul decizional din cadrul Uniunii Europene și îndeplinirea obligațiilor asumate față de Uniunea Europeană
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:70 15 15 7 15 6 3 1 8
- voturi pentru (DA):39 14 - 6 11 2 2 1 3
- voturi împotrivă (NU):20 1 15 - 1 1 1 - 1
- abțineri:6 - - 1 2 - - - 3
- nu au votat:5 - - - 1 3 - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Almăjanu Marin PNL NU
2. Amet Aledin Minoritati DA
3. Andreica Romică - Abținere
4. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
5. Bónis István UDMR -
6. Brînză William Gabriel PD-L DA
7. Buda Daniel PD-L DA
8. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L Abținere
9. Cantaragiu Bogdan PD-L Abținere
10. Călian Petru PC DA
11. Chiper Gheorghe PSD NU
12. Cindrea Ioan PSD DA
13. Diaconescu Marin PRM DA
14. Dragomir Gheorghe PNL NU
15. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
16. Dumitriu Mihai PSD DA
17. Dușa Mircea PSD DA
18. Duțu Stelian PD-L DA
19. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM Abținere
20. Florea Damian PC NU
21. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
22. Furo Iuliu Ioan PRM DA
23. Gabor Gheorghe PNL NU
24. Găleteanu Monalisa PSD DA
25. Gerea Andrei Dominic PNL NU
26. Gheorghe Valeriu PNL NU
27. Grigore Dan PD-L -
28. Gubandru Aurel PSD DA
29. Hoban Ioan PNL NU
30. Igaș Traian Constantin PD-L DA
31. Iordache Florin PSD DA
32. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
33. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
34. Lakatos Petru UDMR -
35. Macaleți Costică PSD DA
36. Manta Pantelimon - NU
37. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
38. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
39. Mircea Costache PRM DA
40. Mironescu Laurențiu PD-L DA
41. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
42. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
43. Moisoiu Adrian PRM DA
44. Momanu Corneliu - -
45. Movilă Petru PD-L NU
46. Nassar Rodica PSD DA
47. Olteanu Bogdan PNL NU
48. Ovidenie Costel - DA
49. Petrea Constantin PD-L DA
50. Pușcaș Vasile PSD DA
51. Pușcă Mircea Valer PNL NU
52. Rus Ioan Aurel PRM DA
53. Sasu Ion PSD DA
54. Sóki Béla UDMR NU
55. Stoica Ion - DA
56. Străchinaru Petre PD-L DA
57. Strungă Emil PNL NU
58. Știrbeț Cornel - Abținere
59. Tabără Valeriu PD-L DA
60. Tamás Sándor UDMR -
61. Timar Liviu PSD DA
62. Toma Florentina Marilena PSD DA
63. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
64. Ursărescu Dorinel PNL NU
65. Varga Attila UDMR DA
66. Vasile Aurelia PSD DA
67. Văsioiu Horia PD-L DA
68. Zaharia Claudius Mihail - Abținere
69. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
70. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 27 octombrie 2021, 20:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro