Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2007 > 11:07 Versiunea pentru printare
Marți, 12 iunie 2007, ora 11:07

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Pct.2
PL 310/2007 Propunere legislativă privind participarea României la procesul decizional din cadrul Uniunii Europene și îndeplinirea obligațiilor asumate față de Uniunea Europeană
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:76 17 15 8 15 9 3 1 8
- voturi pentru (DA):44 17 - 7 10 4 2 1 3
- voturi împotrivă (NU):23 - 15 - 2 3 1 - 2
- abțineri:8 - - 1 3 1 - - 3
- nu au votat:1 - - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Almăjanu Marin PNL NU
3. Amet Aledin Minoritati DA
4. Andreica Romică - Abținere
5. Asztalos Ferenc UDMR NU
6. Băeșu George PSD DA
7. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
8. Bónis István UDMR NU
9. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
10. Buciu Angela PRM DA
11. Buda Daniel PD-L DA
12. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L Abținere
13. Cantaragiu Bogdan PD-L Abținere
14. Călian Petru PC DA
15. Chiper Gheorghe PSD DA
16. Cindrea Ioan PSD DA
17. Diaconescu Marin PRM DA
18. Dragomir Gheorghe PNL NU
19. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
20. Dușa Mircea PSD DA
21. Erdei Dolóczki István UDMR DA
22. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM Abținere
23. Florea Damian PC NU
24. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
25. Furo Iuliu Ioan PRM DA
26. Gabor Gheorghe PNL NU
27. Găleteanu Monalisa PSD DA
28. Gerea Andrei Dominic PNL NU
29. Gheorghe Valeriu PNL NU
30. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
31. Grigore Dan PD-L Abținere
32. Gubandru Aurel PSD DA
33. Hoban Ioan PNL NU
34. Igaș Traian Constantin PD-L DA
35. Iordache Florin PSD DA
36. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
37. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
38. Lakatos Petru UDMR Abținere
39. Liga Dănuț PD-L DA
40. Macaleți Costică PSD DA
41. Manta Pantelimon - NU
42. Márton Árpád-Francisc UDMR -
43. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
44. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
45. Mircea Costache PRM DA
46. Mironescu Laurențiu PD-L DA
47. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
48. Moisoiu Adrian PRM DA
49. Momanu Corneliu - NU
50. Movilă Petru PD-L NU
51. Munteanu Ioan PSD DA
52. Nassar Rodica PSD DA
53. Olteanu Bogdan PNL NU
54. Ovidenie Costel - DA
55. Petrea Constantin PD-L DA
56. Pușcaș Vasile PSD DA
57. Pușcă Mircea Valer PNL NU
58. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
59. Rus Ioan Aurel PRM DA
60. Sasu Ion PSD DA
61. Sóki Béla UDMR NU
62. Stoica Ion - DA
63. Străchinaru Petre PD-L NU
64. Strungă Emil PNL NU
65. Știrbeț Cornel - Abținere
66. Tabără Valeriu PD-L DA
67. Tamás Sándor UDMR DA
68. Timar Liviu PSD DA
69. Toma Florentina Marilena PSD DA
70. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
71. Ursărescu Dorinel PNL NU
72. Varga Attila UDMR DA
73. Vasile Aurelia PSD DA
74. Zaharia Claudius Mihail - Abținere
75. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
76. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 27 octombrie 2021, 4:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro