Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2007 > 11:07 Versiunea pentru printare
Marți, 12 iunie 2007, ora 11:07

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Pct.3
PL 310/2007 Propunere legislativă privind participarea României la procesul decizional din cadrul Uniunii Europene și îndeplinirea obligațiilor asumate față de Uniunea Europeană
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:82 18 15 8 17 12 3 1 8
- voturi pentru (DA):51 18 - 7 15 6 2 - 3
- voturi împotrivă (NU):22 - 15 - 1 4 1 - 1
- abțineri:9 - - 1 1 2 - 1 4
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Almăjanu Marin PNL NU
3. Amet Aledin Minoritati Abținere
4. Andreica Romică - Abținere
5. Antal Árpád-András UDMR DA
6. Asztalos Ferenc UDMR NU
7. Băeșu George PSD DA
8. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
9. Bónis István UDMR NU
10. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
11. Brînză William Gabriel PD-L DA
12. Buciu Angela PRM DA
13. Buda Daniel PD-L DA
14. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L Abținere
15. Călian Petru PC DA
16. Chiper Gheorghe PSD DA
17. Cindrea Ioan PSD DA
18. Diaconescu Marin PRM DA
19. Dragomir Gheorghe PNL NU
20. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
21. Dumitriu Mihai PSD DA
22. Dușa Mircea PSD DA
23. Erdei Dolóczki István UDMR DA
24. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM Abținere
25. Florea Damian PC NU
26. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
27. Furo Iuliu Ioan PRM DA
28. Gabor Gheorghe PNL NU
29. Găleteanu Monalisa PSD DA
30. Gerea Andrei Dominic PNL NU
31. Gheorghe Valeriu PNL NU
32. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
33. Grigore Dan PD-L DA
34. Gubandru Aurel PSD DA
35. Hoban Ioan PNL NU
36. Igaș Traian Constantin PD-L DA
37. Iordache Florin PSD DA
38. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
39. Kerekes Károly UDMR NU
40. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
41. Lakatos Petru UDMR Abținere
42. Liga Dănuț PD-L DA
43. Macaleți Costică PSD DA
44. Manta Pantelimon - NU
45. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
46. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
47. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
48. Mircea Costache PRM DA
49. Mironescu Laurențiu PD-L DA
50. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
51. Moisoiu Adrian PRM DA
52. Momanu Corneliu - Abținere
53. Movilă Petru PD-L NU
54. Munteanu Ioan PSD DA
55. Nassar Rodica PSD DA
56. Olteanu Bogdan PNL NU
57. Ovidenie Costel - DA
58. Petrea Constantin PD-L DA
59. Pușcaș Vasile PSD DA
60. Pușcă Mircea Valer PNL NU
61. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
62. Rus Ioan Aurel PRM DA
63. Sasu Ion PSD DA
64. Seres Dénes UDMR DA
65. Sóki Béla UDMR NU
66. Stoica Ion - DA
67. Străchinaru Petre PD-L DA
68. Strungă Emil PNL NU
69. Știrbeț Cornel - Abținere
70. Tabără Valeriu PD-L DA
71. Tamás Sándor UDMR DA
72. Timar Liviu PSD DA
73. Toma Florentina Marilena PSD DA
74. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
75. Ursărescu Dorinel PNL NU
76. Varga Attila UDMR DA
77. Vasile Aurelia PSD DA
78. Văsioiu Horia PD-L DA
79. Zaharia Claudius Mihail - Abținere
80. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
81. Zegrean Augustin PD-L DA
82. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 27 octombrie 2021, 17:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro