Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2007 > 11:08 Versiunea pentru printare
Marți, 12 iunie 2007, ora 11:08

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Pct.4
PL 310/2007 Propunere legislativă privind participarea României la procesul decizional din cadrul Uniunii Europene și îndeplinirea obligațiilor asumate față de Uniunea Europeană
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:77 17 14 7 16 12 2 1 8
- voturi pentru (DA):48 16 1 7 14 5 2 - 3
- voturi împotrivă (NU):16 - 12 - 1 2 - - 1
- abțineri:13 1 1 - 1 5 - 1 4
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Almăjanu Marin PNL NU
3. Amet Aledin Minoritati Abținere
4. Andreica Romică - Abținere
5. Antal Árpád-András UDMR DA
6. Asztalos Ferenc UDMR Abținere
7. Băeșu George PSD DA
8. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
9. Bónis István UDMR NU
10. Boșneac Valentin Samuel PNL Abținere
11. Buciu Angela PRM DA
12. Buda Daniel PD-L DA
13. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L Abținere
14. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
15. Călian Petru PC DA
16. Chiper Gheorghe PSD DA
17. Cindrea Ioan PSD DA
18. Diaconescu Marin PRM DA
19. Dragomir Gheorghe PNL NU
20. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
21. Dumitriu Mihai PSD Abținere
22. Dușa Mircea PSD DA
23. Erdei Dolóczki István UDMR DA
24. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
25. Furo Iuliu Ioan PRM DA
26. Gabor Gheorghe PNL NU
27. Găleteanu Monalisa PSD DA
28. Gerea Andrei Dominic PNL NU
29. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
30. Grigore Dan PD-L DA
31. Gubandru Aurel PSD DA
32. Hoban Ioan PNL NU
33. Igaș Traian Constantin PD-L DA
34. Iordache Florin PSD DA
35. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
36. Kerekes Károly UDMR Abținere
37. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
38. Lakatos Petru UDMR Abținere
39. Liga Dănuț PD-L DA
40. Manta Pantelimon - NU
41. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
42. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
43. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
44. Mircea Costache PRM DA
45. Mironescu Laurențiu PD-L DA
46. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
47. Moisoiu Adrian PRM DA
48. Momanu Corneliu - Abținere
49. Movilă Petru PD-L NU
50. Munteanu Ioan PSD DA
51. Nassar Rodica PSD DA
52. Olteanu Bogdan PNL NU
53. Ovidenie Costel - DA
54. Petrea Constantin PD-L DA
55. Pușcaș Vasile PSD DA
56. Pușcă Mircea Valer PNL NU
57. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
58. Rus Ioan Aurel PRM DA
59. Sasu Ion PSD DA
60. Seres Dénes UDMR DA
61. Sóki Béla UDMR NU
62. Stoica Ion - DA
63. Străchinaru Petre PD-L DA
64. Strungă Emil PNL DA
65. Știrbeț Cornel - Abținere
66. Tabără Valeriu PD-L DA
67. Tamás Sándor UDMR DA
68. Timar Liviu PSD DA
69. Toma Florentina Marilena PSD DA
70. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
71. Ursărescu Dorinel PNL NU
72. Varga Attila UDMR Abținere
73. Vasile Aurelia PSD DA
74. Zaharia Claudius Mihail - Abținere
75. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
76. Zegrean Augustin PD-L DA
77. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 27 octombrie 2021, 1:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro