Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2007 > 11:08 Versiunea pentru printare
Marți, 12 iunie 2007, ora 11:08

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Pct.5
PL 310/2007 Propunere legislativă privind participarea României la procesul decizional din cadrul Uniunii Europene și îndeplinirea obligațiilor asumate față de Uniunea Europeană
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:80 17 16 8 16 12 2 1 8
- voturi pentru (DA):48 16 1 8 14 4 2 - 3
- voturi împotrivă (NU):17 - 14 - 1 1 - - 1
- abțineri:12 - - - 1 6 - 1 4
- nu au votat:3 1 1 - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD -
2. Almăjanu Marin PNL NU
3. Amet Aledin Minoritati Abținere
4. Andreica Romică - Abținere
5. Antal Árpád-András UDMR DA
6. Asztalos Ferenc UDMR Abținere
7. Băeșu George PSD DA
8. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
9. Bónis István UDMR -
10. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
11. Buciu Angela PRM DA
12. Buda Daniel PD-L DA
13. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L Abținere
14. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
15. Călian Petru PC DA
16. Chiper Gheorghe PSD DA
17. Cindrea Ioan PSD DA
18. Diaconescu Marin PRM DA
19. Dragomir Gheorghe PNL NU
20. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
21. Dușa Mircea PSD DA
22. Erdei Dolóczki István UDMR DA
23. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
24. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
25. Furo Iuliu Ioan PRM DA
26. Gabor Gheorghe PNL NU
27. Găleteanu Monalisa PSD DA
28. Gerea Andrei Dominic PNL NU
29. Gheorghe Valeriu PNL NU
30. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
31. Grigore Dan PD-L DA
32. Gubandru Aurel PSD DA
33. Hoban Ioan PNL NU
34. Igaș Traian Constantin PD-L DA
35. Iordache Florin PSD DA
36. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
37. Kerekes Károly UDMR Abținere
38. Király Andrei-Gheorghe UDMR Abținere
39. Lakatos Petru UDMR Abținere
40. Liga Dănuț PD-L DA
41. Macaleți Costică PSD DA
42. Manta Pantelimon - NU
43. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
44. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
45. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
46. Mircea Costache PRM DA
47. Mironescu Laurențiu PD-L DA
48. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL -
49. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
50. Moisoiu Adrian PRM DA
51. Momanu Corneliu - Abținere
52. Movilă Petru PD-L NU
53. Munteanu Ioan PSD DA
54. Nassar Rodica PSD DA
55. Olteanu Bogdan PNL NU
56. Ovidenie Costel - DA
57. Petrea Constantin PD-L DA
58. Pușcaș Vasile PSD DA
59. Pușcă Mircea Valer PNL NU
60. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
61. Rus Ioan Aurel PRM DA
62. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
63. Sasu Ion PSD DA
64. Seres Dénes UDMR DA
65. Sóki Béla UDMR NU
66. Stoica Ion - DA
67. Străchinaru Petre PD-L DA
68. Strungă Emil PNL DA
69. Știrbeț Cornel - Abținere
70. Tabără Valeriu PD-L DA
71. Tamás Sándor UDMR DA
72. Toma Florentina Marilena PSD DA
73. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
74. Ursărescu Dorinel PNL NU
75. Varga Attila UDMR Abținere
76. Vasile Aurelia PSD DA
77. Zaharia Claudius Mihail - Abținere
78. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
79. Zegrean Augustin PD-L DA
80. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 17 octombrie 2021, 2:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro