Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2007 > 11:08 Versiunea pentru printare
Marți, 12 iunie 2007, ora 11:08

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Pct.6
PL 310/2007 Propunere legislativă privind participarea României la procesul decizional din cadrul Uniunii Europene și îndeplinirea obligațiilor asumate față de Uniunea Europeană
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:83 18 16 8 18 12 2 1 8
- voturi pentru (DA):56 18 1 8 17 7 2 - 3
- voturi împotrivă (NU):18 - 15 - 1 1 - - 1
- abțineri:8 - - - - 3 - 1 4
- nu au votat:1 - - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Almăjanu Marin PNL NU
3. Amet Aledin Minoritati Abținere
4. Andreica Romică - Abținere
5. Antal Árpád-András UDMR DA
6. Asztalos Ferenc UDMR DA
7. Băeșu George PSD DA
8. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
9. Bónis István UDMR -
10. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
11. Buciu Angela PRM DA
12. Buda Daniel PD-L DA
13. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
14. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
15. Călian Petru PC DA
16. Chiper Gheorghe PSD DA
17. Cindrea Ioan PSD DA
18. Diaconescu Marin PRM DA
19. Dragomir Gheorghe PNL NU
20. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
21. Dumitriu Mihai PSD DA
22. Duțu Stelian PD-L DA
23. Erdei Dolóczki István UDMR DA
24. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
25. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
26. Furo Iuliu Ioan PRM DA
27. Gabor Gheorghe PNL NU
28. Găleteanu Monalisa PSD DA
29. Gerea Andrei Dominic PNL NU
30. Gheorghe Valeriu PNL NU
31. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
32. Grigore Dan PD-L DA
33. Gubandru Aurel PSD DA
34. Hoban Ioan PNL NU
35. Igaș Traian Constantin PD-L DA
36. Iordache Florin PSD DA
37. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
38. Kerekes Károly UDMR Abținere
39. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
40. Lakatos Petru UDMR Abținere
41. Liga Dănuț PD-L DA
42. Macaleți Costică PSD DA
43. Manta Pantelimon - NU
44. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
45. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
46. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
47. Mircea Costache PRM DA
48. Mironescu Laurențiu PD-L DA
49. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
50. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
51. Moisoiu Adrian PRM DA
52. Momanu Corneliu - Abținere
53. Movilă Petru PD-L NU
54. Munteanu Ioan PSD DA
55. Nassar Rodica PSD DA
56. Olteanu Bogdan PNL NU
57. Ovidenie Costel - DA
58. Petrea Constantin PD-L DA
59. Pușcaș Vasile PSD DA
60. Pușcă Mircea Valer PNL NU
61. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
62. Rus Ioan Aurel PRM DA
63. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
64. Sasu Ion PSD DA
65. Seres Dénes UDMR DA
66. Sóki Béla UDMR NU
67. Stoica Ion - DA
68. Străchinaru Petre PD-L DA
69. Strungă Emil PNL DA
70. Știrbeț Cornel - Abținere
71. Tabără Valeriu PD-L DA
72. Tamás Sándor UDMR DA
73. Timar Liviu PSD DA
74. Toma Florentina Marilena PSD DA
75. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
76. Ursărescu Dorinel PNL NU
77. Varga Attila UDMR Abținere
78. Vasile Aurelia PSD DA
79. Văsioiu Horia PD-L DA
80. Zaharia Claudius Mihail - Abținere
81. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
82. Zegrean Augustin PD-L DA
83. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 22 octombrie 2021, 5:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro