Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2007 > 11:10 Versiunea pentru printare
Marți, 12 iunie 2007, ora 11:10

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Pct.13
PL 310/2007 Propunere legislativă privind participarea României la procesul decizional din cadrul Uniunii Europene și îndeplinirea obligațiilor asumate față de Uniunea Europeană
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:85 20 16 8 16 13 3 1 8
- voturi pentru (DA):61 20 - 7 15 11 3 1 4
- voturi împotrivă (NU):17 - 16 - - 1 - - -
- abțineri:7 - - 1 1 1 - - 4
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Almăjanu Marin PNL NU
2. Amet Aledin Minoritati DA
3. Andreica Romică - Abținere
4. Antal Árpád-András UDMR DA
5. Asztalos Ferenc UDMR DA
6. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
7. Bónis István UDMR DA
8. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
9. Buciu Angela PRM Abținere
10. Buda Daniel PD-L DA
11. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L Abținere
12. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
13. Călian Petru PC DA
14. Chiper Gheorghe PSD DA
15. Cindrea Ioan PSD DA
16. Diaconescu Marin PRM DA
17. Dragomir Gheorghe PNL NU
18. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
19. Dumitriu Mihai PSD DA
20. Dușa Mircea PSD DA
21. Erdei Dolóczki István UDMR DA
22. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
23. Florea Damian PC DA
24. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
25. Furo Iuliu Ioan PRM DA
26. Gabor Gheorghe PNL NU
27. Găleteanu Monalisa PSD DA
28. Gerea Andrei Dominic PNL NU
29. Gheorghe Valeriu PNL NU
30. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
31. Grigore Dan PD-L DA
32. Gubandru Aurel PSD DA
33. Hoban Ioan PNL NU
34. Igaș Traian Constantin PD-L DA
35. Iordache Florin PSD DA
36. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
37. Kerekes Károly UDMR DA
38. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
39. Lakatos Petru UDMR Abținere
40. Liga Dănuț PD-L DA
41. Macaleți Costică PSD DA
42. Manta Pantelimon - DA
43. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
44. Máté András-Levente UDMR DA
45. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
46. Meir Nati PD-L DA
47. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
48. Mircea Costache PRM DA
49. Mironescu Laurențiu PD-L DA
50. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
51. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
52. Moisoiu Adrian PRM DA
53. Momanu Corneliu - Abținere
54. Munteanu Ioan PSD DA
55. Nassar Rodica PSD DA
56. Nosa Iuliu PSD DA
57. Olteanu Bogdan PNL NU
58. Ovidenie Costel - DA
59. Petrea Constantin PD-L DA
60. Pușcaș Vasile PSD DA
61. Pușcă Mircea Valer PNL NU
62. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
63. Rus Ioan Aurel PRM DA
64. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
65. Sasu Ion PSD DA
66. Seres Dénes UDMR DA
67. Sóki Béla UDMR NU
68. Soporan Vasile Filip PSD DA
69. Stoica Ion - DA
70. Străchinaru Petre PD-L DA
71. Strungă Emil PNL NU
72. Știrbeț Cornel - Abținere
73. Tamás Sándor UDMR DA
74. Timar Liviu PSD DA
75. Toma Florentina Marilena PSD DA
76. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
77. Ursărescu Dorinel PNL NU
78. Varga Attila UDMR DA
79. Vasile Aurelia PSD DA
80. Văsioiu Horia PD-L DA
81. Vlădoiu Aurel PSD DA
82. Zaharia Claudius Mihail - Abținere
83. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
84. Zegrean Augustin PD-L DA
85. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 27 octombrie 2021, 20:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro