Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2007 > 11:10 Versiunea pentru printare
Marți, 12 iunie 2007, ora 11:10

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Pct.14
PL 310/2007 Propunere legislativă privind participarea României la procesul decizional din cadrul Uniunii Europene și îndeplinirea obligațiilor asumate față de Uniunea Europeană
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:86 22 15 8 17 12 3 1 8
- voturi pentru (DA):60 21 1 8 15 9 2 1 3
- voturi împotrivă (NU):16 - 14 - 1 1 - - -
- abțineri:9 - - - 1 2 1 - 5
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Almăjanu Marin PNL NU
3. Amet Aledin Minoritati DA
4. Andreica Romică - Abținere
5. Antal Árpád-András UDMR DA
6. Băeșu George PSD DA
7. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
8. Bónis István UDMR DA
9. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
10. Buciu Angela PRM DA
11. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L Abținere
12. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
13. Călian Petru PC DA
14. Chiper Gheorghe PSD DA
15. Cindrea Ioan PSD -
16. Diaconescu Marin PRM DA
17. Dragomir Gheorghe PNL NU
18. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
19. Dușa Mircea PSD DA
20. Duțu Stelian PD-L DA
21. Erdei Dolóczki István UDMR DA
22. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
23. Florea Damian PC Abținere
24. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
25. Furo Iuliu Ioan PRM DA
26. Gabor Gheorghe PNL DA
27. Găleteanu Monalisa PSD DA
28. Gerea Andrei Dominic PNL NU
29. Gheorghe Valeriu PNL NU
30. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
31. Grigore Dan PD-L DA
32. Gubandru Aurel PSD DA
33. Hoban Ioan PNL NU
34. Igaș Traian Constantin PD-L DA
35. Ionescu Daniel PSD DA
36. Iordache Florin PSD DA
37. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
38. Kerekes Károly UDMR Abținere
39. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
40. Lakatos Petru UDMR Abținere
41. Liga Dănuț PD-L DA
42. Macaleți Costică PSD DA
43. Manta Pantelimon - Abținere
44. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
45. Máté András-Levente UDMR DA
46. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
47. Meir Nati PD-L DA
48. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
49. Mircea Costache PRM DA
50. Mironescu Laurențiu PD-L DA
51. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
52. Moisoiu Adrian PRM DA
53. Momanu Corneliu - Abținere
54. Movilă Petru PD-L NU
55. Munteanu Ioan PSD DA
56. Nassar Rodica PSD DA
57. Nosa Iuliu PSD DA
58. Olteanu Bogdan PNL NU
59. Ovidenie Costel - DA
60. Petrea Constantin PD-L DA
61. Pușcaș Vasile PSD DA
62. Pușcă Mircea Valer PNL NU
63. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
64. Rus Ioan Aurel PRM DA
65. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
66. Sasu Ion PSD DA
67. Seres Dénes UDMR DA
68. Sóki Béla UDMR NU
69. Soporan Vasile Filip PSD DA
70. Stoica Ion - DA
71. Străchinaru Petre PD-L DA
72. Strungă Emil PNL NU
73. Știrbeț Cornel - Abținere
74. Tamás Sándor UDMR DA
75. Timar Liviu PSD DA
76. Toma Florentina Marilena PSD DA
77. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
78. Ursărescu Dorinel PNL NU
79. Varga Attila UDMR DA
80. Vasile Aurelia PSD DA
81. Văsioiu Horia PD-L DA
82. Vlădoiu Aurel PSD DA
83. Zaharia Claudius Mihail - Abținere
84. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
85. Zegrean Augustin PD-L DA
86. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 22 octombrie 2021, 7:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro