Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2007 > 11:10 Versiunea pentru printare
Marți, 12 iunie 2007, ora 11:10

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Pct.15
PL 310/2007 Propunere legislativă privind participarea României la procesul decizional din cadrul Uniunii Europene și îndeplinirea obligațiilor asumate față de Uniunea Europeană
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:86 23 17 8 17 9 3 1 8
- voturi pentru (DA):60 23 2 8 15 6 2 1 3
- voturi împotrivă (NU):17 - 15 - 1 1 - - -
- abțineri:9 - - - 1 2 1 - 5
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Almăjanu Marin PNL NU
3. Amet Aledin Minoritati DA
4. Andreica Romică - Abținere
5. Băeșu George PSD DA
6. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
7. Bónis István UDMR DA
8. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
9. Buciu Angela PRM DA
10. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L Abținere
11. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
12. Călian Petru PC DA
13. Chiper Gheorghe PSD DA
14. Cindrea Ioan PSD DA
15. Diaconescu Marin PRM DA
16. Dragomir Gheorghe PNL NU
17. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
18. Dumitriu Mihai PSD DA
19. Dușa Mircea PSD DA
20. Duțu Stelian PD-L DA
21. Erdei Dolóczki István UDMR DA
22. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
23. Florea Damian PC Abținere
24. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
25. Furo Iuliu Ioan PRM DA
26. Gabor Gheorghe PNL DA
27. Găleteanu Monalisa PSD DA
28. Gerea Andrei Dominic PNL NU
29. Gheorghe Valeriu PNL NU
30. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
31. Grigore Dan PD-L DA
32. Gubandru Aurel PSD DA
33. Hoban Ioan PNL NU
34. Igaș Traian Constantin PD-L DA
35. Ionescu Daniel PSD DA
36. Iordache Florin PSD DA
37. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
38. Kerekes Károly UDMR Abținere
39. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
40. Lakatos Petru UDMR Abținere
41. Liga Dănuț PD-L DA
42. Macaleți Costică PSD DA
43. Manta Pantelimon - Abținere
44. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
45. Máté András-Levente UDMR DA
46. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
47. Meir Nati PD-L DA
48. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
49. Mircea Costache PRM DA
50. Mironescu Laurențiu PD-L DA
51. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
52. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
53. Moisoiu Adrian PRM DA
54. Momanu Corneliu - Abținere
55. Movilă Petru PD-L NU
56. Munteanu Ioan PSD DA
57. Nassar Rodica PSD DA
58. Nosa Iuliu PSD DA
59. Olteanu Bogdan PNL NU
60. Ovidenie Costel - DA
61. Palăr Ionel PNL DA
62. Petrea Constantin PD-L DA
63. Pușcaș Vasile PSD DA
64. Pușcă Mircea Valer PNL NU
65. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
66. Rus Ioan Aurel PRM DA
67. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
68. Sasu Ion PSD DA
69. Seres Dénes UDMR DA
70. Sóki Béla UDMR NU
71. Soporan Vasile Filip PSD DA
72. Stoica Ion - DA
73. Străchinaru Petre PD-L DA
74. Strungă Emil PNL NU
75. Știrbeț Cornel - Abținere
76. Timar Liviu PSD DA
77. Toma Florentina Marilena PSD DA
78. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
79. Ursărescu Dorinel PNL NU
80. Vasile Aurelia PSD DA
81. Văsioiu Horia PD-L DA
82. Vlădoiu Aurel PSD DA
83. Zaharia Claudius Mihail - Abținere
84. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
85. Zegrean Augustin PD-L DA
86. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 17 octombrie 2021, 4:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro