Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2007 > 11:11 Versiunea pentru printare
Marți, 12 iunie 2007, ora 11:11

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Pct.17
PL 310/2007 Propunere legislativă privind participarea României la procesul decizional din cadrul Uniunii Europene și îndeplinirea obligațiilor asumate față de Uniunea Europeană
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:87 23 16 7 18 12 2 1 8
- voturi pentru (DA):61 23 - 7 15 9 2 1 4
- voturi împotrivă (NU):18 - 16 - 1 1 - - -
- abțineri:7 - - - 1 2 - - 4
- nu au votat:1 - - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Almăjanu Marin PNL NU
2. Amet Aledin Minoritati DA
3. Andreica Romică - Abținere
4. Antal Árpád-András UDMR DA
5. Băeșu George PSD DA
6. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
7. Bónis István UDMR DA
8. Buciu Angela PRM DA
9. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L Abținere
10. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
11. Călian Petru PC DA
12. Chiper Gheorghe PSD DA
13. Cindrea Ioan PSD DA
14. Dragomir Gheorghe PNL NU
15. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
16. Dumitriu Mihai PSD DA
17. Dușa Mircea PSD DA
18. Duțu Stelian PD-L DA
19. Erdei Dolóczki István UDMR DA
20. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
21. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
22. Furo Iuliu Ioan PRM DA
23. Gabor Gheorghe PNL NU
24. Găleteanu Monalisa PSD DA
25. Gerea Andrei Dominic PNL NU
26. Gheorghe Valeriu PNL NU
27. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
28. Grigore Dan PD-L DA
29. Gubandru Aurel PSD DA
30. Hoban Ioan PNL NU
31. Igaș Traian Constantin PD-L DA
32. Ionescu Daniel PSD DA
33. Iordache Florin PSD DA
34. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
35. Kerekes Károly UDMR Abținere
36. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
37. Lakatos Petru UDMR Abținere
38. Liga Dănuț PD-L DA
39. Macaleți Costică PSD DA
40. Manta Pantelimon - Abținere
41. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
42. Máté András-Levente UDMR DA
43. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
44. Meir Nati PD-L DA
45. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
46. Mircea Costache PRM DA
47. Mironescu Laurențiu PD-L DA
48. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
49. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
50. Moisoiu Adrian PRM DA
51. Momanu Corneliu - Abținere
52. Movilă Petru PD-L NU
53. Munteanu Ioan PSD DA
54. Nassar Rodica PSD DA
55. Nechita Aurel PSD DA
56. Nosa Iuliu PSD DA
57. Olteanu Bogdan PNL NU
58. Ovidenie Costel - DA
59. Palăr Ionel PNL NU
60. Petrea Constantin PD-L DA
61. Pușcaș Vasile PSD DA
62. Pușcă Mircea Valer PNL NU
63. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
64. Rus Ioan Aurel PRM DA
65. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
66. Sasu Ion PSD DA
67. Seres Dénes UDMR DA
68. Sóki Béla UDMR NU
69. Soporan Vasile Filip PSD DA
70. Stoica Ion - DA
71. Străchinaru Petre PD-L DA
72. Strungă Emil PNL NU
73. Știrbeț Cornel - DA
74. Tabără Valeriu PD-L -
75. Tamás Sándor UDMR DA
76. Timar Liviu PSD DA
77. Toma Florentina Marilena PSD DA
78. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
79. Ursărescu Dorinel PNL NU
80. Varga Attila UDMR DA
81. Vasile Aurelia PSD DA
82. Văsioiu Horia PD-L DA
83. Vlădoiu Aurel PSD DA
84. Zaharia Claudius Mihail - Abținere
85. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
86. Zegrean Augustin PD-L DA
87. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 25 octombrie 2021, 6:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro