Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2007 > 11:12 Versiunea pentru printare
Marți, 12 iunie 2007, ora 11:12

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Pct.19
PL 310/2007 Propunere legislativă privind participarea României la procesul decizional din cadrul Uniunii Europene și îndeplinirea obligațiilor asumate față de Uniunea Europeană
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:89 25 17 7 17 12 3 1 7
- voturi pentru (DA):61 23 - 7 15 10 2 1 3
- voturi împotrivă (NU):18 - 16 - 1 1 - - -
- abțineri:8 - 1 - 1 1 1 - 4
- nu au votat:2 2 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Almăjanu Marin PNL Abținere
3. Amet Aledin Minoritati DA
4. Andreica Romică - Abținere
5. Antal Árpád-András UDMR DA
6. Asztalos Ferenc UDMR DA
7. Băeșu George PSD DA
8. Bejinariu Eugen PSD DA
9. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
10. Bónis István UDMR DA
11. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
12. Buda Daniel PD-L DA
13. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L Abținere
14. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
15. Călian Petru PC DA
16. Chiper Gheorghe PSD DA
17. Cindrea Ioan PSD DA
18. Dragomir Gheorghe PNL NU
19. Drețcanu Doina Micșunica PSD -
20. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
21. Dumitriu Mihai PSD DA
22. Dușa Mircea PSD DA
23. Duțu Stelian PD-L DA
24. Erdei Dolóczki István UDMR DA
25. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
26. Florea Damian PC Abținere
27. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
28. Furo Iuliu Ioan PRM DA
29. Gabor Gheorghe PNL NU
30. Găleteanu Monalisa PSD DA
31. Gerea Andrei Dominic PNL NU
32. Gheorghe Valeriu PNL NU
33. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
34. Grigore Dan PD-L DA
35. Gubandru Aurel PSD DA
36. Hoban Ioan PNL NU
37. Igaș Traian Constantin PD-L DA
38. Iordache Florin PSD DA
39. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
40. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
41. Lakatos Petru UDMR Abținere
42. Liga Dănuț PD-L DA
43. Macaleți Costică PSD DA
44. Manta Pantelimon - Abținere
45. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
46. Máté András-Levente UDMR DA
47. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
48. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
49. Mircea Costache PRM DA
50. Mironescu Laurențiu PD-L DA
51. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
52. Mînzînă Ion PRM DA
53. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
54. Moisoiu Adrian PRM DA
55. Momanu Corneliu - Abținere
56. Movilă Petru PD-L NU
57. Munteanu Ioan PSD DA
58. Nassar Rodica PSD DA
59. Nechita Aurel PSD -
60. Nosa Iuliu PSD DA
61. Olteanu Bogdan PNL NU
62. Ovidenie Costel - DA
63. Palăr Ionel PNL NU
64. Petrea Constantin PD-L DA
65. Pușcaș Vasile PSD DA
66. Pușcă Mircea Valer PNL NU
67. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
68. Rus Ioan Aurel PRM DA
69. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
70. Sasu Ion PSD DA
71. Seres Dénes UDMR DA
72. Sóki Béla UDMR NU
73. Soporan Vasile Filip PSD DA
74. Stoica Ion - DA
75. Străchinaru Petre PD-L DA
76. Strungă Emil PNL NU
77. Tamás Sándor UDMR DA
78. Timar Liviu PSD DA
79. Toma Florentina Marilena PSD DA
80. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
81. Ursărescu Dorinel PNL NU
82. Varga Attila UDMR DA
83. Vasile Aurelia PSD DA
84. Văsioiu Horia PD-L DA
85. Vlădoiu Aurel PSD DA
86. Zaharia Claudius Mihail - Abținere
87. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
88. Zegrean Augustin PD-L DA
89. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 27 octombrie 2021, 1:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro