Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2007 > 11:12 Versiunea pentru printare
Marți, 12 iunie 2007, ora 11:12

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Pct.22
PL 310/2007 Propunere legislativă privind participarea României la procesul decizional din cadrul Uniunii Europene și îndeplinirea obligațiilor asumate față de Uniunea Europeană
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:85 23 14 9 17 11 3 1 7
- voturi pentru (DA):62 23 - 9 15 9 2 1 3
- voturi împotrivă (NU):16 - 14 - 1 1 - - -
- abțineri:7 - - - 1 1 1 - 4
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Amet Aledin Minoritati DA
2. Andreica Romică - Abținere
3. Antal Árpád-András UDMR DA
4. Băeșu George PSD DA
5. Bejinariu Eugen PSD DA
6. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
7. Bónis István UDMR DA
8. Buciu Angela PRM DA
9. Buda Daniel PD-L DA
10. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L Abținere
11. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
12. Călian Petru PC DA
13. Chiper Gheorghe PSD DA
14. Cindrea Ioan PSD DA
15. Diaconescu Marin PRM DA
16. Dragomir Gheorghe PNL NU
17. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
18. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
19. Dumitriu Mihai PSD DA
20. Duțu Stelian PD-L DA
21. Erdei Dolóczki István UDMR DA
22. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
23. Florea Damian PC Abținere
24. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
25. Furo Iuliu Ioan PRM DA
26. Gabor Gheorghe PNL NU
27. Găleteanu Monalisa PSD DA
28. Gerea Andrei Dominic PNL NU
29. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
30. Grigore Dan PD-L DA
31. Gubandru Aurel PSD DA
32. Hoban Ioan PNL NU
33. Igaș Traian Constantin PD-L DA
34. Ionescu Daniel PSD DA
35. Iordache Florin PSD DA
36. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
37. Lakatos Petru UDMR Abținere
38. Liga Dănuț PD-L DA
39. Macaleți Costică PSD DA
40. Manta Pantelimon - Abținere
41. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
42. Máté András-Levente UDMR DA
43. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
44. Meir Nati PD-L DA
45. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
46. Mircea Costache PRM DA
47. Mironescu Laurențiu PD-L DA
48. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
49. Mînzînă Ion PRM DA
50. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
51. Moisoiu Adrian PRM DA
52. Momanu Corneliu - Abținere
53. Movilă Petru PD-L NU
54. Munteanu Ioan PSD DA
55. Nassar Rodica PSD DA
56. Nechita Aurel PSD DA
57. Nosa Iuliu PSD DA
58. Olteanu Bogdan PNL NU
59. Ovidenie Costel - DA
60. Palăr Ionel PNL NU
61. Petrea Constantin PD-L DA
62. Pușcaș Vasile PSD DA
63. Pușcă Mircea Valer PNL NU
64. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
65. Rus Ioan Aurel PRM DA
66. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
67. Sasu Ion PSD DA
68. Seres Dénes UDMR DA
69. Sóki Béla UDMR NU
70. Soporan Vasile Filip PSD DA
71. Stoica Ion - DA
72. Străchinaru Petre PD-L DA
73. Strungă Emil PNL NU
74. Tamás Sándor UDMR DA
75. Timar Liviu PSD DA
76. Toma Florentina Marilena PSD DA
77. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
78. Ursărescu Dorinel PNL NU
79. Varga Attila UDMR DA
80. Vasile Aurelia PSD DA
81. Văsioiu Horia PD-L DA
82. Vlădoiu Aurel PSD DA
83. Zaharia Claudius Mihail - Abținere
84. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
85. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 27 octombrie 2021, 1:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro