Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2007 > 11:13 Versiunea pentru printare
Marți, 12 iunie 2007, ora 11:13

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Pct.24
PL 310/2007 Propunere legislativă privind participarea României la procesul decizional din cadrul Uniunii Europene și îndeplinirea obligațiilor asumate față de Uniunea Europeană
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:86 23 15 9 16 11 3 1 8
- voturi pentru (DA):61 23 - 9 14 9 2 1 3
- voturi împotrivă (NU):16 - 15 - - 1 - - -
- abțineri:8 - - - 1 1 1 - 5
- nu au votat:1 - - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Amet Aledin Minoritati DA
2. Andreica Romică - Abținere
3. Antal Árpád-András UDMR DA
4. Băeșu George PSD DA
5. Bejinariu Eugen PSD DA
6. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
7. Bónis István UDMR DA
8. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
9. Buciu Angela PRM DA
10. Buda Daniel PD-L -
11. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L Abținere
12. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
13. Călian Petru PC DA
14. Chiper Gheorghe PSD DA
15. Cindrea Ioan PSD DA
16. Diaconescu Marin PRM DA
17. Dragomir Gheorghe PNL NU
18. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
19. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
20. Dumitriu Mihai PSD DA
21. Duțu Stelian PD-L DA
22. Erdei Dolóczki István UDMR DA
23. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
24. Florea Damian PC Abținere
25. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
26. Furo Iuliu Ioan PRM DA
27. Gabor Gheorghe PNL NU
28. Găleteanu Monalisa PSD DA
29. Gerea Andrei Dominic PNL NU
30. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
31. Grigore Dan PD-L DA
32. Gubandru Aurel PSD DA
33. Hoban Ioan PNL NU
34. Igaș Traian Constantin PD-L DA
35. Ionescu Daniel PSD DA
36. Iordache Florin PSD DA
37. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
38. Lakatos Petru UDMR Abținere
39. Liga Dănuț PD-L DA
40. Macaleți Costică PSD DA
41. Manta Pantelimon - Abținere
42. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
43. Máté András-Levente UDMR DA
44. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
45. Meir Nati PD-L DA
46. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
47. Mircea Costache PRM DA
48. Mironescu Laurențiu PD-L DA
49. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
50. Mînzînă Ion PRM DA
51. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
52. Moisoiu Adrian PRM DA
53. Momanu Corneliu - Abținere
54. Munteanu Ioan PSD DA
55. Nassar Rodica PSD DA
56. Nechita Aurel PSD DA
57. Nosa Iuliu PSD DA
58. Olteanu Bogdan PNL NU
59. Ovidenie Costel - DA
60. Palăr Ionel PNL NU
61. Petrea Constantin PD-L DA
62. Pușcaș Vasile PSD DA
63. Pușcă Mircea Valer PNL NU
64. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
65. Rus Ioan Aurel PRM DA
66. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
67. Sasu Ion PSD DA
68. Seres Dénes UDMR DA
69. Sóki Béla UDMR NU
70. Soporan Vasile Filip PSD DA
71. Stoica Ion - DA
72. Străchinaru Petre PD-L DA
73. Strungă Emil PNL NU
74. Știrbeț Cornel - Abținere
75. Tamás Sándor UDMR DA
76. Timar Liviu PSD DA
77. Toma Florentina Marilena PSD DA
78. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
79. Ursărescu Dorinel PNL NU
80. Varga Attila UDMR DA
81. Vasile Aurelia PSD DA
82. Văsioiu Horia PD-L DA
83. Vlădoiu Aurel PSD DA
84. Zaharia Claudius Mihail - Abținere
85. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
86. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 27 octombrie 2021, 20:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro