Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.04.2022 > 12:40 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 aprilie 2022, ora 12:40

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 643/2020 privind transmiterea unor bunuri imobile destinate activităților de asistență sanitar-veterinară, aflate în proprietatea privată a statului, din administrarea Agenției Domeniilor Statului în administrarea consiliilor locale, precum și pentru abrogarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.89/2004 privind vânzarea bunurilor imobile în care se desfășoară activități de asistență sanitar-veterinară
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:281 99 63 50 24 13 16 16
- voturi pentru (DA):233 99 61 8 24 13 16 12
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:47 - 2 42 - - - 3
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - Abținere
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
17. Axinia Adrian-George AUR DA
18. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
20. Badiu Georgel AUR DA
21. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
22. Balan Ioan PNL DA
23. Balint Liviu-Ioan PNL DA
24. Banias Mircea Marius PNL DA
25. Barbu Costel PNL DA
26. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
27. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
28. Barna Ilie Dan USR Abținere
29. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
30. Bălășoiu Aurel PSD DA
31. Băltărețu Viorel USR Abținere
32. Bejinariu Eugen PSD DA
33. Bende Sándor UDMR DA
34. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
35. Berescu Monica-Elena USR Abținere
36. Bîrcă Constantin PSD DA
37. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
38. Bode Lucian Nicolae PNL DA
39. Bola Bogdan-Alexandru - DA
40. Bota Călin-Ioan PNL DA
41. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
42. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
43. Budăi Marius-Constantin PSD DA
44. Buican Cristian PNL DA
45. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
46. Bulai Oana-Gianina PSD DA
47. Burciu Cristina PNL DA
48. Burduja Sebastian-Ioan PNL Abținere
49. Buzoianu Diana-Anda USR Abținere
50. Calista Mara-Daniela PNL DA
51. Cambera Oana-Alexandra USR Abținere
52. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
53. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
54. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
55. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
56. Chelaru Mircia AUR DA
57. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
58. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
59. Chira Claudiu-Martin - DA
60. Chirilă Virgil Alin PSD DA
61. Ciofu Cătălina PNL DA
62. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
63. Ciornei Radu Tudor USR Abținere
64. Ciubuc Ciprian AUR DA
65. Cîtea Vasile PSD DA
66. Coarnă Dumitru - DA
67. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
68. Constantin Daniel PNL DA
69. Cozma Adrian-Felician PNL DA
70. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
71. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
72. Cristian Brian USR Abținere
73. Crîstici Ognean Minoritati DA
74. Crușoveanu Marian PNL DA
75. Csép Éva-Andrea UDMR DA
76. Csoma Botond UDMR DA
77. Cupșa Ioan PNL DA
78. Damian Romulus-Marius PSD DA
79. Dancă Ionel - DA
80. Dămureanu Ringo AUR DA
81. Dinu Cristina-Elena PSD DA
82. Drancă Andrei-Iulian USR Abținere
83. Drulă Cătălin USR Abținere
84. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
85. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
86. Dumitru Florian-Emil PNL DA
87. Dunava Costel Neculai PSD DA
88. Enachi Raisa AUR DA
89. Farago Petru UDMR DA
90. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
91. Fălcoi Nicu USR Abținere
92. Fechet Mircea PNL DA
93. Feodor Silviu Minoritati DA
94. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
95. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
96. Florea Daniel PSD DA
97. Florea Oana-Consuela PSD DA
98. Flucuș Dumitru AUR DA
99. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
100. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
101. Furtună Mirela PSD DA
102. Gál Károly UDMR DA
103. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
104. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
105. Georgescu Nicolae PSD DA
106. Gheba Daniel-Sorin USR Abținere
107. Gheorghiu Bogdan PNL DA
108. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
109. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
110. Giurgiu Adrian USR Abținere
111. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
112. Gliga Dumitrița PSD DA
113. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
114. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
115. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
116. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
117. Gudu Michael PNL DA
118. Hajdu Gábor UDMR DA
119. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
120. Havârneanu Filip USR Abținere
121. Hărătău Elena PNL DA
122. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
123. Horga Maria-Gabriela PNL DA
124. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
125. Huțu Alexandra PSD DA
126. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
127. Iancu Marius-Ionel PSD DA
128. Ibram Iusein Minoritati DA
129. Ichim Cristian-Paul USR Abținere
130. Ilie Victor USR Abținere
131. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
132. Intotero Natalia-Elena PSD DA
133. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
134. Ionescu George - DA
135. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
136. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
137. Kiss János PNL DA
138. Kocsis-Cristea Alexandru - -
139. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
140. Könczei Csaba UDMR DA
141. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
142. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
143. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
144. Lazăr Teodor USR Abținere
145. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
146. Longher Ghervazen Minoritati DA
147. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
148. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
149. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
150. Lupu Andrei-Răzvan USR Abținere
151. Macovei Silviu Nicu PSD DA
152. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
153. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
154. Mang Ioan PSD DA
155. Manta Claudiu PSD DA
156. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
157. Mărculescu Dumitru PNL DA
158. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
159. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
160. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
161. Mina Marian PSD DA
162. Mircea Florin PSD DA
163. Miruță Radu-Dinel USR Abținere
164. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
165. Moisin Radu-Marin PNL DA
166. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
167. Molnar Ervin PNL DA
168. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
169. Morar Olivia-Diana PNL Abținere
170. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
171. Munteanu Remus PSD DA
172. Murariu Oana USR Abținere
173. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
174. Mușoiu Ștefan PSD DA
175. Nacov Gheorghe Minoritati DA
176. Nagy Szabolcs UDMR DA
177. Nagy Vasile AUR DA
178. Nassar Rodica PSD DA
179. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
180. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
181. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
182. Neață Eugen PSD DA
183. Nechita Aurel PSD DA
184. Niță Nicu PSD DA
185. Orban Ludovic - DA
186. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
187. Oteșanu Daniela PSD DA
188. Özmen Oana-Marciana USR Abținere
189. Paladi George-Adrian PSD DA
190. Paraschiv Rodica PSD DA
191. Pavelescu Nicolae PSD DA
192. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
193. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
194. Piper-Savu Florin PSD DA
195. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
196. Plăiașu Gabriel - Abținere
197. Polak Tudor PNL DA
198. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR Abținere
199. Pop Rareș Tudor USR Abținere
200. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
201. Popescu Dan-Cristian PSD DA
202. Popescu Pavel PNL DA
203. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
204. Popica Eduard-Andrei PSD DA
205. Predescu Ana-Loredana PSD DA
206. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
207. Presură Alexandra PSD DA
208. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
209. Prună Cristina-Mădălina USR DA
210. Prunean Alin-Costel USR DA
211. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
212. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
213. Rizea Cristina Camelia USR DA
214. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
215. Roman Florin-Claudiu PNL DA
216. Roman Nicolae - DA
217. Rujan Dumitru PNL DA
218. Salan Viorel PSD DA
219. Sandu Viorica PSD DA
220. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
221. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
222. Scripnic Lilian AUR DA
223. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
224. Seres Dénes UDMR DA
225. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
226. Simion George-Nicolae AUR DA
227. Solomon Adrian PSD DA
228. Stancu Ionel Minoritati DA
229. Stancu Paul PSD DA
230. Stănescu Vetuța PNL DA
231. Stângă George-Cătălin PNL DA
232. Stoian Maria PNL DA
233. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
234. Stoica Diana USR Abținere
235. Stoica Elena PSD DA
236. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
237. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
238. Șandru Cosmin PNL DA
239. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
240. Șerban Gianina AUR DA
241. Șimon Gheorghe PSD DA
242. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
243. Șoldan Gheorghe PSD DA
244. Șoptică Costel PNL DA
245. Șovăială Constantin - DA
246. Ștefan Ion - DA
247. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
248. Tanasă Dan AUR DA
249. Tănase Antonel - DA
250. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
251. Tătaru Nelu PNL DA
252. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
253. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
254. Terente Eugen USR Abținere
255. Thellmann Christine PNL DA
256. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
257. Tobă Francisc - DA
258. Toda Daniel-Liviu USR Abținere
259. Todosiu Beniamin USR Abținere
260. Toma Ilie PSD DA
261. Toma Vasilică PSD DA
262. Trăilă Cristina PNL DA
263. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
264. Tudorache Daniel PSD DA
265. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
266. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
267. Turcan Raluca PNL DA
268. Tușa Adriana Diana PSD DA
269. Tuță George-Cristian PNL DA
270. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
271. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
272. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
273. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
274. Vexler Silviu Minoritati DA
275. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
276. Volosatîi Boris AUR DA
277. Vulpescu Ioan PSD DA
278. Weber Mihai PSD DA
279. Wiener Adrian USR Abținere
280. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
281. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 5 iulie 2022, 19:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro