Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2007 > 11:50 Versiunea pentru printare
Marți, 12 iunie 2007, ora 11:50

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: Pct.1
PL 723/2006 privind aprobarea unor măsuri financiare pentru întreprinderile mici și mijlocii din industria berii
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:114 37 21 9 20 13 5 1 8
- voturi pentru (DA):12 5 1 2 - - 1 - 3
- voturi împotrivă (NU):73 14 19 2 17 13 3 - 5
- abțineri:19 15 - - 2 - 1 1 -
- nu au votat:10 3 1 5 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD Abținere
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Amet Aledin Minoritati Abținere
4. Andea Petru PSD Abținere
5. Antal Árpád-András UDMR NU
6. Ardelean Lia PC NU
7. Asztalos Ferenc UDMR NU
8. Avram Dumitru PRM -
9. Baban Ștefan PRM DA
10. Băeșu George PSD DA
11. Bentu Dumitru PSD -
12. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
13. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
14. Bónis István UDMR NU
15. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
16. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
17. Buciu Angela PRM -
18. Buda Daniel PD-L NU
19. Buda Ioan PSD NU
20. Calimente Mihăiță PNL -
21. Cantaragiu Bogdan PD-L -
22. Călian Petru PC NU
23. Călin Ion PSD NU
24. Chiper Gheorghe PSD NU
25. Chiș Filonaș PSD Abținere
26. Cocrea Olguța - NU
27. Dobre Traian PNL NU
28. Dragomir Gheorghe PNL NU
29. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
30. Dumitriu Mihai PSD Abținere
31. Duțu Stelian PD-L NU
32. Erdei Dolóczki István UDMR NU
33. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM -
34. Florea Damian PC NU
35. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
36. Furo Iuliu Ioan PRM DA
37. Gabor Gheorghe PNL NU
38. Găleteanu Monalisa PSD Abținere
39. Gerea Andrei Dominic PNL NU
40. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
41. Godja Petru PSD Abținere
42. Gubandru Aurel PSD Abținere
43. Hoban Ioan PNL NU
44. Iancu Iulian PSD NU
45. Igaș Traian Constantin PD-L NU
46. Ionescu Daniel PSD NU
47. Iordache Florin PSD DA
48. Iordache Grațiela Denisa PD-L Abținere
49. Iriza Marius PRM -
50. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
51. Kovacs Attila UDMR NU
52. Lakatos Petru UDMR NU
53. Liga Dănuț PD-L NU
54. Magheru Paul PRM NU
55. Manta Pantelimon - NU
56. Marian Dan Mihai PNL NU
57. Marin Constantin PSD -
58. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
59. Máté András-Levente UDMR NU
60. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
61. Meir Nati PD-L NU
62. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
63. Mircea Costache PRM -
64. Mironescu Laurențiu PD-L NU
65. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
66. Mitrea Manuela PSD NU
67. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
68. Mocanu Vasile PSD NU
69. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
70. Moisoiu Adrian PRM NU
71. Moldovan Emil Radu PSD NU
72. Momanu Corneliu - NU
73. Movilă Petru PD-L Abținere
74. Munteanu Ioan PSD Abținere
75. Nassar Rodica PSD Abținere
76. Nechita Aurel PSD NU
77. Nica Dan PSD NU
78. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
79. Nosa Iuliu PSD Abținere
80. Olteanu Bogdan PNL NU
81. Ovidenie Costel - DA
82. Petrea Constantin PD-L NU
83. Ponta Victor-Viorel PSD -
84. Popa Cornel PNL NU
85. Popescu Dan Ioan PC Abținere
86. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
87. Pupeză Viorel PSD Abținere
88. Pușcă Mircea Valer PNL NU
89. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
90. Rusu Mihaela Adriana PSD Abținere
91. Rușanu Dan Radu PNL NU
92. Sasu Ion PSD Abținere
93. Seres Dénes UDMR NU
94. Sóki Béla UDMR NU
95. Stan Ion PSD NU
96. Stativă Irinel Ioan PSD NU
97. Stoica Ion - DA
98. Străchinaru Petre PD-L NU
99. Strungă Emil PNL NU
100. Știrbeț Cornel - NU
101. Știucă Alecsandru PSD NU
102. Tamás Sándor UDMR NU
103. Timar Liviu PSD DA
104. Toma Florentina Marilena PSD Abținere
105. Tudose Mihai PSD NU
106. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
107. Ursărescu Dorinel PNL NU
108. Varga Attila UDMR NU
109. Vasile Aurelia PSD Abținere
110. Văsioiu Horia PD-L NU
111. Vlădoiu Aurel PSD DA
112. Zaharia Claudius Mihail - NU
113. Zegrean Augustin PD-L NU
114. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 17 octombrie 2021, 20:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro