Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.04.2022 > 12:46 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 aprilie 2022, ora 12:46

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 513/2016 pentru modificarea Legii nr.205/2004 privind protecția animalelor
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:281 97 63 51 24 14 16 16
- voturi pentru (DA):281 97 63 51 24 14 16 16
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
17. Axinia Adrian-George AUR DA
18. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru USR DA
20. Badiu Georgel AUR DA
21. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
22. Balan Ioan PNL DA
23. Balint Liviu-Ioan PNL DA
24. Banias Mircea Marius PNL DA
25. Barbu Costel PNL DA
26. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
27. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
28. Barna Ilie Dan USR DA
29. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
30. Bălășoiu Aurel PSD DA
31. Băltărețu Viorel USR DA
32. Bejinariu Eugen PSD DA
33. Bende Sándor UDMR DA
34. Benga Tudor - Vlad USR DA
35. Berescu Monica-Elena USR DA
36. Bîrcă Constantin PSD DA
37. Bode Lucian Nicolae PNL DA
38. Bola Bogdan-Alexandru - DA
39. Bota Călin-Ioan PNL DA
40. Botez Mihai-Cătălin USR DA
41. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
42. Budăi Marius-Constantin PSD DA
43. Buican Cristian PNL DA
44. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
45. Bulai Oana-Gianina PSD DA
46. Burciu Cristina PNL DA
47. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
48. Buzoianu Diana-Anda USR DA
49. Calista Mara-Daniela PNL DA
50. Cambera Oana-Alexandra USR DA
51. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
53. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
54. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
55. Chelaru Mircia AUR DA
56. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
57. Chichirău Cosette-Paula USR DA
58. Chira Claudiu-Martin - DA
59. Chirilă Virgil Alin PSD DA
60. Ciofu Cătălina PNL DA
61. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
62. Ciornei Radu Tudor USR DA
63. Ciubuc Ciprian AUR DA
64. Cîtea Vasile PSD DA
65. Coarnă Dumitru - DA
66. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
67. Constantin Daniel PNL DA
68. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
69. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
70. Cristian Brian USR DA
71. Crîstici Ognean Minoritati DA
72. Csép Éva-Andrea UDMR DA
73. Csoma Botond UDMR DA
74. Cupșa Ioan PNL DA
75. Dancă Ionel - DA
76. Dămureanu Ringo AUR DA
77. Dehelean Silviu USR DA
78. Dinu Cristina-Elena PSD DA
79. Drancă Andrei-Iulian USR DA
80. Drulă Cătălin USR DA
81. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
82. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
83. Dumitru Florian-Emil PNL DA
84. Dunava Costel Neculai PSD DA
85. Enachi Raisa AUR DA
86. Farago Petru UDMR DA
87. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
88. Fălcoi Nicu USR DA
89. Fechet Mircea PNL DA
90. Feodor Silviu Minoritati DA
91. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
92. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
93. Florea Daniel PSD DA
94. Florea Oana-Consuela PSD DA
95. Flucuș Dumitru AUR DA
96. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
97. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
98. Furtună Mirela PSD DA
99. Gál Károly UDMR DA
100. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
101. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
102. Georgescu Nicolae PSD DA
103. Gheba Daniel-Sorin USR DA
104. Gheorghiu Bogdan PNL DA
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
106. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
107. Giurgiu Adrian USR DA
108. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
109. Gliga Dumitrița PSD DA
110. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
111. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
112. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
113. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
114. Gudu Michael PNL DA
115. Hajdu Gábor UDMR DA
116. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
117. Havârneanu Filip USR DA
118. Hărătău Elena PNL DA
119. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
120. Horga Maria-Gabriela PNL DA
121. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
122. Huțu Alexandra PSD DA
123. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
124. Iancu Marius-Ionel PSD DA
125. Ibram Iusein Minoritati DA
126. Ichim Cristian-Paul USR DA
127. Ilie Victor USR DA
128. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
129. Intotero Natalia-Elena PSD DA
130. Ion Stelian-Cristian USR DA
131. Ionescu George - DA
132. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
133. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
134. Kiss János PNL DA
135. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
136. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
137. Könczei Csaba UDMR DA
138. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
139. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
140. Lazăr Ion-Marian USR DA
141. Lazăr Teodor USR DA
142. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
143. Longher Ghervazen Minoritati DA
144. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
145. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
146. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
147. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
148. Macovei Silviu Nicu PSD DA
149. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
150. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
151. Mang Ioan PSD DA
152. Manta Claudiu PSD DA
153. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
154. Mărculescu Dumitru PNL DA
155. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
156. Miftode Marius-Andrei USR DA
157. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
158. Mircea Florin PSD DA
159. Miruță Radu-Dinel USR DA
160. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
161. Moisin Radu-Marin PNL DA
162. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
163. Molnar Ervin PNL DA
164. Molnar Radu-Iulian USR DA
165. Morar Olivia-Diana PNL DA
166. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
167. Munteanu Remus PSD DA
168. Murariu Oana USR DA
169. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
170. Mușoiu Ștefan PSD DA
171. Nacov Gheorghe Minoritati DA
172. Nagy Szabolcs UDMR DA
173. Nagy Vasile AUR DA
174. Nassar Rodica PSD DA
175. Năcuță Sorin PNL DA
176. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
177. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
178. Neagu Denisa-Elena USR DA
179. Neață Eugen PSD DA
180. Nechita Aurel PSD DA
181. Niță Nicu PSD DA
182. Orban Ludovic - DA
183. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
184. Oteșanu Daniela PSD DA
185. Özmen Oana-Marciana USR DA
186. Paladi George-Adrian PSD DA
187. Paraschiv Rodica PSD DA
188. Pavelescu Nicolae PSD DA
189. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
190. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
191. Piper-Savu Florin PSD DA
192. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
193. Plăiașu Gabriel - DA
194. Polak Tudor PNL DA
195. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
196. Pop Rareș Tudor USR DA
197. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
198. Popescu Dan-Cristian PSD DA
199. Popescu Pavel PNL DA
200. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
201. Popica Eduard-Andrei PSD DA
202. Predescu Ana-Loredana PSD DA
203. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
204. Presură Alexandra PSD DA
205. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
206. Prună Cristina-Mădălina USR DA
207. Prunean Alin-Costel USR DA
208. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
209. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
210. Rizea Cristina Camelia USR DA
211. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
212. Roman Florin-Claudiu PNL DA
213. Roman Nicolae - DA
214. Roșca Mircea PNL DA
215. Rujan Dumitru PNL DA
216. Salan Viorel PSD DA
217. Sandu Viorica PSD DA
218. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
219. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
220. Scripnic Lilian AUR DA
221. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
222. Seres Dénes UDMR DA
223. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
224. Simion George-Nicolae AUR DA
225. Simonis Alfred - Robert PSD DA
226. Solomon Adrian PSD DA
227. Stancu Ionel Minoritati DA
228. Stancu Paul PSD DA
229. Stănescu Vetuța PNL DA
230. Stângă George-Cătălin PNL DA
231. Stoian Maria PNL DA
232. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
233. Stoica Diana USR DA
234. Stoica Elena PSD DA
235. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
236. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
237. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
238. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
239. Szabó Ödön UDMR DA
240. Șandru Cosmin PNL DA
241. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
242. Șerban Gianina AUR DA
243. Șimon Gheorghe PSD DA
244. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
245. Șoldan Gheorghe PSD DA
246. Șovăială Constantin - DA
247. Ștefan Ion - DA
248. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
249. Tanasă Dan AUR DA
250. Tănase Antonel - DA
251. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
252. Tătaru Nelu PNL DA
253. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
254. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
255. Terente Eugen USR DA
256. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
257. Tobă Francisc - DA
258. Toda Daniel-Liviu USR DA
259. Todosiu Beniamin USR DA
260. Toma Ilie PSD DA
261. Trăilă Cristina PNL DA
262. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
263. Tudorache Daniel PSD DA
264. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
265. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
266. Turcan Raluca PNL DA
267. Tușa Adriana Diana PSD DA
268. Tuță George-Cristian PNL DA
269. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
270. Țoiu Oana-Silvia USR DA
271. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
272. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
273. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
274. Vexler Silviu Minoritati DA
275. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
276. Volosatîi Boris AUR DA
277. Vulpescu Ioan PSD DA
278. Weber Mihai PSD DA
279. Wiener Adrian USR DA
280. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
281. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 5 iulie 2022, 19:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro