Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.04.2022 > 11:34 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 aprilie 2022, ora 11:34

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 25/2022 pentru modificarea și completarea Legii nr.227/2015 privind Codul fiscal
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:264 93 60 52 19 12 14 14
- voturi pentru (DA):213 93 59 10 19 12 14 6
- voturi împotrivă (NU):5 - 1 - - - - 4
- abțineri:46 - - 42 - - - 4
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Aelenei Dănuț - DA
3. Albotă Emil-Florin PSD DA
4. Alda Adrian PSD DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Andrușceac Antonio AUR DA
10. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
13. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
14. Axinia Adrian-George AUR DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
17. Badiu Georgel AUR DA
18. Balint Liviu-Ioan PNL DA
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
21. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
22. Barna Ilie Dan USR Abținere
23. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
24. Bălășoiu Aurel PSD DA
25. Băltărețu Viorel USR DA
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Bende Sándor UDMR DA
28. Benedek Zacharie UDMR DA
29. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
30. Berescu Monica-Elena USR DA
31. Bîrcă Constantin PSD DA
32. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
33. Bota Călin-Ioan PNL DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bulai Iulian USR Abținere
39. Bulai Oana-Gianina PSD DA
40. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
41. Buzoianu Diana-Anda USR Abținere
42. Calista Mara-Daniela PNL DA
43. Calotă Florică Ică PNL DA
44. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
46. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
47. Chelaru Mircia AUR DA
48. Chichirău Cosette-Paula USR DA
49. Chira Claudiu-Martin - DA
50. Chirilă Virgil Alin PSD DA
51. Ciofu Cătălina PNL DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciornei Radu Tudor USR Abținere
54. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
55. Constantin Daniel PNL DA
56. Cozma Adrian-Felician PNL DA
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
58. Cristea Andi-Lucian PSD DA
59. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
60. Cristian Brian USR DA
61. Crîstici Ognean Minoritati DA
62. Crușoveanu Marian PNL DA
63. Csép Éva-Andrea UDMR DA
64. Dancă Ionel - Abținere
65. Dămureanu Ringo AUR DA
66. Dehelean Silviu USR Abținere
67. Dinu Cristina-Elena PSD DA
68. Drancă Andrei-Iulian USR Abținere
69. Drulă Cătălin USR Abținere
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
71. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
72. Dunava Costel Neculai PSD DA
73. Enachi Raisa AUR DA
74. Fădor Angelica PNL DA
75. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
76. Fălcoi Nicu USR Abținere
77. Fechet Mircea PNL DA
78. Feodor Silviu Minoritati DA
79. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
80. Florea Daniel PSD DA
81. Floroiu Ionel PSD DA
82. Flucuș Dumitru AUR DA
83. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
84. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
85. Gavrilă Anamaria - DA
86. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
87. Georgescu Nicolae PSD DA
88. Gheba Daniel-Sorin USR Abținere
89. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
90. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
91. Giugea Nicolae - Abținere
92. Giurgiu Adrian USR Abținere
93. Gliga Dumitrița PSD DA
94. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
95. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
96. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
97. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
98. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
99. Gudu Michael PNL DA
100. Hajdu Gábor UDMR DA
101. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
102. Havârneanu Filip USR Abținere
103. Hărătău Elena PNL DA
104. Horga Maria-Gabriela PNL DA
105. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
106. Huțu Alexandra PSD DA
107. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
108. Iancu Marius-Ionel PSD DA
109. Ibram Iusein Minoritati DA
110. Ichim Cristian-Paul USR Abținere
111. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
112. Ilie Victor USR DA
113. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
114. Intotero Natalia-Elena PSD DA
115. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
116. Ionescu George - NU
117. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
118. Kelemen Attila UDMR DA
119. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
120. Könczei Csaba UDMR DA
121. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
122. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
123. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
124. Lazăr Teodor USR Abținere
125. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
126. Longher Ghervazen Minoritati DA
127. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
128. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
129. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
130. Lupu Andrei-Răzvan USR Abținere
131. Macovei Silviu Nicu PSD DA
132. Mang Ioan PSD DA
133. Manta Claudiu PSD DA
134. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
135. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
136. Mărculescu Dumitru PNL DA
137. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
138. Miftode Marius-Andrei USR DA
139. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
140. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
141. Mina Marian PSD DA
142. Mircea Florin PSD DA
143. Miruță Radu-Dinel USR Abținere
144. Mitrea Dumitrina AUR DA
145. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
146. Moisin Radu-Marin PNL DA
147. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
148. Molnar Ervin PNL DA
149. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
150. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
151. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
152. Munteanu Remus PSD DA
153. Murariu Oana USR DA
154. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
155. Mușoiu Ștefan PSD DA
156. Nacov Gheorghe Minoritati DA
157. Nagy Szabolcs UDMR DA
158. Năcuță Sorin PNL DA
159. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
160. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
161. Neață Eugen PSD DA
162. Nechita Aurel PSD DA
163. Niță Nicu PSD DA
164. Orban Ludovic - NU
165. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
166. Oteșanu Daniela PSD DA
167. Özmen Oana-Marciana USR Abținere
168. Paladi George-Adrian PSD DA
169. Pambuccian Varujan Minoritati DA
170. Panait Radu USR Abținere
171. Paraschiv Rodica PSD DA
172. Pavelescu Nicolae PSD DA
173. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
174. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
175. Piper-Savu Florin PSD DA
176. Plăiașu Gabriel - DA
177. Polak Tudor PNL DA
178. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR Abținere
179. Pop Rareș Tudor USR Abținere
180. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
181. Popescu Dan-Cristian PSD DA
182. Popescu Pavel PNL DA
183. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
184. Popica Eduard-Andrei PSD DA
185. Predescu Ana-Loredana PSD DA
186. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
187. Presură Alexandra PSD DA
188. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
189. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
190. Prunean Alin-Costel USR Abținere
191. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
192. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
193. Rizea Cristina Camelia USR Abținere
194. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
195. Roman Florin-Claudiu PNL DA
196. Roman Nicolae - Abținere
197. Rujan Dumitru PNL DA
198. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
199. Salan Viorel PSD DA
200. Sandu Viorica PSD DA
201. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
202. Scripnic Lilian AUR DA
203. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
204. Seres Dénes UDMR DA
205. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
206. Simion George-Nicolae AUR DA
207. Simonis Alfred - Robert PSD DA
208. Solomon Adrian PSD DA
209. Stancu Ionel Minoritati DA
210. Stancu Paul PSD DA
211. Stativă Irinel Ioan PSD DA
212. Stângă George-Cătălin PNL DA
213. Stoian Maria PNL DA
214. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
215. Stoica Diana USR Abținere
216. Stoica Elena PSD DA
217. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
218. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
219. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
220. Szabó Ödön UDMR DA
221. Șandru Cosmin PNL DA
222. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
223. Șimon Gheorghe PSD DA
224. Șișcu George PNL DA
225. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
226. Șoldan Gheorghe PSD DA
227. Șoptică Costel PNL DA
228. Șovăială Constantin - NU
229. Ștefan Ion - NU
230. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
231. Tanasă Dan AUR DA
232. Tănase Antonel - Abținere
233. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
234. Tătaru Nelu PNL DA
235. Teniță Dragoș-Cătălin USR Abținere
236. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
237. Terente Eugen USR Abținere
238. Thellmann Christine PNL DA
239. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
240. Toda Daniel-Liviu USR Abținere
241. Todosiu Beniamin USR DA
242. Toma Ilie PSD DA
243. Toma Vasilică PSD DA
244. Trăilă Cristina PNL DA
245. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
246. Tudorache Daniel PSD DA
247. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
248. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
249. Turcan Raluca PNL DA
250. Tuță George-Cristian PNL DA
251. Țachianu Marian PSD DA
252. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
253. Țoiu Oana-Silvia USR Abținere
254. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
255. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
256. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
257. Vexler Silviu Minoritati DA
258. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
259. Volosatîi Boris AUR DA
260. Vulpescu Ioan PSD DA
261. Weber Mihai PSD DA
262. Zakarias Zoltán UDMR DA
263. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
264. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 5 iulie 2022, 19:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro