Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.05.2022 > 14:20 Versiunea pentru printare
Marți, 3 mai 2022, ora 14:20

Subiect vot: Adoptat - Proiectul de Hotărâre privind modificarea anexei la Hotărârea Parlamentului României nr.14/2021 pentru aprobarea componenței nominale a Comisiei parlamentare a revoluționarilor din decembrie 1989.
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:365 95 58 49 28 16 14 10 36 23 18 9 6 3
- voturi pentru (DA):347 95 58 49 27 16 14 2 34 21 18 7 6 -
- voturi împotrivă (NU):9 - - - - - - 6 - - - - - 3
- abțineri:4 - - - 1 - - 2 1 - - - - -
- nu au votat:5 - - - - - - - 1 2 - 2 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
3. Aelenei Dănuț deputat - DA
4. Aelenei Evdochia senator AUR -
5. Albișteanu Mihail deputat AUR DA
6. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
7. Alda Adrian deputat PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
9. Amet Varol deputat Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
11. Andronache Gabriel deputat PNL DA
12. Andrușceac Antonio deputat AUR DA
13. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
14. Antal István-Loránt senator UDMR DA
15. Apostol Alin-Gabriel deputat USR DA
16. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
17. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
18. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
19. Axinia Adrian-George deputat AUR DA
20. Azamfirei Leonard senator PSD DA
21. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
22. Badea Mihai-Alexandru deputat USR DA
23. Badiu Georgel deputat AUR DA
24. Balabașciuc Călin-Constantin deputat AUR DA
25. Balan Ioan deputat PNL DA
26. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
27. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
28. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
29. Barbu Costel deputat PNL DA
30. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
31. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
32. Barna Ilie Dan deputat USR DA
33. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
34. Băltărețu Viorel deputat USR DA
35. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
36. Bende Sándor deputat UDMR DA
37. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
38. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
39. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
40. Bica Dănuț senator PNL DA
41. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
42. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
43. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
44. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
45. Boancă Rodica senator AUR -
46. Bodea Marius senator USR DA
47. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
48. Bordei Cristian senator USR DA
49. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
50. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
51. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
52. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
53. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
54. Bulai Iulian deputat USR DA
55. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
56. Bumb Sorin-Ioan senator PNL DA
57. Burciu Cristina deputat PNL DA
58. Busuioc Andrei senator AUR DA
59. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
60. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
61. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
62. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
63. Cambera Oana-Alexandra deputat USR DA
64. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
65. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
66. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
67. Cernic Sebastian senator USR DA
68. Chelaru Mircia deputat AUR DA
69. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
70. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
71. Chira Claudiu-Martin deputat - Abținere
72. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
73. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
74. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
75. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
76. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
77. Ciornei Radu Tudor deputat USR DA
78. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR DA
79. Ciubuc Ciprian deputat - NU
80. Cîtea Vasile deputat PSD DA
81. Coarnă Dumitru deputat - Abținere
82. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR DA
83. Cosma Dorinel senator AUR DA
84. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
85. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
86. Crețu Gabriela senator PSD Abținere
87. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
88. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
89. Cristian Brian deputat USR DA
90. Cristina Ioan senator PNL DA
91. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
92. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
93. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
94. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
95. Csoma Botond deputat UDMR DA
96. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
97. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
98. Dancă Ionel deputat - NU
99. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
100. Dămureanu Ringo deputat AUR DA
101. Dehelean Silviu deputat USR DA
102. Deneș Ioan senator PSD DA
103. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
104. Dogariu Eugen senator PSD DA
105. Dragu Anca Dana senator USR DA
106. Drulă Cătălin deputat USR DA
107. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
108. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
109. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
110. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
111. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
112. Enachi Raisa deputat AUR DA
113. Farago Petru deputat UDMR DA
114. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
115. Fălcoi Nicu deputat USR DA
116. Fechet Mircea deputat PNL DA
117. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
118. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
119. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
120. Firu Stela senator PNL DA
121. Florea Daniel deputat PSD DA
122. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
123. Florean Ovidiu-Iosif senator - NU
124. Floroiu Ionel deputat PSD DA
125. Flucuș Dumitru deputat AUR DA
126. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR DA
127. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
128. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
129. Gál Károly deputat UDMR DA
130. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
131. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
132. Georgescu Laura senator PSD DA
133. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
134. Gheba Daniel-Sorin deputat USR DA
135. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
136. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
137. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD DA
138. Giurgiu Adrian deputat USR DA
139. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
140. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
141. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
142. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
143. Grădinaru Radu-Vicențiu deputat AUR DA
144. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
145. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
146. Gudu Michael deputat PNL DA
147. Guran Virgil senator PNL DA
148. Hangan Andrei senator AUR DA
149. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR DA
150. Havârneanu Filip deputat USR DA
151. Hărătău Elena deputat PNL DA
152. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
153. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
154. Humelnicu Marius senator PSD DA
155. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
156. Huțu Alexandra deputat PSD DA
157. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
158. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
159. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
160. Ichim Cristian-Paul deputat USR DA
161. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
162. Ilie Victor deputat USR DA
163. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
164. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
165. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL -
166. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
167. Iordache Ion senator - NU
168. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
169. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
170. Ivan Dan senator USR DA
171. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR DA
172. Kelemen Attila deputat UDMR DA
173. Kiss János deputat PNL DA
174. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
175. Könczei Csaba deputat UDMR DA
176. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
177. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
178. László Attila senator UDMR DA
179. Lavric Sorin senator AUR DA
180. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
181. Lazăr Teodor deputat USR DA
182. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
183. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR DA
184. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
185. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
186. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR DA
187. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
188. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
189. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
190. Mang Ioan deputat PSD DA
191. Manta Claudiu deputat PSD DA
192. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
193. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
194. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR DA
195. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
196. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD -
197. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
198. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
199. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
200. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
201. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
202. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
203. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
204. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
205. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
206. Mina Marian deputat PSD DA
207. Mircea Florin deputat PSD DA
208. Mircescu Ion-Narcis senator USR DA
209. Mirea Siminica senator PSD DA
210. Miruță Radu-Dinel deputat USR DA
211. Mitrea Dumitrina deputat AUR DA
212. Mocioalcă Ion senator PSD DA
213. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
214. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
215. Molnar Ervin deputat PNL DA
216. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
217. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
218. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
219. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR DA
220. Muntean Lucica Dina senator PNL -
221. Munteanu Remus deputat PSD DA
222. Murariu Oana deputat USR DA
223. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
224. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
225. Mutu Gabriel senator PSD DA
226. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
227. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
228. Nagy Vasile deputat AUR DA
229. Nassar Rodica deputat PSD DA
230. Nazare Alexandru senator PNL DA
231. Năcuță Sorin deputat PNL DA
232. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
233. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
234. Neagu Nicolae senator PNL DA
235. Neață Eugen deputat PSD DA
236. Nechita Aurel deputat PSD DA
237. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
238. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
239. Niță Nicu deputat PSD DA
240. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
241. Oprinoiu Aurel senator USR DA
242. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
243. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
244. Özmen Oana-Marciana deputat USR DA
245. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
246. Panait Radu deputat USR DA
247. Pandea Ciprian senator PNL DA
248. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
249. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
250. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
251. Pălărie Ștefan senator USR DA
252. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR DA
253. Pecingină Gheorghe deputat PNL DA
254. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
255. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
256. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
257. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
258. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
259. Polak Tudor deputat PNL DA
260. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR DA
261. Pop Darius deputat AUR DA
262. Popa Alexandru deputat PNL DA
263. Popa Maricel senator PSD DA
264. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
265. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
266. Popescu Ion-Dragoș senator USR DA
267. Popescu Pavel deputat PNL DA
268. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
269. Postică Andrei senator USR DA
270. Poteraș Cosmin-Marian senator USR DA
271. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
272. Presură Alexandra deputat PSD DA
273. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
274. Prunean Alin-Costel deputat USR DA
275. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
276. Puiu Ovidiu senator PSD DA
277. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR DA
278. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
279. Răducanu Sebastian senator PSD DA
280. Rizea Cristina Camelia deputat USR DA
281. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
282. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
283. Roman Nicolae deputat - NU
284. Roșca Mircea deputat PNL DA
285. Rotaru Ion senator PSD DA
286. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
287. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR Abținere
288. Salan Viorel deputat PSD DA
289. Sandu Viorica deputat PSD DA
290. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR DA
291. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
292. Scarlat George senator PNL DA
293. Scripnic Lilian deputat AUR DA
294. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
295. Simion George-Nicolae deputat AUR DA
296. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
297. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
298. Stancu Paul deputat PSD DA
299. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
300. Stănescu Paul senator PSD DA
301. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
302. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
303. Stoian Maria deputat PNL DA
304. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
305. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR DA
306. Stoica Diana deputat USR DA
307. Stoica Elena deputat PSD DA
308. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
309. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
310. Stroe Felix senator PSD DA
311. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
312. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR DA
313. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
314. Szabó Ödön deputat UDMR DA
315. Șandru Cosmin deputat PNL DA
316. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
317. Șerban Gianina deputat AUR DA
318. Șișcu George deputat PNL DA
319. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
320. Șoptică Costel deputat PNL DA
321. Ștefan Ion deputat - NU
322. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
323. Tanasă Dan deputat AUR DA
324. Tănase Antonel deputat - NU
325. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
326. Tătaru Nelu deputat PNL DA
327. Târziu Claudiu-Richard senator AUR DA
328. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR DA
329. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
330. Terente Eugen deputat USR DA
331. Thellmann Christine deputat PNL DA
332. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
333. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
334. Tobă Francisc deputat - DA
335. Toda Daniel-Liviu deputat USR DA
336. Todosiu Beniamin deputat USR DA
337. Toma Ilie deputat PSD DA
338. Toma Vasilică deputat PSD DA
339. Trăilă Cristina deputat PNL DA
340. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
341. Trufin Lucian senator PSD DA
342. Tudorache Daniel deputat PSD DA
343. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
344. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR DA
345. Turos Lóránd senator UDMR DA
346. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
347. Țachianu Marian deputat PSD DA
348. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
349. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
350. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
351. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
352. Veștea Mihail senator PNL DA
353. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
354. Vicol Costel senator USR DA
355. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
356. Vlad Sergiu Cosmin senator USR DA
357. Vlașin Sorin senator PSD DA
358. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
359. Volosatîi Boris deputat AUR DA
360. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
361. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
362. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
363. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
364. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
365. Zob Alexandru-Robert senator USR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 25 iunie 2022, 17:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro