Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.05.2022 > 14:20 Versiunea pentru printare
Marți, 3 mai 2022, ora 14:20

Subiect vot: Adoptat - Proiectul de Hotărâre pentru modificarea anexei la Hotărârea Parlamentului României nr.12/2021 privind aprobarea componenței nominale și a conducerii Delegației permanente a Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Organizației pentru Securitate și Cooperare în Europa.
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:366 95 56 49 27 16 14 12 34 23 21 9 7 3
- voturi pentru (DA):349 95 56 48 26 16 14 2 34 22 21 8 7 -
- voturi împotrivă (NU):14 - - 1 - - - 10 - - - - - 3
- abțineri:1 - - - 1 - - - - - - - - -
- nu au votat:2 - - - - - - - - 1 - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
3. Aelenei Dănuț deputat - NU
4. Aelenei Evdochia senator AUR DA
5. Albișteanu Mihail deputat AUR DA
6. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
7. Alda Adrian deputat PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
9. Amet Varol deputat Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
11. Andrușceac Antonio deputat AUR DA
12. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
13. Antal István-Loránt senator UDMR DA
14. Apostol Alin-Gabriel deputat USR DA
15. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
18. Axinia Adrian-George deputat AUR DA
19. Azamfirei Leonard senator PSD DA
20. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
21. Badea Mihai-Alexandru deputat USR DA
22. Badiu Georgel deputat AUR DA
23. Balabașciuc Călin-Constantin deputat AUR DA
24. Balan Ioan deputat PNL DA
25. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
26. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
27. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
28. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
29. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
30. Barna Ilie Dan deputat USR DA
31. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
32. Băltărețu Viorel deputat USR NU
33. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
34. Bende Sándor deputat UDMR DA
35. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
36. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
37. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
38. Bica Dănuț senator PNL DA
39. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
40. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
41. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
42. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
43. Boancă Rodica senator AUR -
44. Bodea Marius senator USR DA
45. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
46. Bordei Cristian senator USR DA
47. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
48. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
49. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL DA
50. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
51. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
52. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
53. Bulai Iulian deputat USR DA
54. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
55. Burciu Cristina deputat PNL DA
56. Busuioc Andrei senator AUR DA
57. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
58. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
59. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
60. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
61. Cambera Oana-Alexandra deputat USR DA
62. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
63. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
64. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
65. Cernic Sebastian senator USR DA
66. Chelaru Mircia deputat AUR DA
67. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
68. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
69. Chira Claudiu-Martin deputat - NU
70. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
71. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
72. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
73. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
74. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
75. Ciornei Radu Tudor deputat USR DA
76. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR DA
77. Ciubuc Ciprian deputat - NU
78. Cîtea Vasile deputat PSD DA
79. Coarnă Dumitru deputat - NU
80. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR DA
81. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
82. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
83. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
84. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
85. Cristian Brian deputat USR DA
86. Cristina Ioan senator PNL DA
87. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
88. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
89. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
90. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
91. Csoma Botond deputat UDMR DA
92. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
93. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
94. Dancă Ionel deputat - NU
95. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
96. Dămureanu Ringo deputat AUR DA
97. Dehelean Silviu deputat USR DA
98. Deneș Ioan senator PSD DA
99. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
100. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
101. Dogariu Eugen senator PSD DA
102. Dragu Anca Dana senator USR DA
103. Drulă Cătălin deputat USR DA
104. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
105. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
106. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
107. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
108. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
109. Enachi Raisa deputat AUR DA
110. Farago Petru deputat UDMR DA
111. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
112. Fălcoi Nicu deputat USR DA
113. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
114. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
115. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
116. Firu Stela senator PNL DA
117. Florea Daniel deputat PSD DA
118. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
119. Florean Ovidiu-Iosif senator - NU
120. Floroiu Ionel deputat PSD DA
121. Flucuș Dumitru deputat AUR DA
122. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR DA
123. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
124. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
125. Gál Károly deputat UDMR DA
126. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
127. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
128. Georgescu Laura senator PSD DA
129. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
130. Gheba Daniel-Sorin deputat USR DA
131. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
132. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
133. Ghica Cristian senator USR DA
134. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD DA
135. Giurgiu Adrian deputat USR DA
136. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
137. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
138. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
139. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
140. Grădinaru Radu-Vicențiu deputat AUR DA
141. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
142. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
143. Gudu Michael deputat PNL DA
144. Guran Virgil senator PNL DA
145. Hangan Andrei senator AUR DA
146. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR DA
147. Havârneanu Filip deputat USR DA
148. Hărătău Elena deputat PNL DA
149. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
150. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
151. Humelnicu Marius senator PSD DA
152. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
153. Huțu Alexandra deputat PSD DA
154. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
155. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
156. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
157. Ichim Cristian-Paul deputat USR DA
158. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
159. Ilie Victor deputat USR DA
160. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
161. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
162. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
163. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
164. Iordache Ion senator - NU
165. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
166. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
167. Ivan Dan senator USR DA
168. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR DA
169. Kelemen Attila deputat UDMR DA
170. Kiss János deputat PNL DA
171. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
172. Könczei Csaba deputat UDMR DA
173. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
174. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
175. Lasca Mihai Ioan deputat - NU
176. László Attila senator UDMR DA
177. Lavric Sorin senator AUR DA
178. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
179. Lazăr Teodor deputat USR DA
180. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
181. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR DA
182. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
183. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
184. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR DA
185. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
186. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
187. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
188. Mang Ioan deputat PSD DA
189. Manta Claudiu deputat PSD DA
190. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
191. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
192. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR DA
193. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
194. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD DA
195. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
196. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
197. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
198. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
199. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
200. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
201. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
202. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
203. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
204. Mina Marian deputat PSD DA
205. Mircea Florin deputat PSD DA
206. Mircescu Ion-Narcis senator USR DA
207. Mirea Siminica senator PSD DA
208. Miruță Radu-Dinel deputat USR DA
209. Mitrea Dumitrina deputat AUR DA
210. Mîndruță Gheorghiță senator USR DA
211. Mocioalcă Ion senator PSD DA
212. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
213. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
214. Molnar Ervin deputat PNL DA
215. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
216. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
217. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR DA
218. Muntean Lucica Dina senator PNL -
219. Munteanu Remus deputat PSD DA
220. Murariu Oana deputat USR DA
221. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
222. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
223. Mutu Gabriel senator PSD DA
224. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
225. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
226. Nagy Vasile deputat AUR DA
227. Nassar Rodica deputat PSD DA
228. Nazare Alexandru senator PNL DA
229. Năcuță Sorin deputat PNL DA
230. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
231. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
232. Neagu Ionuț senator AUR DA
233. Neagu Nicolae senator PNL DA
234. Neață Eugen deputat PSD DA
235. Nechita Aurel deputat PSD DA
236. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
237. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
238. Niță Nicu deputat PSD DA
239. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
240. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
241. Oprinoiu Aurel senator USR DA
242. Orban Ludovic deputat - NU
243. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
244. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
245. Özmen Oana-Marciana deputat USR DA
246. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
247. Panait Radu deputat USR DA
248. Pandea Ciprian senator PNL DA
249. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
250. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
251. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
252. Pălărie Ștefan senator USR DA
253. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR DA
254. Pecingină Gheorghe deputat PNL DA
255. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
256. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
257. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
258. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
259. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
260. Polak Tudor deputat PNL DA
261. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR DA
262. Popa Alexandru deputat PNL DA
263. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
264. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
265. Popescu Ion-Dragoș senator USR DA
266. Popescu Pavel deputat PNL DA
267. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
268. Postică Andrei senator USR DA
269. Poteraș Cosmin-Marian senator USR DA
270. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
271. Presură Alexandra deputat PSD DA
272. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
273. Prunean Alin-Costel deputat USR DA
274. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
275. Puiu Ovidiu senator PSD DA
276. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR DA
277. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
278. Răducanu Sebastian senator PSD DA
279. Rizea Cristina Camelia deputat USR DA
280. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
281. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
282. Roman Nicolae deputat - DA
283. Rotaru Ion senator PSD DA
284. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
285. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR Abținere
286. Salan Viorel deputat PSD DA
287. Sandu Viorica deputat PSD DA
288. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR DA
289. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
290. Scarlat George senator PNL DA
291. Scripnic Lilian deputat AUR DA
292. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
293. Simion George-Nicolae deputat AUR DA
294. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
295. Stancu Paul deputat PSD DA
296. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
297. Stănescu Paul senator PSD DA
298. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
299. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
300. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
301. Stoian Maria deputat PNL DA
302. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
303. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR DA
304. Stoica Diana deputat USR DA
305. Stoica Elena deputat PSD DA
306. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
307. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
308. Stroe Felix senator PSD DA
309. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
310. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR DA
311. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
312. Szabó Ödön deputat UDMR DA
313. Șandru Cosmin deputat PNL DA
314. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
315. Șerban Gianina deputat AUR DA
316. Șișcu George deputat PNL DA
317. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
318. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
319. Șoptică Costel deputat PNL DA
320. Ștefan Ion deputat - NU
321. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
322. Tanasă Dan deputat AUR DA
323. Tănase Antonel deputat - NU
324. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
325. Tătaru Nelu deputat PNL DA
326. Târziu Claudiu-Richard senator AUR DA
327. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR DA
328. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
329. Terente Eugen deputat USR DA
330. Thellmann Christine deputat PNL DA
331. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
332. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
333. Tobă Francisc deputat - DA
334. Toda Daniel-Liviu deputat USR DA
335. Todosiu Beniamin deputat USR DA
336. Toma Ilie deputat PSD DA
337. Toma Vasilică deputat PSD DA
338. Trăilă Cristina deputat PNL DA
339. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
340. Trufin Lucian senator PSD DA
341. Tudorache Daniel deputat PSD DA
342. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
343. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR DA
344. Turos Lóránd senator UDMR DA
345. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
346. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
347. Țachianu Marian deputat PSD DA
348. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
349. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
350. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
351. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
352. Veștea Mihail senator PNL DA
353. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
354. Vicol Costel senator USR DA
355. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
356. Vlad Sergiu Cosmin senator USR DA
357. Vlașin Sorin senator PSD DA
358. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
359. Volosatîi Boris deputat AUR DA
360. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
361. Wiener Adrian deputat USR DA
362. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
363. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
364. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
365. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
366. Zob Alexandru-Robert senator USR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 30 iunie 2022, 14:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro