Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.05.2022 > 14:31 Versiunea pentru printare
Marți, 3 mai 2022, ora 14:31

Subiect vot: Adoptat - Proiectul de Hotărâre pentru constituirea Comisiei speciale de control parlamentar specializat al Europol (JPSG).
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:370 92 63 50 24 17 14 16 33 23 20 9 7 2
- voturi pentru (DA):348 92 62 50 23 17 13 1 32 22 20 9 7 -
- voturi împotrivă (NU):17 - - - - - - 15 - - - - - 2
- abțineri:1 - - - 1 - - - - - - - - -
- nu au votat:4 - 1 - - - 1 - 1 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
3. Aelenei Dănuț deputat - NU
4. Albișteanu Mihail deputat AUR DA
5. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
6. Alda Adrian deputat PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
8. Amet Varol deputat Minoritati DA
9. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
10. Andronache Gabriel deputat PNL DA
11. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
12. Antal István-Loránt senator UDMR DA
13. Apostol Alin-Gabriel deputat USR DA
14. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
16. Azamfirei Leonard senator PSD DA
17. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru deputat USR DA
19. Badiu Georgel deputat AUR DA
20. Balabașciuc Călin-Constantin deputat AUR DA
21. Balan Ioan deputat PNL DA
22. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
23. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
24. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
25. Barbu Costel deputat PNL DA
26. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
27. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
28. Barna Ilie Dan deputat USR DA
29. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
30. Băltărețu Viorel deputat USR DA
31. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
32. Bende Sándor deputat UDMR DA
33. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
34. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
35. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
36. Bica Dănuț senator PNL DA
37. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
38. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
39. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
40. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
41. Boancă Rodica senator AUR DA
42. Bodea Marius senator USR DA
43. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
44. Bordei Cristian senator USR DA
45. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
46. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
47. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL DA
48. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
49. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
50. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
51. Bulai Iulian deputat USR DA
52. Burciu Cristina deputat PNL DA
53. Busuioc Andrei senator AUR DA
54. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
55. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
56. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
57. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
58. Cambera Oana-Alexandra deputat USR DA
59. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
60. Cătană Gheorghe-Adrian senator AUR DA
61. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
62. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
63. Cernic Sebastian senator USR DA
64. Chelaru Mircia deputat AUR DA
65. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
66. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
67. Chira Claudiu-Martin deputat - NU
68. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
69. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
70. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
71. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
72. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
73. Ciornei Radu Tudor deputat USR DA
74. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR DA
75. Ciubuc Ciprian deputat - NU
76. Cîtea Vasile deputat PSD DA
77. Coarnă Dumitru deputat - NU
78. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR DA
79. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
80. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
81. Crețu Gabriela senator PSD -
82. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
83. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
84. Cristian Brian deputat USR DA
85. Cristina Ioan senator PNL DA
86. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
87. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
88. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
89. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
90. Csoma Botond deputat UDMR DA
91. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
92. Cupșa Ioan deputat PNL DA
93. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
94. Dancă Ionel deputat - NU
95. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
96. Dehelean Silviu deputat USR DA
97. Deneș Ioan senator PSD DA
98. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
99. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
100. Dogariu Eugen senator PSD DA
101. Dragu Anca Dana senator USR DA
102. Drulă Cătălin deputat USR DA
103. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
104. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
105. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
106. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
107. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
108. Enachi Raisa deputat AUR DA
109. Farago Petru deputat UDMR DA
110. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
111. Fălcoi Nicu deputat USR DA
112. Fechet Mircea deputat PNL -
113. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
114. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
115. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
116. Firu Stela senator PNL DA
117. Florea Daniel deputat PSD DA
118. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
119. Florean Ovidiu-Iosif senator - NU
120. Floroiu Ionel deputat PSD DA
121. Flucuș Dumitru deputat AUR DA
122. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR DA
123. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
124. Gál Károly deputat UDMR DA
125. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
126. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
127. Georgescu Laura senator PSD DA
128. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
129. Gheba Daniel-Sorin deputat USR DA
130. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
131. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
132. Ghica Cristian senator USR DA
133. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD DA
134. Giugea Nicolae deputat - NU
135. Giurgiu Adrian deputat USR DA
136. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
137. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
138. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
139. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
140. Grădinaru Radu-Vicențiu deputat AUR DA
141. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
142. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
143. Gudu Michael deputat PNL DA
144. Guran Virgil senator PNL DA
145. Hangan Andrei senator AUR DA
146. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR DA
147. Havârneanu Filip deputat USR DA
148. Hărătău Elena deputat PNL DA
149. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
150. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
151. Humelnicu Marius senator PSD DA
152. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
153. Huțu Alexandra deputat PSD DA
154. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
155. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
156. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
157. Ichim Cristian-Paul deputat USR DA
158. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
159. Ilie Victor deputat USR DA
160. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
161. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
162. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
163. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
164. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
165. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
166. Ivan Dan senator USR DA
167. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR DA
168. Kelemen Attila deputat UDMR DA
169. Kiss János deputat PNL DA
170. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
171. Könczei Csaba deputat UDMR DA
172. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
173. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
174. Lasca Mihai Ioan deputat - NU
175. László Attila senator UDMR DA
176. Lavric Sorin senator AUR DA
177. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
178. Lazăr Teodor deputat USR DA
179. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
180. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR DA
181. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
182. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
183. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR DA
184. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
185. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
186. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati -
187. Manta Claudiu deputat PSD DA
188. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
189. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
190. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR DA
191. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
192. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD DA
193. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
194. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
195. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
196. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
197. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
198. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
199. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
200. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
201. Mina Marian deputat PSD DA
202. Mircea Florin deputat PSD DA
203. Mircescu Ion-Narcis senator USR DA
204. Mirea Siminica senator PSD DA
205. Miruță Radu-Dinel deputat USR DA
206. Mitrea Dumitrina deputat AUR DA
207. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - NU
208. Mîndruță Gheorghiță senator USR DA
209. Mocioalcă Ion senator PSD DA
210. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
211. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
212. Molnar Ervin deputat PNL DA
213. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
214. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
215. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
216. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR DA
217. Muntean Lucica Dina senator PNL -
218. Munteanu Remus deputat PSD DA
219. Murariu Oana deputat USR DA
220. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
221. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
222. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
223. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
224. Nagy Vasile deputat AUR DA
225. Nassar Rodica deputat PSD DA
226. Nazare Alexandru senator PNL DA
227. Năcuță Sorin deputat PNL DA
228. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
229. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
230. Neagu Ionuț senator AUR DA
231. Neagu Nicolae senator PNL DA
232. Neață Eugen deputat PSD DA
233. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
234. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
235. Niță Nicu deputat PSD DA
236. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
237. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
238. Oprinoiu Aurel senator USR DA
239. Orban Ludovic deputat - NU
240. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
241. Özmen Oana-Marciana deputat USR DA
242. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
243. Panait Radu deputat USR DA
244. Pandea Ciprian senator PNL DA
245. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
246. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
247. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
248. Pălărie Ștefan senator USR DA
249. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR DA
250. Pecingină Gheorghe deputat PNL DA
251. Petcu Toma-Florin senator PNL DA
252. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
253. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
254. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
255. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
256. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
257. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
258. Plăiașu Gabriel deputat - NU
259. Polak Tudor deputat PNL DA
260. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR DA
261. Pop Darius deputat AUR DA
262. Popa Alexandru deputat PNL DA
263. Popa Maricel senator PSD DA
264. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
265. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
266. Popescu Pavel deputat PNL DA
267. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
268. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
269. Postică Andrei senator USR DA
270. Poteraș Cosmin-Marian senator USR DA
271. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
272. Presură Alexandra deputat PSD DA
273. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
274. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
275. Prunean Alin-Costel deputat USR DA
276. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
277. Puiu Ovidiu senator PSD DA
278. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
279. Răducanu Sebastian senator PSD DA
280. Rizea Cristina Camelia deputat USR DA
281. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
282. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
283. Roman Nicolae deputat - DA
284. Roșca Mircea deputat PNL DA
285. Rotaru Ion senator PSD DA
286. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
287. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR Abținere
288. Salan Viorel deputat PSD DA
289. Sandu Viorica deputat PSD DA
290. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR DA
291. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
292. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
293. Scarlat George senator PNL DA
294. Scripnic Lilian deputat AUR DA
295. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
296. Seres Dénes deputat UDMR DA
297. Simion George-Nicolae deputat AUR DA
298. Solomon Adrian deputat PSD DA
299. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
300. Stancu Paul deputat PSD DA
301. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
302. Stănescu Paul senator PSD DA
303. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
304. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
305. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
306. Stoian Maria deputat PNL DA
307. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
308. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR DA
309. Stoica Diana deputat USR DA
310. Stoica Elena deputat PSD DA
311. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
312. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
313. Stroe Felix senator PSD DA
314. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
315. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR DA
316. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
317. Szabó Ödön deputat UDMR DA
318. Șandru Cosmin deputat PNL DA
319. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
320. Șerban Gianina deputat AUR DA
321. Șișcu George deputat PNL DA
322. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
323. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
324. Șoptică Costel deputat PNL DA
325. Șovăială Constantin deputat - NU
326. Ștefan Ion deputat - NU
327. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
328. Tanasă Dan deputat AUR DA
329. Tănase Antonel deputat - NU
330. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
331. Tătaru Nelu deputat PNL DA
332. Târziu Claudiu-Richard senator AUR DA
333. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR DA
334. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
335. Terente Eugen deputat USR DA
336. Thellmann Christine deputat PNL DA
337. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
338. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
339. Tobă Francisc deputat - NU
340. Toda Daniel-Liviu deputat USR DA
341. Todosiu Beniamin deputat USR DA
342. Toma Ilie deputat PSD DA
343. Toma Vasilică deputat PSD DA
344. Trăilă Cristina deputat PNL DA
345. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
346. Tudorache Daniel deputat PSD DA
347. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
348. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR DA
349. Turos Lóránd senator UDMR DA
350. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
351. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
352. Țachianu Marian deputat PSD DA
353. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
354. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
355. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
356. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
357. Veștea Mihail senator PNL DA
358. Vicol Costel senator USR DA
359. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
360. Vlad Sergiu Cosmin senator USR DA
361. Vlașin Sorin senator PSD DA
362. Volosatîi Boris deputat AUR DA
363. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
364. Weber Mihai deputat PSD DA
365. Wiener Adrian deputat USR DA
366. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
367. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
368. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
369. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
370. Zob Alexandru-Robert senator USR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 28 iunie 2022, 6:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro