Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.05.2022 > 12:31 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 mai 2022, ora 12:31

Subiect vot: Verificare prezenta
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:236 83 51 43 17 14 15 13
- voturi pentru (DA):155 47 47 33 5 12 8 3
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1
- abțineri:6 3 - 2 1 - - -
- nu au votat:74 33 4 8 11 2 7 9

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR -
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD -
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD -
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD -
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - -
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Apjok Norbert - -
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR -
17. Badea Iulian-Alexandru PSD -
18. Badea Mihai-Alexandru USR -
19. Balan Ioan PNL DA
20. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
21. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
22. Barna Ilie Dan USR Abținere
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Bejinariu Eugen PSD -
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR -
27. Berescu Monica-Elena USR DA
28. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
29. Bîrcă Constantin PSD -
30. Blaga Daniel-Codruț USR -
31. Bola Bogdan-Alexandru - -
32. Bota Călin-Ioan PNL DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Bulai Iulian USR -
38. Bulai Oana-Gianina PSD DA
39. Burciu Cristina PNL DA
40. Burduja Sebastian-Ioan PNL -
41. Buzoianu Diana-Anda USR DA
42. Calista Mara-Daniela PNL DA
43. Calotă Florică Ică PNL DA
44. Cambera Oana-Alexandra USR DA
45. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
46. Cătăuță Ana-Maria PSD -
47. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
48. Chichirău Cosette-Paula USR DA
49. Chirilă Virgil Alin PSD DA
50. Ciofu Cătălina PNL DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD Abținere
52. Ciornei Radu Tudor USR -
53. Cîtea Vasile PSD -
54. Coarnă Dumitru - -
55. Coleșa Ilie-Alin AUR -
56. Constantin Daniel PNL DA
57. Cozma Adrian-Felician PNL DA
58. Cristea Andi-Lucian PSD -
59. Cristescu Radu-Mihai PSD -
60. Cristian Brian USR DA
61. Crușoveanu Marian PNL DA
62. Csép Éva-Andrea UDMR -
63. Csoma Botond UDMR DA
64. Cupșa Ioan PNL DA
65. Damian Romulus-Marius PSD -
66. Dancă Ionel - NU
67. Dămureanu Ringo AUR Abținere
68. Dehelean Silviu USR -
69. Dinu Cristina-Elena PSD -
70. Drulă Cătălin USR DA
71. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
72. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD -
73. Dumitru Florian-Emil PNL DA
74. Dunava Costel Neculai PSD -
75. Enachi Raisa AUR -
76. Farago Petru UDMR DA
77. Fădor Angelica PNL DA
78. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
79. Feodor Silviu Minoritati DA
80. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
81. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
82. Florea Daniel PSD DA
83. Florea Oana-Consuela PSD DA
84. Flucuș Dumitru AUR DA
85. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
86. Gál Károly UDMR DA
87. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
88. Gavrilă Anamaria - -
89. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
90. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
91. Gheorghiu Bogdan PNL DA
92. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati -
93. Ghiță Daniel-Florin PSD Abținere
94. Giugea Nicolae - DA
95. Giurgiu Adrian USR DA
96. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD -
97. Gliga Dumitrița PSD DA
98. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR -
99. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
100. Grindeanu Sorin Mihai PSD Abținere
101. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
102. Gudu Michael PNL DA
103. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
104. Havârneanu Filip USR DA
105. Hărătău Elena PNL DA
106. Holban Georgeta-Carmen PSD -
107. Horga Maria-Gabriela PNL DA
108. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
109. Huțu Alexandra PSD -
110. Huțucă Bogdan-Iulian PNL -
111. Iancu Marius-Ionel PSD DA
112. Ibram Iusein Minoritati -
113. Ichim Cristian-Paul USR DA
114. Ilie Victor USR DA
115. Intotero Natalia-Elena PSD -
116. Ion Stelian-Cristian USR DA
117. Ivan Bogdan-Gruia PSD -
118. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
119. Kelemen Attila UDMR DA
120. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
121. Könczei Csaba UDMR DA
122. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
123. Lazăr Ion-Marian USR DA
124. Lazăr Teodor USR DA
125. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
126. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
127. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
128. Macovei Silviu Nicu PSD DA
129. Magyar Loránd-Bálint UDMR -
130. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati -
131. Manta Claudiu PSD DA
132. Marin Laurențiu-Daniel PSD -
133. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
134. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
135. Miftode Marius-Andrei USR DA
136. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
137. Miklós Zoltán UDMR DA
138. Mina Marian PSD -
139. Mircea Florin PSD DA
140. Miruță Radu-Dinel USR DA
141. Moisin Radu-Marin PNL DA
142. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
143. Molnar Radu-Iulian USR DA
144. Morar Olivia-Diana PNL DA
145. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
146. Muncaciu Sorin-Titus AUR -
147. Munteanu Remus PSD -
148. Murariu Oana USR DA
149. Mușoiu Ștefan PSD DA
150. Nacov Gheorghe Minoritati DA
151. Nagy Szabolcs UDMR DA
152. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
153. Neagu Denisa-Elena USR DA
154. Neață Eugen PSD DA
155. Nechita Aurel PSD DA
156. Niță Nicu PSD -
157. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
158. Oteșanu Daniela PSD -
159. Paladi George-Adrian PSD -
160. Pambuccian Varujan Minoritati DA
161. Paraschiv Rodica PSD -
162. Pavelescu Nicolae PSD DA
163. Păunescu Silviu-Titus AUR -
164. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
165. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
166. Piper-Savu Florin PSD -
167. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
168. Plăiașu Gabriel - -
169. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
170. Pop Darius AUR DA
171. Popa Ștefan-Ovidiu PSD -
172. Popescu Dan-Cristian PSD DA
173. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
174. Presură Alexandra PSD DA
175. Prună Cristina-Mădălina USR DA
176. Prunean Alin-Costel USR -
177. Rizea Cristina Camelia USR DA
178. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
179. Roman Florin-Claudiu PNL DA
180. Roman Nicolae - -
181. Rusu Daniel-Gheorghe - -
182. Sandu Viorica PSD DA
183. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
184. Scripnic Lilian AUR -
185. Seres Dénes UDMR DA
186. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
187. Simonis Alfred - Robert PSD DA
188. Solomon Adrian PSD DA
189. Stancu Ionel Minoritati DA
190. Stancu Paul PSD -
191. Stănescu Vetuța PNL DA
192. Stângă George-Cătălin PNL DA
193. Stoian Maria PNL DA
194. Stoica Bogdan-Alin Minoritati -
195. Stoica Ciprian-Titi AUR -
196. Stoica Diana USR -
197. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
198. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
199. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
200. Șerban Ciprian-Constantin PSD -
201. Șerban Gianina AUR DA
202. Șimon Gheorghe PSD DA
203. Șișcu George PNL -
204. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
205. Șoldan Gheorghe PSD DA
206. Șoptică Costel PNL DA
207. Șovăială Constantin - DA
208. Ștefan Ion - DA
209. Tanasă Dan AUR -
210. Tătaru Nelu PNL DA
211. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
212. Terente Eugen USR DA
213. Thellmann Christine PNL DA
214. Toader Bogdan-Andrei PSD -
215. Tobă Francisc - -
216. Toda Daniel-Liviu USR DA
217. Todosiu Beniamin USR Abținere
218. Toma Ilie PSD DA
219. Toma Vasilică PSD DA
220. Trăilă Cristina PNL DA
221. Tudorache Daniel PSD DA
222. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
223. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
224. Turcan Raluca PNL DA
225. Tuță George-Cristian PNL -
226. Țachianu Marian PSD DA
227. Țuțuianu Marius-Horia PSD -
228. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
229. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
230. Vexler Silviu Minoritati -
231. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
232. Volosatîi Boris AUR -
233. Vulpescu Ioan PSD -
234. Weber Mihai PSD DA
235. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
236. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 30 iunie 2022, 22:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro