Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.05.2022 > 12:33 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 mai 2022, ora 12:33

Subiect vot: Vot final - PH CD 36/2022 - Vot final adoptare
PHC 36/2022 privind contul de execuție a bugetului Camerei Deputaților pe anul 2021
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:262 95 56 45 20 14 16 16
- voturi pentru (DA):211 94 56 - 20 14 16 11
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1
- abțineri:49 - - 45 - - - 4
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Apjok Norbert - DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
19. Balan Ioan PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Barbu Costel PNL DA
22. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
23. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
24. Barna Ilie Dan USR Abținere
25. Bălășoiu Aurel PSD DA
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Benedek Zacharie UDMR DA
28. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
29. Berescu Monica-Elena USR Abținere
30. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
31. Bîrcă Constantin PSD DA
32. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
33. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
34. Bota Călin-Ioan PNL DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bulai Iulian USR Abținere
40. Bulai Oana-Gianina PSD DA
41. Burciu Cristina PNL DA
42. Buzoianu Diana-Anda USR Abținere
43. Calista Mara-Daniela PNL DA
44. Calotă Florică Ică PNL DA
45. Cambera Oana-Alexandra USR Abținere
46. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
48. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
49. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
50. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
51. Chirilă Virgil Alin PSD DA
52. Ciofu Cătălina PNL DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciornei Radu Tudor USR Abținere
55. Ciubuc Ciprian - Abținere
56. Cîtea Vasile PSD DA
57. Coarnă Dumitru - NU
58. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
59. Constantin Daniel PNL DA
60. Cozma Adrian-Felician PNL DA
61. Cristea Andi-Lucian PSD -
62. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
63. Cristian Brian USR Abținere
64. Crîstici Ognean Minoritati DA
65. Crușoveanu Marian PNL DA
66. Csép Éva-Andrea UDMR DA
67. Csoma Botond UDMR DA
68. Cupșa Ioan PNL DA
69. Damian Romulus-Marius PSD DA
70. Dancă Ionel - DA
71. Dămureanu Ringo AUR DA
72. Dehelean Silviu USR Abținere
73. Dinu Cristina-Elena PSD DA
74. Drulă Cătălin USR Abținere
75. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
76. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
77. Dumitru Florian-Emil PNL DA
78. Dunava Costel Neculai PSD DA
79. Enachi Raisa AUR DA
80. Farago Petru UDMR DA
81. Fădor Angelica PNL DA
82. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
83. Fechet Mircea PNL DA
84. Feodor Silviu Minoritati DA
85. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
86. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
87. Florea Daniel PSD DA
88. Florea Oana-Consuela PSD DA
89. Floroiu Ionel PSD DA
90. Flucuș Dumitru AUR DA
91. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
92. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
93. Gál Károly UDMR DA
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
95. Gavrilă Anamaria - DA
96. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
97. Georgescu Nicolae PSD DA
98. Gheba Daniel-Sorin USR Abținere
99. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
100. Gheorghiu Bogdan PNL DA
101. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
102. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
103. Giugea Nicolae - DA
104. Giurgiu Adrian USR Abținere
105. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
106. Gliga Dumitrița PSD DA
107. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
108. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
109. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
110. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
111. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
112. Gudu Michael PNL DA
113. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
114. Havârneanu Filip USR Abținere
115. Hărătău Elena PNL DA
116. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
117. Horga Maria-Gabriela PNL DA
118. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
119. Huțu Alexandra PSD DA
120. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
121. Iancu Marius-Ionel PSD DA
122. Ibram Iusein Minoritati DA
123. Ichim Cristian-Paul USR Abținere
124. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
125. Ilie Victor USR Abținere
126. Intotero Natalia-Elena PSD DA
127. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
128. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
129. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
130. Kelemen Attila UDMR DA
131. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
132. Könczei Csaba UDMR DA
133. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
134. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
135. Lazăr Teodor USR Abținere
136. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
137. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
138. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
139. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
140. Lupu Andrei-Răzvan USR Abținere
141. Macovei Silviu Nicu PSD DA
142. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
143. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
144. Manta Claudiu PSD DA
145. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
146. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
147. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
148. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
149. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
150. Miklós Zoltán UDMR DA
151. Mina Marian PSD DA
152. Mircea Florin PSD DA
153. Moisin Radu-Marin PNL DA
154. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
155. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
156. Morar Olivia-Diana PNL DA
157. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
158. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
159. Munteanu Remus PSD DA
160. Murariu Oana USR Abținere
161. Mușoiu Ștefan PSD DA
162. Nacov Gheorghe Minoritati DA
163. Nagy Szabolcs UDMR DA
164. Nagy Vasile AUR DA
165. Nassar Rodica PSD DA
166. Năcuță Sorin PNL DA
167. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
168. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
169. Neață Eugen PSD DA
170. Nechita Aurel PSD DA
171. Niță Nicu PSD DA
172. Orban Ludovic - DA
173. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
174. Oteșanu Daniela PSD DA
175. Paladi George-Adrian PSD DA
176. Pambuccian Varujan Minoritati DA
177. Paraschiv Rodica PSD DA
178. Pavelescu Nicolae PSD DA
179. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
180. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
181. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
182. Piper-Savu Florin PSD DA
183. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
184. Plăiașu Gabriel - DA
185. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR Abținere
186. Pop Darius AUR DA
187. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
188. Popescu Dan-Cristian PSD DA
189. Popica Eduard-Andrei PSD DA
190. Predescu Ana-Loredana PSD DA
191. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
192. Presură Alexandra PSD DA
193. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
194. Prunean Alin-Costel USR Abținere
195. Rizea Cristina Camelia USR Abținere
196. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
197. Roman Florin-Claudiu PNL DA
198. Roman Nicolae - Abținere
199. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
200. Salan Viorel PSD DA
201. Sandu Viorica PSD DA
202. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
203. Scripnic Lilian AUR DA
204. Seres Dénes UDMR DA
205. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
206. Simonis Alfred - Robert PSD DA
207. Solomon Adrian PSD DA
208. Stancu Ionel Minoritati DA
209. Stancu Paul PSD DA
210. Stănescu Vetuța PNL DA
211. Stângă George-Cătălin PNL DA
212. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
213. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
214. Stoica Diana USR Abținere
215. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
216. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
217. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
218. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
219. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
220. Șerban Gianina AUR DA
221. Șimon Gheorghe PSD DA
222. Șișcu George PNL DA
223. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
224. Șoldan Gheorghe PSD DA
225. Șoptică Costel PNL DA
226. Șovăială Constantin - DA
227. Ștefan Ion - DA
228. Tanasă Dan AUR DA
229. Tănase Antonel - DA
230. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
231. Tătaru Nelu PNL DA
232. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
233. Terente Eugen USR Abținere
234. Thellmann Christine PNL DA
235. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
236. Tobă Francisc - DA
237. Toda Daniel-Liviu USR Abținere
238. Todosiu Beniamin USR Abținere
239. Toma Ilie PSD DA
240. Toma Vasilică PSD DA
241. Trăilă Cristina PNL DA
242. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
243. Tudorache Daniel PSD DA
244. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
245. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR Abținere
246. Turcan Raluca PNL DA
247. Tușa Adriana Diana PSD DA
248. Tuță George-Cristian PNL DA
249. Țachianu Marian PSD DA
250. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
251. Țoiu Oana-Silvia USR Abținere
252. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
253. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
254. Varga Glad-Aurel PNL DA
255. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
256. Vexler Silviu Minoritati DA
257. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
258. Volosatîi Boris AUR DA
259. Vulpescu Ioan PSD DA
260. Wiener Adrian USR Abținere
261. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
262. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 1 iulie 2022, 13:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro