Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.05.2022 > 12:34 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 mai 2022, ora 12:34

Subiect vot: Vot final - PH CD 37/2022 - Vot final adoptare
PHC 37/2022 privind modificarea anexei la Hotărârea Camerei Deputaților nr.74/2020 pentru aprobarea componenței nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:271 97 60 46 20 14 16 18
- voturi pentru (DA):265 97 60 46 20 14 16 12
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:6 - - - - - - 6
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - Abținere
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apjok Norbert - DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
17. Axinia Adrian-George AUR DA
18. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru USR DA
20. Balan Ioan PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan PNL DA
22. Barbu Costel PNL DA
23. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
24. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
25. Barna Ilie Dan USR DA
26. Bălășoiu Aurel PSD DA
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Benedek Zacharie UDMR DA
29. Benga Tudor - Vlad USR DA
30. Berescu Monica-Elena USR DA
31. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
32. Bîrcă Constantin PSD DA
33. Blaga Daniel-Codruț USR DA
34. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
35. Bota Călin-Ioan PNL DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bulai Iulian USR DA
41. Bulai Oana-Gianina PSD DA
42. Burciu Cristina PNL DA
43. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
44. Buzoianu Diana-Anda USR DA
45. Calista Mara-Daniela PNL DA
46. Calotă Florică Ică PNL DA
47. Cambera Oana-Alexandra USR DA
48. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
50. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
51. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
52. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
53. Chichirău Cosette-Paula USR DA
54. Chirilă Virgil Alin PSD DA
55. Ciofu Cătălina PNL DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciornei Radu Tudor USR DA
58. Ciubuc Ciprian - Abținere
59. Cîtea Vasile PSD DA
60. Coarnă Dumitru - DA
61. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
62. Constantin Daniel PNL DA
63. Cozma Adrian-Felician PNL DA
64. Cristea Andi-Lucian PSD DA
65. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
66. Cristian Brian USR DA
67. Crîstici Ognean Minoritati DA
68. Crușoveanu Marian PNL DA
69. Csép Éva-Andrea UDMR DA
70. Csoma Botond UDMR DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Damian Romulus-Marius PSD DA
73. Dancă Ionel - DA
74. Dămureanu Ringo AUR DA
75. Dehelean Silviu USR DA
76. Dinu Cristina-Elena PSD DA
77. Drulă Cătălin USR DA
78. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
79. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
80. Dumitru Florian-Emil PNL DA
81. Dunava Costel Neculai PSD DA
82. Enachi Raisa AUR DA
83. Farago Petru UDMR DA
84. Fădor Angelica PNL DA
85. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
86. Fechet Mircea PNL DA
87. Feodor Silviu Minoritati DA
88. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
89. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
90. Florea Daniel PSD DA
91. Florea Oana-Consuela PSD DA
92. Floroiu Ionel PSD DA
93. Flucuș Dumitru AUR DA
94. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
95. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
96. Gál Károly UDMR DA
97. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
98. Gavrilă Anamaria - Abținere
99. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
100. Georgescu Nicolae PSD DA
101. Gheba Daniel-Sorin USR DA
102. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
103. Gheorghiu Bogdan PNL DA
104. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
105. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
106. Giugea Nicolae - DA
107. Giurgiu Adrian USR DA
108. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
109. Gliga Dumitrița PSD DA
110. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
111. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
112. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
113. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
114. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
115. Gudu Michael PNL DA
116. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
117. Havârneanu Filip USR DA
118. Hărătău Elena PNL DA
119. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
120. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
121. Huțu Alexandra PSD DA
122. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
123. Iancu Marius-Ionel PSD DA
124. Ibram Iusein Minoritati DA
125. Ichim Cristian-Paul USR DA
126. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
127. Ilie Victor USR DA
128. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
129. Intotero Natalia-Elena PSD DA
130. Ion Stelian-Cristian USR DA
131. Ionescu George - DA
132. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
133. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
134. Kelemen Attila UDMR DA
135. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
136. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
137. Könczei Csaba UDMR DA
138. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
139. Lazăr Ion-Marian USR DA
140. Lazăr Teodor USR DA
141. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
142. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
143. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
144. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
145. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
146. Macovei Silviu Nicu PSD DA
147. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
148. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
149. Manta Claudiu PSD DA
150. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
151. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
152. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
153. Miftode Marius-Andrei USR DA
154. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
155. Miklós Zoltán UDMR DA
156. Mina Marian PSD DA
157. Mircea Florin PSD DA
158. Miruță Radu-Dinel USR DA
159. Moisin Radu-Marin PNL DA
160. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
161. Molnar Radu-Iulian USR DA
162. Morar Olivia-Diana PNL DA
163. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
164. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
165. Munteanu Remus PSD DA
166. Murariu Oana USR DA
167. Mușoiu Ștefan PSD DA
168. Nacov Gheorghe Minoritati DA
169. Nagy Szabolcs UDMR DA
170. Nagy Vasile AUR DA
171. Nassar Rodica PSD DA
172. Năcuță Sorin PNL DA
173. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
174. Neagu Denisa-Elena USR DA
175. Neață Eugen PSD DA
176. Nechita Aurel PSD DA
177. Niță Nicu PSD DA
178. Orban Ludovic - DA
179. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
180. Oteșanu Daniela PSD DA
181. Paladi George-Adrian PSD DA
182. Pambuccian Varujan Minoritati DA
183. Paraschiv Rodica PSD DA
184. Pavelescu Nicolae PSD DA
185. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
186. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
187. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
188. Piper-Savu Florin PSD DA
189. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
190. Plăiașu Gabriel - DA
191. Polak Tudor PNL DA
192. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
193. Pop Darius AUR DA
194. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
195. Popescu Dan-Cristian PSD DA
196. Popica Eduard-Andrei PSD DA
197. Predescu Ana-Loredana PSD DA
198. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
199. Presură Alexandra PSD DA
200. Prună Cristina-Mădălina USR DA
201. Prunean Alin-Costel USR DA
202. Rizea Cristina Camelia USR DA
203. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
204. Roman Florin-Claudiu PNL DA
205. Roman Nicolae - Abținere
206. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
207. Salan Viorel PSD DA
208. Sandu Viorica PSD DA
209. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
210. Scripnic Lilian AUR DA
211. Seres Dénes UDMR DA
212. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
213. Simonis Alfred - Robert PSD DA
214. Solomon Adrian PSD DA
215. Stancu Ionel Minoritati DA
216. Stancu Paul PSD DA
217. Stănescu Vetuța PNL DA
218. Stângă George-Cătălin PNL DA
219. Stoian Maria PNL DA
220. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
221. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
222. Stoica Diana USR DA
223. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
224. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
225. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
226. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
227. Șandru Cosmin PNL DA
228. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
229. Șerban Gianina AUR DA
230. Șimon Gheorghe PSD DA
231. Șișcu George PNL DA
232. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
233. Șoldan Gheorghe PSD DA
234. Șoptică Costel PNL DA
235. Ștefan Ion - DA
236. Tanasă Dan AUR DA
237. Tănase Antonel - DA
238. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
239. Tătaru Nelu PNL DA
240. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
241. Terente Eugen USR DA
242. Thellmann Christine PNL DA
243. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
244. Tobă Francisc - DA
245. Toda Daniel-Liviu USR DA
246. Todosiu Beniamin USR DA
247. Toma Ilie PSD DA
248. Toma Vasilică PSD DA
249. Trăilă Cristina PNL DA
250. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
251. Tudorache Daniel PSD DA
252. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
253. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
254. Turcan Raluca PNL DA
255. Tușa Adriana Diana PSD DA
256. Tuță George-Cristian PNL DA
257. Țachianu Marian PSD DA
258. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
259. Țoiu Oana-Silvia USR DA
260. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
261. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
262. Varga Glad-Aurel PNL DA
263. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
264. Vexler Silviu Minoritati DA
265. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
266. Vîlceanu Dan PNL DA
267. Volosatîi Boris AUR DA
268. Vulpescu Ioan PSD DA
269. Wiener Adrian USR DA
270. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
271. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 1 iulie 2022, 14:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro