Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.05.2022 > 12:35 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 mai 2022, ora 12:35

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Vot final - PL-x 667/2020 - Vot final adoptare
Adoptare PL 667/2020 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.167/2020 privind unele măsuri pentru susținerea activității unor aeroporturi regionale, în contextul crizei economice generată de pandemia COVID-19 și pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.139/2020 privind instituirea cadrului legal pentru acordarea unor ajutoare de stat Societății "Compania națională de transporturi aeriene române – TAROM" - S.A. și Societății Blue Air Aviation - S.A. pentru compensarea pierderilor economice suferite în contextul pandemiei de COVID-19
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:270 96 61 45 19 14 16 19
- voturi pentru (DA):220 96 61 - 19 14 15 15
- voturi împotrivă (NU):47 - - 44 - - - 3
- abțineri:3 - - 1 - - 1 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - NU
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apjok Norbert - DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR NU
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
17. Axinia Adrian-George AUR DA
18. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru USR NU
20. Balan Ioan PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan PNL DA
22. Barbu Costel PNL DA
23. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
24. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
25. Barna Ilie Dan USR NU
26. Bălășoiu Aurel PSD DA
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Benedek Zacharie UDMR DA
29. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
30. Berescu Monica-Elena USR NU
31. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
32. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
33. Bîrcă Constantin PSD DA
34. Blaga Daniel-Codruț USR NU
35. Bola Bogdan-Alexandru - DA
36. Bota Călin-Ioan PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR NU
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Iulian USR NU
42. Bulai Oana-Gianina PSD DA
43. Burciu Cristina PNL DA
44. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
45. Buzoianu Diana-Anda USR NU
46. Calista Mara-Daniela PNL DA
47. Calotă Florică Ică PNL DA
48. Cambera Oana-Alexandra USR NU
49. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
51. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
52. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
53. Chichirău Cosette-Paula USR NU
54. Chirilă Virgil Alin PSD DA
55. Ciofu Cătălina PNL DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciornei Radu Tudor USR NU
58. Ciubuc Ciprian - NU
59. Cîtea Vasile PSD DA
60. Coarnă Dumitru - DA
61. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
62. Constantin Daniel PNL DA
63. Cozma Adrian-Felician PNL DA
64. Cristea Andi-Lucian PSD DA
65. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
66. Cristian Brian USR NU
67. Crîstici Ognean Minoritati DA
68. Crușoveanu Marian PNL DA
69. Csép Éva-Andrea UDMR DA
70. Csoma Botond UDMR DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Damian Romulus-Marius PSD DA
73. Dancă Ionel - DA
74. Dămureanu Ringo AUR DA
75. Dehelean Silviu USR NU
76. Dinu Cristina-Elena PSD DA
77. Drulă Cătălin USR NU
78. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
79. Dumitru Florian-Emil PNL DA
80. Dunava Costel Neculai PSD DA
81. Enachi Raisa AUR DA
82. Farago Petru UDMR DA
83. Fădor Angelica PNL DA
84. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
85. Fechet Mircea PNL DA
86. Feodor Silviu Minoritati DA
87. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
88. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
89. Florea Daniel PSD DA
90. Florea Oana-Consuela PSD DA
91. Floroiu Ionel PSD DA
92. Flucuș Dumitru AUR DA
93. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
94. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
95. Gál Károly UDMR DA
96. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
97. Gavrilă Anamaria - DA
98. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
99. Georgescu Nicolae PSD DA
100. Gheba Daniel-Sorin USR NU
101. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
102. Gheorghiu Bogdan PNL DA
103. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
104. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
105. Giugea Nicolae - DA
106. Giurgiu Adrian USR NU
107. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
108. Gliga Dumitrița PSD DA
109. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
110. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
111. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
112. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
113. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
114. Gudu Michael PNL DA
115. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
116. Hărătău Elena PNL DA
117. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
118. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
119. Huțu Alexandra PSD DA
120. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
121. Iancu Marius-Ionel PSD DA
122. Ibram Iusein Minoritati DA
123. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
124. Ilie Victor USR NU
125. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
126. Intotero Natalia-Elena PSD DA
127. Ion Stelian-Cristian USR NU
128. Ionescu George - DA
129. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
130. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
131. Kelemen Attila UDMR DA
132. Kiss János PNL DA
133. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
134. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
135. Könczei Csaba UDMR DA
136. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
137. Lazăr Ion-Marian USR NU
138. Lazăr Teodor USR NU
139. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
140. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
141. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
142. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
143. Lupu Andrei-Răzvan USR NU
144. Macovei Silviu Nicu PSD DA
145. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
146. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
147. Manta Claudiu PSD DA
148. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
149. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
150. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
151. Miftode Marius-Andrei USR NU
152. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
153. Miklós Zoltán UDMR DA
154. Mina Marian PSD DA
155. Mircea Florin PSD DA
156. Miruță Radu-Dinel USR NU
157. Moisin Radu-Marin PNL DA
158. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
159. Molnar Ervin PNL DA
160. Molnar Radu-Iulian USR NU
161. Morar Olivia-Diana PNL DA
162. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
163. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
164. Munteanu Remus PSD DA
165. Murariu Oana USR NU
166. Mușoiu Ștefan PSD DA
167. Nacov Gheorghe Minoritati DA
168. Nagy Szabolcs UDMR DA
169. Nagy Vasile AUR DA
170. Nassar Rodica PSD DA
171. Năcuță Sorin PNL DA
172. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
173. Neagu Denisa-Elena USR NU
174. Neață Eugen PSD DA
175. Nechita Aurel PSD DA
176. Niță Nicu PSD DA
177. Orban Ludovic - DA
178. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
179. Oteșanu Daniela PSD DA
180. Paladi George-Adrian PSD DA
181. Pambuccian Varujan Minoritati DA
182. Panait Radu USR NU
183. Paraschiv Rodica PSD DA
184. Pavelescu Nicolae PSD DA
185. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
186. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
187. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
188. Piper-Savu Florin PSD DA
189. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
190. Plăiașu Gabriel - DA
191. Polak Tudor PNL DA
192. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
193. Pop Darius AUR DA
194. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
195. Popescu Dan-Cristian PSD DA
196. Popica Eduard-Andrei PSD DA
197. Predescu Ana-Loredana PSD DA
198. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
199. Presură Alexandra PSD DA
200. Prună Cristina-Mădălina USR NU
201. Prunean Alin-Costel USR NU
202. Rizea Cristina Camelia USR NU
203. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
204. Roman Florin-Claudiu PNL DA
205. Roman Nicolae - Abținere
206. Rusu Daniel-Gheorghe - NU
207. Salan Viorel PSD DA
208. Sandu Viorica PSD DA
209. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
210. Scripnic Lilian AUR DA
211. Seres Dénes UDMR DA
212. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
213. Simonis Alfred - Robert PSD DA
214. Solomon Adrian PSD DA
215. Stancu Ionel Minoritati DA
216. Stancu Paul PSD DA
217. Stănescu Vetuța PNL DA
218. Stângă George-Cătălin PNL DA
219. Stoian Maria PNL DA
220. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
221. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
222. Stoica Diana USR NU
223. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
224. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
225. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
226. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
227. Șandru Cosmin PNL DA
228. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
229. Șerban Gianina AUR DA
230. Șimon Gheorghe PSD DA
231. Șișcu George PNL DA
232. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
233. Șoldan Gheorghe PSD DA
234. Șoptică Costel PNL DA
235. Șovăială Constantin - DA
236. Ștefan Ion - DA
237. Tanasă Dan AUR DA
238. Tănase Antonel - DA
239. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
240. Tătaru Nelu PNL DA
241. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
242. Terente Eugen USR NU
243. Thellmann Christine PNL DA
244. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
245. Tobă Francisc - DA
246. Toda Daniel-Liviu USR NU
247. Todosiu Beniamin USR NU
248. Toma Ilie PSD DA
249. Toma Vasilică PSD DA
250. Trăilă Cristina PNL DA
251. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
252. Tudorache Daniel PSD DA
253. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
254. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR NU
255. Turcan Raluca PNL DA
256. Tușa Adriana Diana PSD DA
257. Tuță George-Cristian PNL DA
258. Țachianu Marian PSD DA
259. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
260. Țoiu Oana-Silvia USR NU
261. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
262. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
263. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
264. Vexler Silviu Minoritati DA
265. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
266. Vulpescu Ioan PSD DA
267. Weber Mihai PSD DA
268. Wiener Adrian USR NU
269. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
270. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 6 iulie 2022, 11:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro