Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.05.2022 > 12:41 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 mai 2022, ora 12:41

Subiect vot: Vot final - PL-x 406/2021 - Vot final adoptare
Adoptare PL 406/2021 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.63/2021 pentru modificarea art.15 alin.(4) din Legea nr.136/2020 privind instituirea unor măsuri în domeniul sănătății publice în situații de risc epidemiologic și biologic, precum și pentru completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.21/2004 privind Sistemul Național de Management al Situațiilor de Urgență
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:276 96 63 48 21 14 15 19
- voturi pentru (DA):237 95 63 48 - 14 14 3
- voturi împotrivă (NU):27 - - - 21 - - 6
- abțineri:11 - - - - - 1 10
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - Abținere
5. Albișteanu Mihail AUR NU
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR NU
14. Apjok Norbert - DA
15. Apostol Alin-Gabriel USR DA
16. Ardelean Ben-Oni PNL DA
17. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
18. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
19. Axinia Adrian-George AUR NU
20. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
21. Badea Mihai-Alexandru USR DA
22. Balan Ioan PNL DA
23. Balint Liviu-Ioan PNL DA
24. Barbu Costel PNL DA
25. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
26. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
27. Barna Ilie Dan USR DA
28. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
29. Bălășoiu Aurel PSD DA
30. Bejinariu Eugen PSD DA
31. Benedek Zacharie UDMR DA
32. Benga Tudor - Vlad USR DA
33. Berescu Monica-Elena USR DA
34. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
35. Bîrcă Constantin PSD DA
36. Blaga Daniel-Codruț USR DA
37. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
38. Bota Călin-Ioan PNL DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Iulian USR DA
44. Bulai Oana-Gianina PSD DA
45. Burciu Cristina PNL DA
46. Buzoianu Diana-Anda USR DA
47. Calista Mara-Daniela PNL DA
48. Calotă Florică Ică PNL DA
49. Cambera Oana-Alexandra USR DA
50. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
52. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
53. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
54. Chichirău Cosette-Paula USR DA
55. Chirilă Virgil Alin PSD DA
56. Ciofu Cătălina PNL DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciornei Radu Tudor USR DA
59. Ciubuc Ciprian - NU
60. Cîtea Vasile PSD DA
61. Coarnă Dumitru - NU
62. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
63. Constantin Daniel PNL DA
64. Cozma Adrian-Felician PNL DA
65. Cristea Andi-Lucian PSD DA
66. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
67. Cristian Brian USR DA
68. Crîstici Ognean Minoritati DA
69. Crușoveanu Marian PNL DA
70. Csép Éva-Andrea UDMR DA
71. Csoma Botond UDMR DA
72. Cupșa Ioan PNL DA
73. Damian Romulus-Marius PSD DA
74. Dancă Ionel - DA
75. Dămureanu Ringo AUR NU
76. Dehelean Silviu USR DA
77. Dinu Cristina-Elena PSD DA
78. Drulă Cătălin USR DA
79. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
80. Dumitru Florian-Emil PNL DA
81. Dunava Costel Neculai PSD DA
82. Enachi Raisa AUR NU
83. Farago Petru UDMR DA
84. Fădor Angelica PNL DA
85. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
86. Fechet Mircea PNL DA
87. Feodor Silviu Minoritati DA
88. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
89. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
90. Florea Daniel PSD DA
91. Florea Oana-Consuela PSD DA
92. Floroiu Ionel PSD DA
93. Flucuș Dumitru AUR NU
94. Focșa Dumitru-Viorel AUR NU
95. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
96. Gál Károly UDMR DA
97. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
98. Gavrilă Anamaria - NU
99. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
100. Georgescu Nicolae PSD DA
101. Gheba Daniel-Sorin USR DA
102. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
103. Gheorghiu Bogdan PNL DA
104. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
105. Ghiță Daniel-Florin PSD -
106. Giugea Nicolae - Abținere
107. Giurgiu Adrian USR DA
108. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
109. Gliga Dumitrița PSD DA
110. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
111. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
112. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
113. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
114. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
115. Gudu Michael PNL DA
116. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
117. Havârneanu Filip USR DA
118. Hărătău Elena PNL DA
119. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
120. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
121. Huțu Alexandra PSD DA
122. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
123. Iancu Marius-Ionel PSD DA
124. Ibram Iusein Minoritati DA
125. Ichim Cristian-Paul USR DA
126. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
127. Ilie Victor USR DA
128. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
129. Intotero Natalia-Elena PSD DA
130. Ion Stelian-Cristian USR DA
131. Ionescu George - Abținere
132. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
133. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
134. Kelemen Attila UDMR DA
135. Kiss János PNL DA
136. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
137. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
138. Könczei Csaba UDMR DA
139. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
140. Lasca Mihai Ioan - DA
141. Lazăr Ion-Marian USR DA
142. Lazăr Teodor USR DA
143. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
144. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
145. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
146. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
147. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
148. Macovei Silviu Nicu PSD DA
149. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
150. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
151. Manta Claudiu PSD DA
152. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
153. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
154. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
155. Miftode Marius-Andrei USR DA
156. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
157. Miklós Zoltán UDMR DA
158. Mina Marian PSD DA
159. Mircea Florin PSD DA
160. Miruță Radu-Dinel USR DA
161. Moisin Radu-Marin PNL DA
162. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
163. Molnar Ervin PNL DA
164. Molnar Radu-Iulian USR DA
165. Morar Olivia-Diana PNL DA
166. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
167. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
168. Munteanu Remus PSD DA
169. Murariu Oana USR DA
170. Mușoiu Ștefan PSD DA
171. Nacov Gheorghe Minoritati DA
172. Nagy Szabolcs UDMR DA
173. Nagy Vasile AUR NU
174. Nassar Rodica PSD DA
175. Năcuță Sorin PNL DA
176. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
177. Neagu Denisa-Elena USR DA
178. Neață Eugen PSD DA
179. Nechita Aurel PSD DA
180. Niță Nicu PSD DA
181. Orban Ludovic - Abținere
182. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
183. Oteșanu Daniela PSD DA
184. Paladi George-Adrian PSD DA
185. Panait Radu USR DA
186. Paraschiv Rodica PSD DA
187. Pavelescu Nicolae PSD DA
188. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
189. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
190. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
191. Piper-Savu Florin PSD DA
192. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
193. Plăiașu Gabriel - Abținere
194. Polak Tudor PNL DA
195. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
196. Pop Darius AUR NU
197. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
198. Popescu Dan-Cristian PSD DA
199. Popica Eduard-Andrei PSD DA
200. Predescu Ana-Loredana PSD DA
201. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
202. Presură Alexandra PSD DA
203. Prună Cristina-Mădălina USR DA
204. Prunean Alin-Costel USR DA
205. Rizea Cristina Camelia USR DA
206. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
207. Roman Florin-Claudiu PNL DA
208. Roman Nicolae - NU
209. Rusu Daniel-Gheorghe - NU
210. Salan Viorel PSD DA
211. Sandu Viorica PSD DA
212. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
213. Scripnic Lilian AUR NU
214. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
215. Seres Dénes UDMR DA
216. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
217. Simonis Alfred - Robert PSD DA
218. Solomon Adrian PSD DA
219. Stancu Ionel Minoritati DA
220. Stancu Paul PSD DA
221. Stănescu Vetuța PNL DA
222. Stângă George-Cătălin PNL DA
223. Stoian Maria PNL DA
224. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
225. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
226. Stoica Diana USR DA
227. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
228. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
229. Suciu Sebastian-Ilie AUR NU
230. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
231. Șandru Cosmin PNL DA
232. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
233. Șerban Gianina AUR NU
234. Șimon Gheorghe PSD DA
235. Șișcu George PNL DA
236. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
237. Șoldan Gheorghe PSD DA
238. Șoptică Costel PNL DA
239. Ștefan Ion - Abținere
240. Tanasă Dan AUR NU
241. Tănase Antonel - Abținere
242. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
243. Tătaru Nelu PNL DA
244. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
245. Terente Eugen USR DA
246. Thellmann Christine PNL DA
247. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
248. Tobă Francisc - NU
249. Toda Daniel-Liviu USR DA
250. Todosiu Beniamin USR DA
251. Toma Ilie PSD DA
252. Toma Vasilică PSD DA
253. Trăilă Cristina PNL DA
254. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
255. Tudorache Daniel PSD DA
256. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
257. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
258. Turcan Raluca PNL DA
259. Tușa Adriana Diana PSD DA
260. Tuță George-Cristian PNL DA
261. Țachianu Marian PSD DA
262. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
263. Țoiu Oana-Silvia USR DA
264. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
265. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
266. Varga Glad-Aurel PNL DA
267. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
268. Vexler Silviu Minoritati DA
269. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
270. Vîlceanu Dan PNL DA
271. Volosatîi Boris AUR NU
272. Vulpescu Ioan PSD DA
273. Weber Mihai PSD DA
274. Wiener Adrian USR DA
275. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
276. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 2 iulie 2022, 5:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro