Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.05.2022 > 12:52 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 mai 2022, ora 12:52

Subiect vot: Vot final - PL-x 237/2012/2020 - Vot final adoptare
Adoptare PL 237/2012 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.21/2012 privind modificarea și completarea Legii educației naționale nr.1/2011
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:277 94 62 48 23 14 16 20
- voturi pentru (DA):275 94 62 48 23 14 15 19
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:1 - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apjok Norbert - DA
15. Apostol Alin-Gabriel USR DA
16. Ardelean Ben-Oni PNL DA
17. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
18. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
19. Axinia Adrian-George AUR DA
20. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
21. Badea Mihai-Alexandru USR DA
22. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
23. Balan Ioan PNL DA
24. Balint Liviu-Ioan PNL DA
25. Barbu Costel PNL DA
26. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
27. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
28. Barna Ilie Dan USR DA
29. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
30. Bălășoiu Aurel PSD DA
31. Băltărețu Viorel USR DA
32. Bejinariu Eugen PSD DA
33. Benedek Zacharie UDMR DA
34. Benga Tudor - Vlad USR DA
35. Berescu Monica-Elena USR DA
36. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
37. Bîrcă Constantin PSD DA
38. Blaga Daniel-Codruț USR DA
39. Bola Bogdan-Alexandru - DA
40. Botez Mihai-Cătălin USR DA
41. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bulai Iulian USR DA
45. Bulai Oana-Gianina PSD DA
46. Burciu Cristina PNL DA
47. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
48. Buzoianu Diana-Anda USR DA
49. Calista Mara-Daniela PNL DA
50. Calotă Florică Ică PNL DA
51. Cambera Oana-Alexandra USR DA
52. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
53. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
54. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
55. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
56. Chichirău Cosette-Paula USR DA
57. Chirilă Virgil Alin PSD DA
58. Ciofu Cătălina PNL DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciornei Radu Tudor USR DA
61. Ciubuc Ciprian - DA
62. Cîtea Vasile PSD DA
63. Coarnă Dumitru - DA
64. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
65. Cozma Adrian-Felician PNL DA
66. Cristea Andi-Lucian PSD DA
67. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
68. Cristian Brian USR DA
69. Crîstici Ognean Minoritati DA
70. Crușoveanu Marian PNL DA
71. Csép Éva-Andrea UDMR DA
72. Csoma Botond UDMR DA
73. Cupșa Ioan PNL DA
74. Damian Romulus-Marius PSD DA
75. Dancă Ionel - DA
76. Dămureanu Ringo AUR DA
77. Dehelean Silviu USR DA
78. Dinu Cristina-Elena PSD DA
79. Drulă Cătălin USR DA
80. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
81. Dumitru Florian-Emil PNL DA
82. Dunava Costel Neculai PSD DA
83. Enachi Raisa AUR DA
84. Farago Petru UDMR DA
85. Fădor Angelica PNL DA
86. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
87. Fechet Mircea PNL DA
88. Feodor Silviu Minoritati DA
89. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
90. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
91. Florea Daniel PSD DA
92. Florea Oana-Consuela PSD DA
93. Floroiu Ionel PSD DA
94. Flucuș Dumitru AUR DA
95. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
96. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
97. Gál Károly UDMR DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
99. Gavrilă Anamaria - DA
100. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
101. Georgescu Nicolae PSD DA
102. Gheba Daniel-Sorin USR DA
103. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
104. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
105. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
106. Giugea Nicolae - DA
107. Giurgiu Adrian USR DA
108. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
109. Gliga Dumitrița PSD DA
110. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
111. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
112. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
113. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
114. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
115. Gudu Michael PNL DA
116. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
117. Havârneanu Filip USR DA
118. Hărătău Elena PNL DA
119. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
120. Horga Maria-Gabriela PNL DA
121. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
122. Huțu Alexandra PSD DA
123. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
124. Iancu Marius-Ionel PSD DA
125. Ibram Iusein Minoritati DA
126. Ichim Cristian-Paul USR DA
127. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
128. Ilie Victor USR DA
129. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
130. Intotero Natalia-Elena PSD DA
131. Ion Stelian-Cristian USR DA
132. Ionescu George - DA
133. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
134. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
135. Kelemen Attila UDMR DA
136. Kiss János PNL DA
137. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
138. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
139. Könczei Csaba UDMR DA
140. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
141. Lasca Mihai Ioan - Abținere
142. Lazăr Ion-Marian USR DA
143. Lazăr Teodor USR DA
144. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
145. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
146. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
147. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
148. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
149. Macovei Silviu Nicu PSD DA
150. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
151. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
152. Manta Claudiu PSD DA
153. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
154. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
155. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
156. Miftode Marius-Andrei USR DA
157. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
158. Miklós Zoltán UDMR DA
159. Mina Marian PSD DA
160. Mircea Florin PSD DA
161. Miruță Radu-Dinel USR DA
162. Moisin Radu-Marin PNL DA
163. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
164. Molnar Ervin PNL DA
165. Molnar Radu-Iulian USR DA
166. Morar Olivia-Diana PNL DA
167. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
168. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
169. Munteanu Remus PSD DA
170. Murariu Oana USR DA
171. Mușoiu Ștefan PSD DA
172. Nacov Gheorghe Minoritati DA
173. Nagy Szabolcs UDMR DA
174. Nagy Vasile AUR DA
175. Nassar Rodica PSD DA
176. Năcuță Sorin PNL DA
177. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
178. Neagu Denisa-Elena USR DA
179. Neață Eugen PSD DA
180. Nechita Aurel PSD DA
181. Niță Nicu PSD DA
182. Orban Ludovic - DA
183. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
184. Oteșanu Daniela PSD DA
185. Paladi George-Adrian PSD DA
186. Pambuccian Varujan Minoritati DA
187. Panait Radu USR DA
188. Paraschiv Rodica PSD DA
189. Pavelescu Nicolae PSD DA
190. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
191. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
192. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
193. Piper-Savu Florin PSD DA
194. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
195. Plăiașu Gabriel - DA
196. Polak Tudor PNL DA
197. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
198. Pop Darius AUR DA
199. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
200. Popescu Dan-Cristian PSD DA
201. Popica Eduard-Andrei PSD DA
202. Predescu Ana-Loredana PSD DA
203. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
204. Presură Alexandra PSD DA
205. Prună Cristina-Mădălina USR DA
206. Rizea Cristina Camelia USR DA
207. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
208. Roman Florin-Claudiu PNL DA
209. Roman Nicolae - DA
210. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
211. Salan Viorel PSD DA
212. Sandu Viorica PSD DA
213. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
214. Scripnic Lilian AUR DA
215. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
216. Seres Dénes UDMR DA
217. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
218. Simion George-Nicolae AUR DA
219. Simonis Alfred - Robert PSD DA
220. Stancu Ionel Minoritati DA
221. Stancu Paul PSD DA
222. Stativă Irinel Ioan PSD DA
223. Stănescu Vetuța PNL DA
224. Stângă George-Cătălin PNL DA
225. Stoian Maria PNL DA
226. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
227. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
228. Stoica Diana USR DA
229. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
230. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
231. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
232. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
233. Șandru Cosmin PNL DA
234. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
235. Șerban Gianina AUR DA
236. Șimon Gheorghe PSD DA
237. Șișcu George PNL DA
238. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
239. Șoldan Gheorghe PSD DA
240. Șoptică Costel PNL DA
241. Șovăială Constantin - DA
242. Ștefan Ion - DA
243. Tanasă Dan AUR DA
244. Tănase Antonel - DA
245. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
246. Tătaru Nelu PNL DA
247. Terente Eugen USR DA
248. Thellmann Christine PNL DA
249. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
250. Tobă Francisc - DA
251. Toda Daniel-Liviu USR DA
252. Todosiu Beniamin USR DA
253. Toma Vasilică PSD DA
254. Trăilă Cristina PNL DA
255. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
256. Tudorache Daniel PSD DA
257. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
258. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
259. Turcan Raluca PNL DA
260. Tușa Adriana Diana PSD DA
261. Tuță George-Cristian PNL DA
262. Țachianu Marian PSD DA
263. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
264. Țoiu Oana-Silvia USR DA
265. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
266. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
267. Varga Glad-Aurel PNL DA
268. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
269. Vexler Silviu Minoritati DA
270. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
271. Vîlceanu Dan PNL DA
272. Volosatîi Boris AUR DA
273. Vulpescu Ioan PSD DA
274. Weber Mihai PSD DA
275. Wiener Adrian USR DA
276. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
277. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 28 iunie 2022, 0:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro