Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2007 > 11:53 Versiunea pentru printare
Marți, 12 iunie 2007, ora 11:53

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: Pct.10
PL 723/2006 privind aprobarea unor măsuri financiare pentru întreprinderile mici și mijlocii din industria berii
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:123 41 20 10 26 13 4 1 8
- voturi pentru (DA):12 5 1 3 - - 1 - 2
- voturi împotrivă (NU):73 7 19 3 24 13 2 - 5
- abțineri:37 29 - 3 2 - 1 1 1
- nu au votat:1 - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD Abținere
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Amet Aledin Minoritati Abținere
4. Andea Petru PSD Abținere
5. Andronescu Ecaterina PSD Abținere
6. Antal Árpád-András UDMR NU
7. Ardelean Lia PC NU
8. Asztalos Ferenc UDMR NU
9. Avram Dumitru PRM DA
10. Baban Ștefan PRM DA
11. Băeșu George PSD DA
12. Becșenescu Dumitru PD-L NU
13. Bentu Dumitru PSD Abținere
14. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
15. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
16. Bónis István UDMR NU
17. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
18. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
19. Buciu Angela PRM -
20. Buda Daniel PD-L NU
21. Buda Ioan PSD Abținere
22. Calimente Mihăiță PNL NU
23. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
24. Călian Petru PC NU
25. Călin Ion PSD Abținere
26. Chiper Gheorghe PSD Abținere
27. Chiș Filonaș PSD Abținere
28. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
29. Cocrea Olguța - NU
30. Dobre Traian PNL NU
31. Dragomir Gheorghe PNL NU
32. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
33. Dumitriu Mihai PSD Abținere
34. Duțu Stelian PD-L NU
35. Erdei Dolóczki István UDMR NU
36. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM Abținere
37. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
38. Furo Iuliu Ioan PRM NU
39. Gabor Gheorghe PNL NU
40. Găleteanu Monalisa PSD Abținere
41. Georgescu Filip PSD NU
42. Gerea Andrei Dominic PNL NU
43. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
44. Godja Petru PSD Abținere
45. Gubandru Aurel PSD DA
46. Hoban Ioan PNL NU
47. Iancu Iulian PSD Abținere
48. Igaș Traian Constantin PD-L NU
49. Ilie Cristian PD-L NU
50. Ionescu Daniel PSD NU
51. Iordache Florin PSD DA
52. Iordache Grațiela Denisa PD-L Abținere
53. Iriza Marius PRM Abținere
54. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
55. Lakatos Petru UDMR NU
56. Liga Dănuț PD-L NU
57. Magheru Paul PRM NU
58. Manta Pantelimon - NU
59. Marian Dan Mihai PNL NU
60. Marin Constantin PSD Abținere
61. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
62. Máté András-Levente UDMR NU
63. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
64. Mătușa Tudor PRM Abținere
65. Meir Nati PD-L NU
66. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
67. Mircea Costache PRM DA
68. Mironescu Laurențiu PD-L NU
69. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
70. Mitrea Manuela PSD NU
71. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
72. Mocanu Vasile PSD NU
73. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
74. Mohora Tudor PSD Abținere
75. Moisoiu Adrian PRM NU
76. Moldovan Emil Radu PSD Abținere
77. Momanu Corneliu - NU
78. Movilă Petru PD-L Abținere
79. Munteanu Ioan PSD Abținere
80. Nassar Rodica PSD DA
81. Nechita Aurel PSD Abținere
82. Nica Dan PSD Abținere
83. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
84. Nosa Iuliu PSD Abținere
85. Olarean Aurel PD-L NU
86. Ovidenie Costel - DA
87. Petrea Constantin PD-L NU
88. Ponta Victor-Viorel PSD Abținere
89. Popa Cornel PNL NU
90. Popescu Dan Ioan PC Abținere
91. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
92. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
93. Pupeză Viorel PSD Abținere
94. Pușcă Mircea Valer PNL NU
95. Puzdrea Dumitru PD-L NU
96. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
97. Rusu Mihaela Adriana PSD Abținere
98. Rușanu Dan Radu PNL NU
99. Sasu Ion PSD Abținere
100. Seres Dénes UDMR NU
101. Sóki Béla UDMR NU
102. Soporan Vasile Filip PSD NU
103. Stan Ion PSD NU
104. Stativă Irinel Ioan PSD Abținere
105. Stoica Ion - Abținere
106. Străchinaru Petre PD-L NU
107. Strungă Emil PNL NU
108. Szekely Levente Csaba UDMR NU
109. Știrbeț Cornel - NU
110. Știucă Alecsandru PSD Abținere
111. Tamás Sándor UDMR NU
112. Timar Liviu PSD Abținere
113. Toma Florentina Marilena PSD Abținere
114. Tudose Mihai PSD NU
115. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
116. Ursărescu Dorinel PNL NU
117. Varga Attila UDMR NU
118. Vasile Aurelia PSD Abținere
119. Văsioiu Horia PD-L NU
120. Vlădoiu Aurel PSD Abținere
121. Zaharia Claudius Mihail - NU
122. Zegrean Augustin PD-L NU
123. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 22 octombrie 2021, 5:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro