Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.05.2022 > 11:52 Versiunea pentru printare
Marți, 10 mai 2022, ora 11:52

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 46/2022 pentru modificarea art.44 alin.(9) din Legea educației naționale nr.1/2011
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:261 91 53 47 23 15 13 19
- voturi pentru (DA):197 91 53 - 23 14 13 3
- voturi împotrivă (NU):61 - - 47 - - - 14
- abțineri:3 - - - - 1 - 2
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - Abținere
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - NU
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR NU
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Axinia Adrian-George AUR DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR NU
17. Badiu Georgel AUR DA
18. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
19. Balan Ioan PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Băltărețu Viorel USR NU
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Bende Sándor UDMR DA
27. Benedek Zacharie UDMR DA
28. Benga Tudor - Vlad USR NU
29. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
30. Bîrcă Constantin PSD DA
31. Blaga Daniel-Codruț USR NU
32. Bola Bogdan-Alexandru - NU
33. Botez Mihai-Cătălin USR NU
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Bulai Iulian USR NU
38. Bulai Oana-Gianina PSD DA
39. Burciu Cristina PNL DA
40. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
41. Calista Mara-Daniela PNL DA
42. Calotă Florică Ică PNL DA
43. Cambera Oana-Alexandra USR NU
44. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
45. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
46. Chelaru Mircia AUR DA
47. Chira Claudiu-Martin - NU
48. Chirilă Virgil Alin PSD DA
49. Ciofu Cătălina PNL DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciornei Radu Tudor USR NU
52. Ciubuc Ciprian - Abținere
53. Cîtea Vasile PSD DA
54. Coarnă Dumitru - DA
55. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
56. Constantin Daniel PNL DA
57. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
58. Cristian Brian USR NU
59. Crîstici Ognean Minoritati DA
60. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
61. Csoma Botond UDMR DA
62. Cupșa Ioan PNL DA
63. Damian Romulus-Marius PSD DA
64. Dancă Ionel - NU
65. Dehelean Silviu USR NU
66. Dinu Cristina-Elena PSD DA
67. Drancă Andrei-Iulian USR NU
68. Drulă Cătălin USR NU
69. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
70. Dunava Costel Neculai PSD DA
71. Enachi Raisa AUR DA
72. Farago Petru UDMR DA
73. Fădor Angelica PNL DA
74. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
75. Fechet Mircea PNL DA
76. Feodor Silviu Minoritati DA
77. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
78. Florea Daniel PSD DA
79. Florea Oana-Consuela PSD DA
80. Floroiu Ionel PSD DA
81. Flucuș Dumitru AUR DA
82. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
83. Furtună Mirela PSD DA
84. Gál Károly UDMR DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
86. Gavrilă Anamaria - DA
87. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
88. Gheba Daniel-Sorin USR NU
89. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
90. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
91. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
92. Giugea Nicolae - NU
93. Giurgiu Adrian USR NU
94. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
95. Gliga Dumitrița PSD DA
96. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
97. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
98. Gudu Michael PNL DA
99. Hajdu Gábor UDMR DA
100. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
101. Havârneanu Filip USR NU
102. Hărătău Elena PNL DA
103. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
104. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
105. Huțu Alexandra PSD DA
106. Ibram Iusein Minoritati DA
107. Ichim Cristian-Paul USR NU
108. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
109. Ilie Victor USR NU
110. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
111. Intotero Natalia-Elena PSD DA
112. Ion Stelian-Cristian USR NU
113. Ionescu George - NU
114. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
115. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
116. Kelemen Attila UDMR DA
117. Kocsis-Cristea Alexandru - NU
118. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
119. Könczei Csaba UDMR DA
120. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
121. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
122. Lazăr Ion-Marian USR NU
123. Lazăr Teodor USR NU
124. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
125. Longher Ghervazen Minoritati DA
126. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
127. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
128. Lupu Andrei-Răzvan USR NU
129. Macovei Silviu Nicu PSD DA
130. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
131. Mang Ioan PSD DA
132. Manta Claudiu PSD DA
133. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
134. Mărculescu Dumitru PNL DA
135. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
136. Miftode Marius-Andrei USR NU
137. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
138. Miklós Zoltán UDMR DA
139. Mina Marian PSD DA
140. Mircea Florin PSD DA
141. Miruță Radu-Dinel USR NU
142. Mitrea Dumitrina AUR DA
143. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
144. Moisin Radu-Marin PNL DA
145. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
146. Molnar Ervin PNL DA
147. Molnar Radu-Iulian USR NU
148. Morar Olivia-Diana PNL DA
149. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
150. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
151. Munteanu Remus PSD DA
152. Murariu Oana USR NU
153. Mușoiu Ștefan PSD DA
154. Nacov Gheorghe Minoritati DA
155. Nagy Szabolcs UDMR DA
156. Nagy Vasile AUR DA
157. Nassar Rodica PSD DA
158. Năcuță Sorin PNL DA
159. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
160. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
161. Neagu Denisa-Elena USR NU
162. Neață Eugen PSD DA
163. Nechita Aurel PSD DA
164. Niță Nicu PSD DA
165. Orban Ludovic - NU
166. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
167. Oteșanu Daniela PSD DA
168. Özmen Oana-Marciana USR NU
169. Paladi George-Adrian PSD DA
170. Panait Radu USR NU
171. Paraschiv Rodica PSD DA
172. Pavelescu Nicolae PSD DA
173. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
174. Pecingină Gheorghe PNL DA
175. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
176. Piper-Savu Florin PSD DA
177. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
178. Plăiașu Gabriel - NU
179. Polak Tudor PNL DA
180. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
181. Pop Darius AUR DA
182. Pop Rareș Tudor USR NU
183. Popa Alexandru PNL DA
184. Popa Radu Mihai PSD DA
185. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
186. Popescu Dan-Cristian PSD DA
187. Popescu Pavel PNL DA
188. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
189. Popica Eduard-Andrei PSD DA
190. Predescu Ana-Loredana PSD DA
191. Presură Alexandra PSD DA
192. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
193. Prună Cristina-Mădălina USR NU
194. Prunean Alin-Costel USR NU
195. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
196. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
197. Rizea Cristina Camelia USR NU
198. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
199. Roman Florin-Claudiu PNL DA
200. Roman Nicolae - NU
201. Roșca Mircea PNL DA
202. Rujan Dumitru PNL DA
203. Rusu Daniel-Gheorghe - NU
204. Salan Viorel PSD DA
205. Sandu Viorica PSD DA
206. Sas Lóránt-Zoltan USR NU
207. Scripnic Lilian AUR DA
208. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
209. Simion George-Nicolae AUR DA
210. Simonis Alfred - Robert PSD DA
211. Solomon Adrian PSD DA
212. Stancu Ionel Minoritati DA
213. Stativă Irinel Ioan PSD DA
214. Stănescu Vetuța PNL DA
215. Stângă George-Cătălin PNL DA
216. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
217. Stoica Elena PSD DA
218. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
219. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
220. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
221. Șerban Gianina AUR DA
222. Șimon Gheorghe PSD DA
223. Șișcu George PNL DA
224. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
225. Șoldan Gheorghe PSD DA
226. Ștefan Ion - NU
227. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
228. Tanasă Dan AUR DA
229. Tănase Antonel - NU
230. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
231. Tătaru Nelu PNL DA
232. Teniță Dragoș-Cătălin USR NU
233. Terente Eugen USR NU
234. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
235. Tobă Francisc - DA
236. Toda Daniel-Liviu USR NU
237. Todosiu Beniamin USR NU
238. Toma Ilie PSD DA
239. Toma Vasilică PSD DA
240. Trăilă Cristina PNL DA
241. Tudorache Daniel PSD DA
242. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
243. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR NU
244. Tușa Adriana Diana PSD DA
245. Tuță George-Cristian PNL DA
246. Țachianu Marian PSD DA
247. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
248. Țoiu Oana-Silvia USR NU
249. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
250. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
251. Varga Glad-Aurel PNL DA
252. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
253. Vexler Silviu Minoritati DA
254. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
255. Volosatîi Boris AUR DA
256. Vulpescu Ioan PSD DA
257. Weber Mihai PSD DA
258. Wiener Adrian USR NU
259. Zakarias Zoltán UDMR DA
260. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
261. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 1 iulie 2022, 13:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro