Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.05.2022 > 16:38 Versiunea pentru printare
Luni, 16 mai 2022, ora 16:38

Subiect vot: PL-x 418/2021 - Timp dezbatere
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:170 53 34 35 17 12 7 12
- voturi pentru (DA):169 53 34 35 17 12 7 11
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Apostol Alin-Gabriel USR DA
9. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
10. Axinia Adrian-George AUR DA
11. Badea Mihai-Alexandru USR DA
12. Badiu Georgel AUR DA
13. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
14. Banias Mircea Marius PNL DA
15. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
16. Bălășoiu Aurel PSD DA
17. Băltărețu Viorel USR DA
18. Bende Sándor UDMR DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Benga Tudor - Vlad USR DA
21. Bîrcă Constantin PSD DA
22. Blaga Daniel-Codruț USR DA
23. Botez Mihai-Cătălin USR DA
24. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
25. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
26. Bulai Oana-Gianina PSD DA
27. Burciu Cristina PNL DA
28. Buzoianu Diana-Anda USR DA
29. Cambera Oana-Alexandra USR DA
30. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
31. Chelaru Mircia AUR DA
32. Chichirău Cosette-Paula USR DA
33. Chira Claudiu-Martin - DA
34. Ciofu Cătălina PNL DA
35. Ciubuc Ciprian - DA
36. Cîtea Vasile PSD DA
37. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
38. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
39. Crușoveanu Marian PNL DA
40. Csoma Botond UDMR DA
41. Dămureanu Ringo AUR DA
42. Drancă Andrei-Iulian USR DA
43. Dumitru Florian-Emil PNL DA
44. Enachi Raisa AUR DA
45. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
46. Fechet Mircea PNL DA
47. Florea Daniel PSD DA
48. Floroiu Ionel PSD DA
49. Flucuș Dumitru AUR DA
50. Gál Károly UDMR DA
51. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
52. Gavrilă Anamaria - DA
53. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
54. Gheba Daniel-Sorin USR DA
55. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
56. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
57. Gliga Dumitrița PSD DA
58. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
59. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
60. Gudu Michael PNL DA
61. Hajdu Gábor UDMR DA
62. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
63. Hărătău Elena PNL DA
64. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
65. Huțu Alexandra PSD DA
66. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
67. Ichim Cristian-Paul USR DA
68. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
69. Ilie Victor USR DA
70. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
71. Intotero Natalia-Elena PSD DA
72. Ion Stelian-Cristian USR DA
73. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
74. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
75. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
76. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
77. Könczei Csaba UDMR DA
78. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
79. Lazăr Ion-Marian USR DA
80. Lazăr Teodor USR DA
81. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
82. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
83. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
84. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
85. Macovei Silviu Nicu PSD DA
86. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
87. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
88. Mang Ioan PSD DA
89. Manta Claudiu PSD DA
90. Mărculescu Dumitru PNL DA
91. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
92. Miftode Marius-Andrei USR DA
93. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
94. Miklós Zoltán UDMR DA
95. Mina Marian PSD DA
96. Mircea Florin PSD DA
97. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
98. Molnar Ervin PNL DA
99. Molnar Radu-Iulian USR DA
100. Morar Olivia-Diana PNL DA
101. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
102. Murariu Oana USR DA
103. Nassar Rodica PSD DA
104. Năcuță Sorin PNL DA
105. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
106. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
107. Neagu Denisa-Elena USR DA
108. Neață Eugen PSD DA
109. Niță Nicu PSD DA
110. Orban Ludovic - DA
111. Oteșanu Daniela PSD DA
112. Özmen Oana-Marciana USR DA
113. Paraschiv Rodica PSD DA
114. Pavelescu Nicolae PSD DA
115. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
116. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
117. Piper-Savu Florin PSD DA
118. Plăiașu Gabriel - DA
119. Polak Tudor PNL DA
120. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
121. Pop Rareș Tudor USR DA
122. Popa Alexandru PNL DA
123. Popa Radu Mihai PSD DA
124. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
125. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
126. Predescu Ana-Loredana PSD DA
127. Presură Alexandra PSD DA
128. Prunean Alin-Costel USR DA
129. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
130. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
131. Roman Florin-Claudiu PNL DA
132. Roman Nicolae - NU
133. Roșca Mircea PNL DA
134. Rujan Dumitru PNL DA
135. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
136. Salan Viorel PSD DA
137. Sandu Viorica PSD DA
138. Scripnic Lilian AUR DA
139. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
140. Seres Dénes UDMR DA
141. Simion George-Nicolae AUR DA
142. Stativă Irinel Ioan PSD DA
143. Stoica Elena PSD DA
144. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
145. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
146. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
147. Șerban Gianina AUR DA
148. Șișcu George PNL DA
149. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
150. Șoptică Costel PNL DA
151. Ștefan Ion - DA
152. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
153. Tătaru Nelu PNL DA
154. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
155. Tobă Francisc - DA
156. Toda Daniel-Liviu USR DA
157. Todosiu Beniamin USR DA
158. Trăilă Cristina PNL DA
159. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
160. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
161. Țachianu Marian PSD DA
162. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
163. Țoiu Oana-Silvia USR DA
164. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
165. Vîlceanu Dan PNL DA
166. Vulpescu Ioan PSD DA
167. Wiener Adrian USR DA
168. Zakarias Zoltán UDMR DA
169. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
170. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 5 iulie 2022, 12:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro