Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.05.2022 > 11:36 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 mai 2022, ora 11:36

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: AMR 5
PL 262/2022 pentru modificarea și completarea Legii nr.256/2018 privind unele măsuri necesare pentru implementarea operațiunilor petroliere de către titularii de acorduri petroliere referitoare la perimetre petroliere offshore
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:246 84 51 48 22 14 11 16
- voturi pentru (DA):89 - 3 48 22 - - 16
- voturi împotrivă (NU):156 84 48 - - 14 10 -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Aelenei Dănuț - DA
3. Albișteanu Mihail AUR DA
4. Albotă Emil-Florin PSD NU
5. Alda Adrian PSD NU
6. Alexandru Victoria-Violeta - DA
7. Amet Varol Minoritati NU
8. Andrei Alexandru-Ioan PNL NU
9. Andronache Gabriel PNL NU
10. Apostol Alin-Gabriel USR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL NU
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
13. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
14. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
15. Badea Mihai-Alexandru USR DA
16. Badiu Georgel AUR DA
17. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
18. Balint Liviu-Ioan PNL NU
19. Banias Mircea Marius PNL NU
20. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
21. Barna Ilie Dan USR DA
22. Bălășoiu Aurel PSD NU
23. Băltărețu Viorel USR DA
24. Bejinariu Eugen PSD NU
25. Bende Sándor UDMR NU
26. Berescu Monica-Elena USR DA
27. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
28. Bîrcă Constantin PSD NU
29. Blaga Daniel-Codruț USR DA
30. Bola Bogdan-Alexandru - DA
31. Bota Călin-Ioan PNL NU
32. Botez Mihai-Cătălin USR DA
33. Buican Cristian PNL NU
34. Bulai Iulian USR DA
35. Bulai Oana-Gianina PSD NU
36. Burciu Cristina PNL NU
37. Buzoianu Diana-Anda USR DA
38. Calista Mara-Daniela PNL NU
39. Calotă Florică Ică PNL NU
40. Cambera Oana-Alexandra USR DA
41. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL NU
42. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
43. Chelaru Mircia AUR DA
44. Chichirău Cosette-Paula USR DA
45. Chira Claudiu-Martin - DA
46. Chirilă Virgil Alin PSD NU
47. Ciofu Cătălina PNL NU
48. Ciubuc Ciprian - DA
49. Cîtea Vasile PSD NU
50. Coarnă Dumitru - DA
51. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
52. Cozma Adrian-Felician PNL NU
53. Cristea Andi-Lucian PSD NU
54. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
55. Cristian Brian USR DA
56. Crîstici Ognean Minoritati NU
57. Crușoveanu Marian PNL NU
58. Csép Éva-Andrea UDMR NU
59. Csoma Botond UDMR NU
60. Dancă Ionel - DA
61. Dămureanu Ringo AUR DA
62. Dehelean Silviu USR DA
63. Dinu Cristina-Elena PSD NU
64. Drancă Andrei-Iulian USR DA
65. Drulă Cătălin USR DA
66. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
67. Dumitru Florian-Emil PNL NU
68. Enachi Raisa AUR DA
69. Farago Petru UDMR NU
70. Fădor Angelica PNL NU
71. Făgărășian Valentin-Ilie PNL NU
72. Fechet Mircea PNL NU
73. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
74. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
75. Florea Daniel PSD NU
76. Florea Oana-Consuela PSD NU
77. Floroiu Ionel PSD NU
78. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
79. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
80. Gál Károly UDMR NU
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
82. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
83. Georgescu Nicolae PSD NU
84. Gheba Daniel-Sorin USR DA
85. Gheorghiu Bogdan PNL NU
86. Giurgiu Adrian USR DA
87. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
88. Gliga Dumitrița PSD NU
89. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
90. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
91. Gudu Michael PNL NU
92. Hajdu Gábor UDMR NU
93. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
94. Havârneanu Filip USR DA
95. Hărătău Elena PNL NU
96. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
97. Horga Maria-Gabriela PNL NU
98. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
99. Huțu Alexandra PSD NU
100. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
101. Iancu Marius-Ionel PSD NU
102. Ibram Iusein Minoritati NU
103. Ichim Cristian-Paul USR DA
104. Ilie Victor USR DA
105. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
106. Intotero Natalia-Elena PSD NU
107. Ion Stelian-Cristian USR DA
108. Ionescu George - DA
109. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
110. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
111. Kelemen Attila UDMR NU
112. Kiss János PNL NU
113. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
114. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
115. Könczei Csaba UDMR NU
116. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
117. Lasca Mihai Ioan - DA
118. Lazăr Ion-Marian USR DA
119. Lazăr Teodor USR DA
120. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
121. Longher Ghervazen Minoritati NU
122. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
123. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
124. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
125. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
126. Macovei Silviu Nicu PSD NU
127. Mang Ioan PSD NU
128. Manta Claudiu PSD NU
129. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
130. Mărculescu Dumitru PNL NU
131. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
132. Miftode Marius-Andrei USR DA
133. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
134. Miklós Zoltán UDMR NU
135. Mina Marian PSD NU
136. Mircea Florin PSD NU
137. Miruță Radu-Dinel USR DA
138. Mitrea Dumitrina AUR DA
139. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
140. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
141. Molnar Ervin PNL NU
142. Molnar Radu-Iulian USR DA
143. Morar Olivia-Diana PNL NU
144. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
145. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
146. Munteanu Remus PSD NU
147. Murariu Oana USR DA
148. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
149. Mușoiu Ștefan PSD NU
150. Nacov Gheorghe Minoritati NU
151. Nassar Rodica PSD NU
152. Năcuță Sorin PNL NU
153. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
154. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
155. Neagu Denisa-Elena USR DA
156. Neață Eugen PSD NU
157. Niță Nicu PSD NU
158. Orban Ludovic - DA
159. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
160. Oteșanu Daniela PSD NU
161. Özmen Oana-Marciana USR DA
162. Paladi George-Adrian PSD NU
163. Panait Radu USR DA
164. Paraschiv Rodica PSD NU
165. Pavelescu Nicolae PSD NU
166. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
167. Pecingină Gheorghe PNL NU
168. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
169. Piper-Savu Florin PSD NU
170. Plăiașu Gabriel - DA
171. Polak Tudor PNL NU
172. Pop Darius AUR DA
173. Pop Rareș Tudor USR DA
174. Popa Alexandru PNL DA
175. Popa Radu Mihai PSD NU
176. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
177. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
178. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
179. Popica Eduard-Andrei PSD NU
180. Predescu Ana-Loredana PSD NU
181. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
182. Presură Alexandra PSD NU
183. Prună Cristina-Mădălina USR DA
184. Prunean Alin-Costel USR DA
185. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
186. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
187. Rizea Cristina Camelia USR DA
188. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
189. Roman Florin-Claudiu PNL NU
190. Rujan Dumitru PNL NU
191. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
192. Salan Viorel PSD NU
193. Sandu Viorica PSD NU
194. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
195. Scripnic Lilian AUR DA
196. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
197. Seres Dénes UDMR NU
198. Simion George-Nicolae AUR DA
199. Simonis Alfred - Robert PSD NU
200. Solomon Adrian PSD NU
201. Stancu Ionel Minoritati NU
202. Stancu Paul PSD NU
203. Stativă Irinel Ioan PSD NU
204. Stângă George-Cătălin PNL NU
205. Stoian Maria PNL NU
206. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
207. Stoica Diana USR DA
208. Stoica Elena PSD NU
209. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
210. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
211. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
212. Szabó Ödön UDMR NU
213. Șandru Cosmin PNL NU
214. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
215. Șerban Gianina AUR DA
216. Șimon Gheorghe PSD NU
217. Șișcu George PNL NU
218. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
219. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
220. Tanasă Dan AUR DA
221. Tănase Antonel - DA
222. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
223. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
224. Terente Eugen USR DA
225. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
226. Tobă Francisc - DA
227. Todosiu Beniamin USR DA
228. Toma Ilie PSD NU
229. Trăilă Cristina PNL NU
230. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
231. Tudorache Daniel PSD NU
232. Tușa Adriana Diana PSD NU
233. Țachianu Marian PSD NU
234. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
235. Țoiu Oana-Silvia USR DA
236. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
237. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
238. Vexler Silviu Minoritati NU
239. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
240. Vîlceanu Dan PNL NU
241. Volosatîi Boris AUR DA
242. Vulpescu Ioan PSD NU
243. Weber Mihai PSD NU
244. Wiener Adrian USR DA
245. Zakarias Zoltán UDMR NU
246. Zetea Gabriel-Valer PSD NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 1 iulie 2022, 14:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro