Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.05.2022 > 11:38 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 mai 2022, ora 11:38

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: AMR 8
PL 262/2022 pentru modificarea și completarea Legii nr.256/2018 privind unele măsuri necesare pentru implementarea operațiunilor petroliere de către titularii de acorduri petroliere referitoare la perimetre petroliere offshore
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:248 84 51 50 22 14 10 17
- voturi pentru (DA):33 - 3 - 22 - - 8
- voturi împotrivă (NU):205 84 48 50 - 14 9 -
- abțineri:9 - - - - - - 9
- nu au votat:1 - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Aelenei Dănuț - DA
3. Albișteanu Mihail AUR DA
4. Albotă Emil-Florin PSD NU
5. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
6. Andrei Alexandru-Ioan PNL NU
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Apostol Alin-Gabriel USR NU
9. Ardelean Ben-Oni PNL NU
10. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
11. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
12. Badea Mihai-Alexandru USR NU
13. Badiu Georgel AUR DA
14. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
15. Balint Liviu-Ioan PNL NU
16. Banias Mircea Marius PNL NU
17. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
18. Barna Ilie Dan USR NU
19. Bălășoiu Aurel PSD NU
20. Băltărețu Viorel USR NU
21. Bejinariu Eugen PSD NU
22. Bende Sándor UDMR NU
23. Berescu Monica-Elena USR NU
24. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
25. Bîrcă Constantin PSD NU
26. Blaga Daniel-Codruț USR NU
27. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
28. Bota Călin-Ioan PNL NU
29. Botez Mihai-Cătălin USR NU
30. Buican Cristian PNL NU
31. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
32. Bulai Iulian USR NU
33. Bulai Oana-Gianina PSD NU
34. Burciu Cristina PNL NU
35. Buzoianu Diana-Anda USR NU
36. Calotă Florică Ică PNL DA
37. Cambera Oana-Alexandra USR NU
38. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
39. Chelaru Mircia AUR DA
40. Chichirău Cosette-Paula USR NU
41. Chira Claudiu-Martin - Abținere
42. Chirilă Virgil Alin PSD NU
43. Ciofu Cătălina PNL NU
44. Ciornei Radu Tudor USR NU
45. Ciubuc Ciprian - DA
46. Cîtea Vasile PSD NU
47. Coarnă Dumitru - DA
48. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
49. Constantin Daniel PNL NU
50. Cozma Adrian-Felician PNL NU
51. Cristea Andi-Lucian PSD NU
52. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
53. Cristian Brian USR NU
54. Crîstici Ognean Minoritati NU
55. Crușoveanu Marian PNL NU
56. Csép Éva-Andrea UDMR NU
57. Csoma Botond UDMR NU
58. Dămureanu Ringo AUR DA
59. Dehelean Silviu USR NU
60. Dinu Cristina-Elena PSD NU
61. Drancă Andrei-Iulian USR NU
62. Drulă Cătălin USR NU
63. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
64. Dumitru Florian-Emil PNL NU
65. Enachi Raisa AUR DA
66. Farago Petru UDMR NU
67. Fădor Angelica PNL NU
68. Făgărășian Valentin-Ilie PNL NU
69. Fechet Mircea PNL NU
70. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
71. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
72. Florea Daniel PSD NU
73. Florea Oana-Consuela PSD NU
74. Floroiu Ionel PSD NU
75. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
76. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
77. Gál Károly UDMR NU
78. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
79. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
80. Georgescu Nicolae PSD NU
81. Gheba Daniel-Sorin USR NU
82. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
83. Gheorghiu Bogdan PNL NU
84. Giurgiu Adrian USR NU
85. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
86. Gliga Dumitrița PSD NU
87. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
88. Grecu Ion-Cătălin PSD NU
89. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
90. Gudu Michael PNL NU
91. Hajdu Gábor UDMR NU
92. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
93. Havârneanu Filip USR NU
94. Hărătău Elena PNL NU
95. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
96. Horga Maria-Gabriela PNL NU
97. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
98. Huțu Alexandra PSD NU
99. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
100. Iancu Marius-Ionel PSD NU
101. Ibram Iusein Minoritati NU
102. Ichim Cristian-Paul USR NU
103. Ilie Victor USR NU
104. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
105. Intotero Natalia-Elena PSD NU
106. Ion Stelian-Cristian USR NU
107. Ionescu George - Abținere
108. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
109. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
110. Kelemen Attila UDMR NU
111. Kiss János PNL NU
112. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
113. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
114. Könczei Csaba UDMR NU
115. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
116. Lasca Mihai Ioan - DA
117. Lazăr Ion-Marian USR NU
118. Lazăr Teodor USR NU
119. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
120. Longher Ghervazen Minoritati NU
121. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
122. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
123. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
124. Lupu Andrei-Răzvan USR NU
125. Macovei Silviu Nicu PSD NU
126. Mang Ioan PSD NU
127. Manta Claudiu PSD NU
128. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
129. Mărculescu Dumitru PNL NU
130. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
131. Miftode Marius-Andrei USR NU
132. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
133. Miklós Zoltán UDMR NU
134. Mina Marian PSD NU
135. Mircea Florin PSD NU
136. Miruță Radu-Dinel USR NU
137. Mitrea Dumitrina AUR DA
138. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
139. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
140. Molnar Ervin PNL NU
141. Molnar Radu-Iulian USR NU
142. Morar Olivia-Diana PNL NU
143. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
144. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
145. Munteanu Remus PSD NU
146. Murariu Oana USR NU
147. Mușoiu Ștefan PSD NU
148. Nacov Gheorghe Minoritati NU
149. Nassar Rodica PSD NU
150. Năcuță Sorin PNL NU
151. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
152. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
153. Neagu Denisa-Elena USR NU
154. Neață Eugen PSD NU
155. Niță Nicu PSD NU
156. Orban Ludovic - Abținere
157. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
158. Oteșanu Daniela PSD NU
159. Özmen Oana-Marciana USR NU
160. Paladi George-Adrian PSD NU
161. Panait Radu USR NU
162. Paraschiv Rodica PSD NU
163. Pavelescu Nicolae PSD NU
164. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
165. Pecingină Gheorghe PNL NU
166. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
167. Piper-Savu Florin PSD NU
168. Plăiașu Gabriel - Abținere
169. Polak Tudor PNL NU
170. Pop Darius AUR DA
171. Pop Rareș Tudor USR NU
172. Popa Alexandru PNL DA
173. Popa Radu Mihai PSD NU
174. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
175. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
176. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
177. Popica Eduard-Andrei PSD NU
178. Predescu Ana-Loredana PSD NU
179. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
180. Presură Alexandra PSD NU
181. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
182. Prună Cristina-Mădălina USR NU
183. Prunean Alin-Costel USR NU
184. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
185. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
186. Rizea Cristina Camelia USR NU
187. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
188. Roman Florin-Claudiu PNL NU
189. Roman Nicolae - DA
190. Rujan Dumitru PNL NU
191. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
192. Salan Viorel PSD NU
193. Sandu Viorica PSD NU
194. Sas Lóránt-Zoltan USR NU
195. Scripnic Lilian AUR DA
196. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
197. Seres Dénes UDMR NU
198. Simion George-Nicolae AUR DA
199. Simonis Alfred - Robert PSD NU
200. Solomon Adrian PSD NU
201. Stancu Ionel Minoritati NU
202. Stancu Paul PSD NU
203. Stativă Irinel Ioan PSD NU
204. Stângă George-Cătălin PNL NU
205. Stoian Maria PNL NU
206. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
207. Stoica Diana USR NU
208. Stoica Elena PSD NU
209. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
210. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
211. Szabó Ödön UDMR NU
212. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
213. Șerban Gianina AUR DA
214. Șimon Gheorghe PSD NU
215. Șișcu George PNL NU
216. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
217. Ștefan Ion - DA
218. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
219. Tanasă Dan AUR DA
220. Tănase Antonel - Abținere
221. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
222. Tătaru Nelu PNL NU
223. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
224. Terente Eugen USR NU
225. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
226. Tobă Francisc - DA
227. Toda Daniel-Liviu USR NU
228. Todosiu Beniamin USR NU
229. Toma Ilie PSD NU
230. Trăilă Cristina PNL NU
231. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
232. Tudorache Daniel PSD NU
233. Tușa Adriana Diana PSD NU
234. Țachianu Marian PSD NU
235. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
236. Țoiu Oana-Silvia USR NU
237. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
238. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
239. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
240. Vexler Silviu Minoritati NU
241. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
242. Vîlceanu Dan PNL NU
243. Volosatîi Boris AUR DA
244. Vulpescu Ioan PSD NU
245. Weber Mihai PSD NU
246. Wiener Adrian USR NU
247. Zakarias Zoltán UDMR NU
248. Zetea Gabriel-Valer PSD NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 5 iulie 2022, 7:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro