Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2007 > 12:46 Versiunea pentru printare
Marți, 12 iunie 2007, ora 12:46

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: Vot final
PL 375/2007 pentru modificarea și completarea Legii vânătorii și a protecției fondului cinegetic nr.407/2006
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:197 63 30 18 33 16 10 12 15
- voturi pentru (DA):177 60 27 18 31 11 9 11 10
- voturi împotrivă (NU):7 - - - - 2 - 1 4
- abțineri:6 1 1 - - 2 1 - 1
- nu au votat:7 2 2 - 2 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Amet Aledin Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andreica Romică - NU
6. Andronescu Ecaterina PSD DA
7. Antal István UDMR NU
8. Ardelean Lia PC DA
9. Asztalos Ferenc UDMR DA
10. Avram Dumitru PRM DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
13. Bădălău Niculae PSD DA
14. Băeșu George PSD DA
15. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR -
16. Becșenescu Dumitru PD-L DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bentu Dumitru PSD DA
19. Bivolaru Ioan PSD DA
20. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
22. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
25. Brînzan Ovidiu PSD DA
26. Brînză William Gabriel PD-L -
27. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
28. Buciu Angela PRM DA
29. Buda Daniel PD-L DA
30. Buda Ioan PSD DA
31. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
32. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Canacheu Costică PD-L DA
35. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
36. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
37. Călian Petru PC DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Câmpanu Liviu PNL -
40. Chiper Gheorghe PSD DA
41. Chiș Filonaș PSD DA
42. Cindrea Ioan PSD DA
43. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
44. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
45. Cocrea Olguța - DA
46. Dida Corneliu Ioan PSD DA
47. Dobre Traian PNL -
48. Dragomir Dumitru PRM DA
49. Dragomir Gheorghe PNL DA
50. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
51. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
52. Dumitrescu Liana Minoritati DA
53. Dumitrescu Zamfir - DA
54. Dumitriu Mihai PSD DA
55. Dumitru Ion PSD DA
56. Dușa Mircea PSD DA
57. Erdei Dolóczki István UDMR DA
58. Faina Constantin PC DA
59. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
60. Firczak Gheorghe Minoritati DA
61. Florea Damian PC DA
62. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
63. Furo Iuliu Ioan PRM DA
64. Gabor Gheorghe PNL DA
65. Găleteanu Monalisa PSD DA
66. Georgescu Filip PSD DA
67. Gerea Andrei Dominic PNL DA
68. Gheorghe Valeriu PNL DA
69. Ghișe Ioan PNL DA
70. Glăvan Ștefan PC DA
71. Godja Petru PSD DA
72. Grigore Dan PD-L DA
73. Grosaru Mircea Minoritati DA
74. Gușă Cozmin Horea - DA
75. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
76. Hoban Ioan PNL DA
77. Iancu Iulian PSD DA
78. Ibram Iusein Minoritati DA
79. Igaș Traian Constantin PD-L DA
80. Ignat Miron Minoritati DA
81. Ilie Cristian PD-L DA
82. Ionescu Daniel PSD DA
83. Iordache Florin PSD DA
84. Iriza Marius PRM DA
85. Kerekes Károly UDMR Abținere
86. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
87. Lakatos Petru UDMR DA
88. Lambrino Radu PD-L DA
89. Lificiu Petru - DA
90. Longher Ghervazen Minoritati DA
91. Luchian Ion PNL DA
92. Macaleți Costică PSD DA
93. Magheru Paul PRM DA
94. Manolescu Oana Minoritati DA
95. Manta Pantelimon - DA
96. Marian Dan Mihai PNL DA
97. Marin Constantin PSD DA
98. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
99. Máté András-Levente UDMR Abținere
100. Matei Cătălin Lucian PSD DA
101. Mazăre Alexandru PSD DA
102. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
103. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
104. Mătușa Tudor PRM DA
105. Meir Nati PD-L DA
106. Merce Ilie PRM DA
107. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
108. Micula Cătălin PNL DA
109. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
110. Mircea Costache PRM DA
111. Mircovici Niculae Minoritati DA
112. Mironescu Laurențiu PD-L DA
113. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
114. Mitrea Manuela PSD DA
115. Mitrea Miron Tudor PSD DA
116. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
117. Mînzînă Ion PRM DA
118. Mocanu Vasile PSD DA
119. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
120. Mohora Tudor PSD DA
121. Moisoiu Adrian PRM DA
122. Moldovan Emil Radu PSD DA
123. Momanu Corneliu - NU
124. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
125. Movilă Petru PD-L DA
126. Munteanu Ioan PSD DA
127. Nassar Rodica PSD DA
128. Nechita Aurel PSD DA
129. Nedelcu Gabriela PSD DA
130. Nica Dan PSD DA
131. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
132. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
133. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
134. Nosa Iuliu PSD DA
135. Olarean Aurel PD-L DA
136. Oltean Ioan PD-L DA
137. Olteanu Bogdan PNL Abținere
138. Ovidenie Costel - DA
139. Palăr Ionel PNL DA
140. Pardău Dumitru - DA
141. Păun Nicolae Minoritati NU
142. Petrea Constantin PD-L DA
143. Ponta Victor-Viorel PSD DA
144. Popa Cornel PNL DA
145. Popa Daniela PC DA
146. Popescu Dan Ioan PC Abținere
147. Popescu Florin Aurelian - NU
148. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
149. Preda Cezar-Florin PD-L DA
150. Pruteanu Vasile - DA
151. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
152. Pupeză Viorel PSD DA
153. Pușcaș Vasile PSD DA
154. Pușcă Mircea Valer PNL DA
155. Rădulescu Cristian PD-L DA
156. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
157. Rus Ioan Aurel PRM DA
158. Sanda Victor PSD DA
159. Sandu-Capră Mihai PNL DA
160. Sasu Ion PSD DA
161. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
162. Săpunaru Nini PNL DA
163. Sârb Gheorghe PD-L DA
164. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
165. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
166. Seres Dénes UDMR DA
167. Sirețeanu Mihail PSD DA
168. Sóki Béla UDMR DA
169. Soporan Vasile Filip PSD DA
170. Stan Ioan PSD DA
171. Stativă Irinel Ioan PSD DA
172. Stoica Ion - DA
173. Străchinaru Petre PD-L -
174. Strungă Emil PNL DA
175. Szekely Levente Csaba UDMR DA
176. Știrbeț Cornel - Abținere
177. Știreanu Octavian PSD DA
178. Știucă Alecsandru PSD DA
179. Tamás Sándor UDMR DA
180. Tămagă Constantin PSD DA
181. Timar Liviu PSD DA
182. Toma Florentina Marilena PSD DA
183. Toró Tiberiu UDMR NU
184. Tudor Constantin PC DA
185. Țundrea Ioan PC DA
186. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
187. Ursărescu Dorinel PNL DA
188. Varga Attila UDMR DA
189. Vasile Aurelia PSD DA
190. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
191. Văsioiu Horia PD-L DA
192. Vlase Petru Gabriel PSD -
193. Vlădoiu Aurel PSD DA
194. Zaharia Claudius Mihail - NU
195. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
196. Zegrean Augustin PD-L DA
197. Zgonea Valeriu Ștefan PSD -

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 22 octombrie 2021, 7:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro