Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2007 > 12:48 Versiunea pentru printare
Marți, 12 iunie 2007, ora 12:48

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Vot final
PL 310/2007 Propunere legislativă privind participarea României la procesul decizional din cadrul Uniunii Europene și îndeplinirea obligațiilor asumate față de Uniunea Europeană
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:217 72 32 21 36 15 12 12 17
- voturi pentru (DA):113 71 - 20 1 - 10 2 9
- voturi împotrivă (NU):96 1 31 1 35 12 2 9 5
- abțineri:6 - - - - 2 - 1 3
- nu au votat:2 - 1 - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Almăjanu Marin PNL NU
3. Amarie Constantin PD-L DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andon Sergiu PC DA
7. Andreica Romică - NU
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antal Árpád-András UDMR -
10. Antal István UDMR NU
11. Ardelean Lia PC DA
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
15. Bădălău Niculae PSD DA
16. Băeșu George PSD DA
17. Becșenescu Dumitru PD-L NU
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bentu Dumitru PSD DA
20. Bivolaru Ioan PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
22. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
23. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
24. Bónis István UDMR NU
25. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
26. Brînzan Ovidiu PSD DA
27. Brînză William Gabriel PD-L NU
28. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
29. Buciu Angela PRM DA
30. Buda Daniel PD-L NU
31. Buda Ioan PSD DA
32. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L NU
33. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
34. Calimente Mihăiță PNL NU
35. Canacheu Costică PD-L NU
36. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
37. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
38. Călian Petru PC DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Chiper Gheorghe PSD DA
41. Chiș Filonaș PSD DA
42. Cindrea Ioan PSD DA
43. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
44. Ciontu Corneliu - DA
45. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
46. Cocrea Olguța - DA
47. Dan Iosif PSD DA
48. Diaconescu Marin PRM DA
49. Dida Corneliu Ioan PSD DA
50. Dobre Traian PNL NU
51. Dorneanu Valer PSD DA
52. Dragomir Dumitru PRM DA
53. Dragomir Gheorghe PNL NU
54. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
55. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
56. Dumitrescu Liana Minoritati NU
57. Dumitrescu Zamfir - DA
58. Dumitriu Mihai PSD DA
59. Dumitru Ion PSD DA
60. Dușa Mircea PSD DA
61. Erdei Dolóczki István UDMR NU
62. Faina Constantin PC DA
63. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
64. Firczak Gheorghe Minoritati NU
65. Florea Damian PC NU
66. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
67. Furo Iuliu Ioan PRM DA
68. Gabor Gheorghe PNL NU
69. Găleteanu Monalisa PSD DA
70. Georgescu Filip PSD DA
71. Gerea Andrei Dominic PNL NU
72. Gheorghe Valeriu PNL NU
73. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
74. Ghișe Ioan PNL NU
75. Glăvan Ștefan PC DA
76. Godja Petru PSD DA
77. Grigore Dan PD-L NU
78. Grosaru Mircea Minoritati NU
79. Gușă Cozmin Horea - Abținere
80. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
81. Hoban Ioan PNL NU
82. Iancu Iulian PSD DA
83. Ibram Iusein Minoritati NU
84. Ifrim Mircea PRM NU
85. Igaș Traian Constantin PD-L NU
86. Ignat Miron Minoritati Abținere
87. Ilie Cristian PD-L NU
88. Ionescu Daniel PSD NU
89. Iordache Florin PSD DA
90. Iriza Marius PRM DA
91. Kerekes Károly UDMR Abținere
92. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
93. Lakatos Petru UDMR Abținere
94. Lambrino Radu PD-L NU
95. Lificiu Petru - DA
96. Liga Dănuț PD-L NU
97. Longher Ghervazen Minoritati NU
98. Luchian Ion PNL NU
99. Macaleți Costică PSD DA
100. Magheru Paul PRM DA
101. Manda Iulian Claudiu PSD DA
102. Manolescu Oana Minoritati DA
103. Manta Pantelimon - NU
104. Marian Dan Mihai PNL NU
105. Marin Constantin PSD DA
106. Martin Eduard-Stelian PSD DA
107. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
108. Máté András-Levente UDMR NU
109. Matei Cătălin Lucian PSD DA
110. Mazăre Alexandru PSD DA
111. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
112. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
113. Mătușa Tudor PRM DA
114. Meir Nati PD-L NU
115. Merce Ilie PRM DA
116. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
117. Micula Cătălin PNL NU
118. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
119. Mircea Costache PRM DA
120. Mircovici Niculae Minoritati NU
121. Mironescu Laurențiu PD-L NU
122. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
123. Mitrea Manuela PSD DA
124. Mitrea Miron Tudor PSD DA
125. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
126. Mînzînă Ion PRM DA
127. Mocanu Vasile PSD DA
128. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
129. Mohora Tudor PSD DA
130. Moisoiu Adrian PRM DA
131. Moldovan Emil Radu PSD DA
132. Momanu Corneliu - NU
133. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
134. Movilă Petru PD-L NU
135. Munteanu Ioan PSD DA
136. Nassar Rodica PSD DA
137. Năstase Adrian PSD DA
138. Nechita Aurel PSD DA
139. Nedelcu Gabriela PSD DA
140. Nica Dan PSD DA
141. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL -
142. Nicolicea Eugen PSD DA
143. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
144. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
145. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
146. Nițulescu Teodor PSD DA
147. Nosa Iuliu PSD DA
148. Olarean Aurel PD-L NU
149. Oltean Ioan PD-L NU
150. Olteanu Bogdan PNL NU
151. Ovidenie Costel - DA
152. Palăr Ionel PNL NU
153. Pardău Dumitru - DA
154. Păun Nicolae Minoritati NU
155. Petrea Constantin PD-L NU
156. Ponta Victor-Viorel PSD DA
157. Pop Claudiu Adrian PSD DA
158. Popa Cornel PNL NU
159. Popa Daniela PC DA
160. Popescu Dan Ioan PC DA
161. Popescu Florin Aurelian - DA
162. Popescu Ionica Constanța PC DA
163. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
164. Preda Cezar-Florin PD-L NU
165. Pruteanu Vasile - NU
166. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
167. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
168. Pușcaș Vasile PSD DA
169. Pușcă Mircea Valer PNL NU
170. Rădulescu Cristian PD-L NU
171. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
172. Rus Ioan Aurel PRM DA
173. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
174. Sanda Victor PSD DA
175. Sandu-Capră Mihai PNL NU
176. Sasu Ion PSD DA
177. Săniuță Marian-Florian PSD DA
178. Săpunaru Nini PNL NU
179. Sârb Gheorghe PD-L NU
180. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
181. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
182. Seres Dénes UDMR NU
183. Silaghi Ovidiu Ioan PNL NU
184. Sirețeanu Mihail PSD DA
185. Sóki Béla UDMR NU
186. Soporan Vasile Filip PSD DA
187. Stativă Irinel Ioan PSD DA
188. Stănescu Mircea PSD DA
189. Stoica Ion - Abținere
190. Străchinaru Petre PD-L NU
191. Strungă Emil PNL NU
192. Szekely Levente Csaba UDMR NU
193. Știrbeț Cornel - DA
194. Știreanu Octavian PSD DA
195. Știucă Alecsandru PSD DA
196. Tamás Sándor UDMR NU
197. Tămagă Constantin PSD DA
198. Teodorescu George Alin PSD DA
199. Timar Liviu PSD DA
200. Timiș Ioan PNL NU
201. Toma Florentina Marilena PSD DA
202. Toró Tiberiu UDMR NU
203. Tudor Constantin PC NU
204. Țundrea Ioan PC DA
205. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
206. Ujeniuc Dragoș - NU
207. Ursărescu Dorinel PNL NU
208. Varga Attila UDMR NU
209. Vasile Aurelia PSD DA
210. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
211. Văsioiu Horia PD-L NU
212. Vlase Petru Gabriel PSD DA
213. Vlădoiu Aurel PSD DA
214. Zaharia Claudius Mihail - Abținere
215. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
216. Zegrean Augustin PD-L NU
217. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 27 octombrie 2021, 1:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro