Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2007 > 12:48 Versiunea pentru printare
Marți, 12 iunie 2007, ora 12:48

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Vot final
PL 308/2007 pentru înființarea comunei Pesac, județul Timiș, prin reorganizarea comunei Periam
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:222 72 33 22 37 16 12 12 18
- voturi pentru (DA):205 68 33 22 33 16 12 11 10
- voturi împotrivă (NU):12 4 - - 2 - - 1 5
- abțineri:3 - - - - - - - 3
- nu au votat:2 - - - 2 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Amarie Constantin PD-L DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andon Sergiu PC DA
7. Andreica Romică - NU
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antal István UDMR DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Avram Dumitru PRM DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Bădălău Niculae PSD DA
15. Băeșu George PSD DA
16. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
17. Becșenescu Dumitru PD-L DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bentu Dumitru PSD DA
20. Bivolaru Ioan PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
23. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
26. Brînzan Ovidiu PSD DA
27. Brînză William Gabriel PD-L DA
28. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
29. Buciu Angela PRM DA
30. Buda Daniel PD-L DA
31. Buda Ioan PSD DA
32. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
33. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Canacheu Costică PD-L DA
36. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
37. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
38. Călian Petru PC DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Câmpanu Liviu PNL DA
41. Chiper Gheorghe PSD DA
42. Chiș Filonaș PSD DA
43. Cindrea Ioan PSD DA
44. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
45. Ciontu Corneliu - DA
46. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
47. Cocrea Olguța - DA
48. Dan Iosif PSD DA
49. Diaconescu Marin PRM DA
50. Dida Corneliu Ioan PSD DA
51. Dobre Traian PNL DA
52. Dorneanu Valer PSD DA
53. Dragomir Dumitru PRM DA
54. Dragomir Gheorghe PNL DA
55. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
56. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
57. Dumitrescu Liana Minoritati DA
58. Dumitrescu Zamfir - DA
59. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
60. Dumitriu Mihai PSD DA
61. Dumitru Ion PSD DA
62. Dușa Mircea PSD DA
63. Erdei Dolóczki István UDMR DA
64. Eserghep Gelil PRM DA
65. Faina Constantin PC DA
66. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
67. Firczak Gheorghe Minoritati DA
68. Florea Damian PC DA
69. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
70. Furo Iuliu Ioan PRM DA
71. Gabor Gheorghe PNL DA
72. Găleteanu Monalisa PSD DA
73. Georgescu Filip PSD DA
74. Gerea Andrei Dominic PNL DA
75. Gheorghe Valeriu PNL DA
76. Ghiorghioni Ionesie PD-L -
77. Ghișe Ioan PNL DA
78. Glăvan Ștefan PC DA
79. Godja Petru PSD DA
80. Grigore Dan PD-L DA
81. Grosaru Mircea Minoritati DA
82. Gușă Cozmin Horea - DA
83. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
84. Hoban Ioan PNL DA
85. Iancu Iulian PSD DA
86. Ibram Iusein Minoritati DA
87. Ifrim Mircea PRM DA
88. Igaș Traian Constantin PD-L DA
89. Ignat Miron Minoritati DA
90. Ilie Cristian PD-L DA
91. Ionescu Daniel PSD DA
92. Iordache Florin PSD DA
93. Iriza Marius PRM DA
94. Kerekes Károly UDMR DA
95. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
96. Kovacs Attila UDMR DA
97. Lakatos Petru UDMR DA
98. Lambrino Radu PD-L DA
99. Lificiu Petru - DA
100. Liga Dănuț PD-L -
101. Longher Ghervazen Minoritati DA
102. Luchian Ion PNL DA
103. Magheru Paul PRM DA
104. Manda Iulian Claudiu PSD DA
105. Manolescu Oana Minoritati DA
106. Manta Pantelimon - Abținere
107. Marian Dan Mihai PNL DA
108. Marin Constantin PSD NU
109. Martin Eduard-Stelian PSD DA
110. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
111. Máté András-Levente UDMR DA
112. Matei Cătălin Lucian PSD DA
113. Mazăre Alexandru PSD DA
114. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
115. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
116. Mătușa Tudor PRM DA
117. Meir Nati PD-L DA
118. Merce Ilie PRM DA
119. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
120. Micula Cătălin PNL DA
121. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
122. Mircea Costache PRM DA
123. Mircovici Niculae Minoritati DA
124. Mironescu Laurențiu PD-L DA
125. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
126. Mitrea Manuela PSD DA
127. Mitrea Miron Tudor PSD DA
128. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
129. Mînzînă Ion PRM DA
130. Mocanu Vasile PSD DA
131. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
132. Mohora Tudor PSD DA
133. Moisoiu Adrian PRM DA
134. Moldovan Emil Radu PSD DA
135. Momanu Corneliu - DA
136. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
137. Movilă Petru PD-L DA
138. Munteanu Ioan PSD DA
139. Nassar Rodica PSD DA
140. Năstase Adrian PSD DA
141. Nechita Aurel PSD DA
142. Nedelcu Gabriela PSD DA
143. Nica Dan PSD DA
144. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
145. Nicolicea Eugen PSD DA
146. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
147. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
148. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
149. Nițulescu Teodor PSD DA
150. Nosa Iuliu PSD DA
151. Olarean Aurel PD-L DA
152. Oltean Ioan PD-L NU
153. Olteanu Bogdan PNL DA
154. Ovidenie Costel - DA
155. Palăr Ionel PNL DA
156. Pardău Dumitru - Abținere
157. Păun Nicolae Minoritati NU
158. Petrea Constantin PD-L DA
159. Ponta Victor-Viorel PSD DA
160. Pop Claudiu Adrian PSD DA
161. Popa Cornel PNL DA
162. Popa Daniela PC DA
163. Popescu Dan Ioan PC DA
164. Popescu Florin Aurelian - NU
165. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
166. Preda Cezar-Florin PD-L DA
167. Pruteanu Vasile - DA
168. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
169. Pupeză Viorel PSD DA
170. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
171. Pușcaș Vasile PSD DA
172. Pușcă Mircea Valer PNL DA
173. Rădulescu Cristian PD-L DA
174. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
175. Rus Ioan Aurel PRM DA
176. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
177. Sanda Victor PSD DA
178. Sandu-Capră Mihai PNL DA
179. Sasu Ion PSD DA
180. Săniuță Marian-Florian PSD NU
181. Săpunaru Nini PNL DA
182. Sârb Gheorghe PD-L DA
183. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
184. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
185. Seres Dénes UDMR DA
186. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
187. Sirețeanu Mihail PSD DA
188. Sóki Béla UDMR DA
189. Soporan Vasile Filip PSD DA
190. Stativă Irinel Ioan PSD DA
191. Stănescu Mircea PSD DA
192. Stoica Ion - DA
193. Străchinaru Petre PD-L DA
194. Strungă Emil PNL DA
195. Szekely Levente Csaba UDMR DA
196. Știrbeț Cornel - NU
197. Știreanu Octavian PSD DA
198. Știucă Alecsandru PSD DA
199. Tabără Valeriu PD-L DA
200. Tamás Sándor UDMR DA
201. Tămagă Constantin PSD NU
202. Teodorescu George Alin PSD DA
203. Timar Liviu PSD DA
204. Timiș Ioan PNL DA
205. Toma Florentina Marilena PSD NU
206. Toró Tiberiu UDMR DA
207. Tudor Constantin PC DA
208. Țundrea Ioan PC DA
209. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
210. Ujeniuc Dragoș - NU
211. Ungureanu Petre - NU
212. Ursărescu Dorinel PNL DA
213. Varga Attila UDMR DA
214. Vasile Aurelia PSD DA
215. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
216. Văsioiu Horia PD-L DA
217. Vlase Petru Gabriel PSD DA
218. Vlădoiu Aurel PSD DA
219. Zaharia Claudius Mihail - Abținere
220. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
221. Zegrean Augustin PD-L DA
222. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 25 octombrie 2021, 8:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro