Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2007 > 12:49 Versiunea pentru printare
Marți, 12 iunie 2007, ora 12:49

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Vot final
PL 163/2007 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.130/2006 privind Inspecția Socială
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:219 72 32 21 37 17 10 12 18
- voturi pentru (DA):210 71 32 21 35 16 10 11 14
- voturi împotrivă (NU):3 1 - - - - - 1 1
- abțineri:3 - - - - - - - 3
- nu au votat:3 - - - 2 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Amarie Constantin PD-L DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andon Sergiu PC DA
7. Andreica Romică - DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antal Árpád-András UDMR -
10. Antal István UDMR DA
11. Ardelean Lia PC DA
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
15. Bădălău Niculae PSD DA
16. Băeșu George PSD DA
17. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
18. Becșenescu Dumitru PD-L DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bentu Dumitru PSD DA
21. Bivolaru Ioan PSD DA
22. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
23. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
24. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Brînzan Ovidiu PSD DA
27. Brînză William Gabriel PD-L DA
28. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
29. Buciu Angela PRM DA
30. Buda Daniel PD-L DA
31. Buda Ioan PSD DA
32. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
33. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Canacheu Costică PD-L DA
36. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
37. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
38. Călian Petru PC DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Câmpanu Liviu PNL DA
41. Chiper Gheorghe PSD DA
42. Chiș Filonaș PSD DA
43. Cindrea Ioan PSD DA
44. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
45. Ciontu Corneliu - DA
46. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
47. Cocrea Olguța - DA
48. Dan Iosif PSD DA
49. Diaconescu Marin PRM DA
50. Dida Corneliu Ioan PSD DA
51. Dobre Traian PNL DA
52. Dorneanu Valer PSD DA
53. Dragomir Dumitru PRM DA
54. Dragomir Gheorghe PNL DA
55. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
56. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
57. Dumitrescu Liana Minoritati DA
58. Dumitrescu Zamfir - DA
59. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
60. Dumitriu Mihai PSD DA
61. Dumitru Ion PSD DA
62. Dușa Mircea PSD DA
63. Erdei Dolóczki István UDMR DA
64. Eserghep Gelil PRM DA
65. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
66. Firczak Gheorghe Minoritati DA
67. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
68. Furo Iuliu Ioan PRM DA
69. Gabor Gheorghe PNL DA
70. Găleteanu Monalisa PSD DA
71. Georgescu Filip PSD DA
72. Gerea Andrei Dominic PNL DA
73. Gheorghe Valeriu PNL DA
74. Ghiorghioni Ionesie PD-L -
75. Ghișe Ioan PNL DA
76. Glăvan Ștefan PC DA
77. Godja Petru PSD DA
78. Grigore Dan PD-L DA
79. Grosaru Mircea Minoritati DA
80. Gușă Cozmin Horea - DA
81. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
82. Hoban Ioan PNL DA
83. Iancu Iulian PSD DA
84. Ibram Iusein Minoritati DA
85. Ifrim Mircea PRM DA
86. Igaș Traian Constantin PD-L DA
87. Ignat Miron Minoritati DA
88. Ilie Cristian PD-L DA
89. Ionescu Daniel PSD DA
90. Iordache Florin PSD DA
91. Iriza Marius PRM DA
92. Kerekes Károly UDMR DA
93. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
94. Kovacs Attila UDMR DA
95. Lakatos Petru UDMR DA
96. Lambrino Radu PD-L DA
97. Lificiu Petru - DA
98. Liga Dănuț PD-L -
99. Longher Ghervazen Minoritati DA
100. Luchian Ion PNL DA
101. Magheru Paul PRM DA
102. Manda Iulian Claudiu PSD DA
103. Manolescu Oana Minoritati DA
104. Manta Pantelimon - DA
105. Marian Dan Mihai PNL DA
106. Marin Constantin PSD NU
107. Martin Eduard-Stelian PSD DA
108. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
109. Máté András-Levente UDMR DA
110. Matei Cătălin Lucian PSD DA
111. Mazăre Alexandru PSD DA
112. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
113. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
114. Mătușa Tudor PRM DA
115. Meir Nati PD-L DA
116. Merce Ilie PRM DA
117. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
118. Micula Cătălin PNL DA
119. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
120. Mircovici Niculae Minoritati DA
121. Mironescu Laurențiu PD-L DA
122. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
123. Mitrea Manuela PSD DA
124. Mitrea Miron Tudor PSD DA
125. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
126. Mînzînă Ion PRM DA
127. Mocanu Vasile PSD DA
128. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
129. Mohora Tudor PSD DA
130. Moisoiu Adrian PRM DA
131. Moldovan Emil Radu PSD DA
132. Momanu Corneliu - DA
133. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
134. Movilă Petru PD-L DA
135. Munteanu Ioan PSD DA
136. Nassar Rodica PSD DA
137. Năstase Adrian PSD DA
138. Nechita Aurel PSD DA
139. Nedelcu Gabriela PSD DA
140. Nica Dan PSD DA
141. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
142. Nicolicea Eugen PSD DA
143. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
144. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
145. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
146. Nițulescu Teodor PSD DA
147. Nosa Iuliu PSD DA
148. Olarean Aurel PD-L DA
149. Oltean Ioan PD-L DA
150. Olteanu Bogdan PNL DA
151. Ovidenie Costel - DA
152. Palăr Ionel PNL DA
153. Pardău Dumitru - DA
154. Păun Nicolae Minoritati NU
155. Petrea Constantin PD-L DA
156. Ponta Victor-Viorel PSD DA
157. Pop Claudiu Adrian PSD DA
158. Popa Cornel PNL DA
159. Popa Daniela PC DA
160. Popescu Dan Ioan PC DA
161. Popescu Florin Aurelian - Abținere
162. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
163. Preda Cezar-Florin PD-L DA
164. Pruteanu Vasile - DA
165. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
166. Pupeză Viorel PSD DA
167. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
168. Pușcaș Vasile PSD DA
169. Pușcă Mircea Valer PNL DA
170. Rădulescu Cristian PD-L DA
171. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
172. Rus Ioan Aurel PRM DA
173. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
174. Sanda Victor PSD DA
175. Sandu-Capră Mihai PNL DA
176. Sasu Ion PSD DA
177. Săniuță Marian-Florian PSD DA
178. Săpunaru Nini PNL DA
179. Sârb Gheorghe PD-L DA
180. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
181. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
182. Seres Dénes UDMR DA
183. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
184. Sirețeanu Mihail PSD DA
185. Sóki Béla UDMR DA
186. Soporan Vasile Filip PSD DA
187. Stativă Irinel Ioan PSD DA
188. Stănescu Mircea PSD DA
189. Stoica Ion - DA
190. Străchinaru Petre PD-L DA
191. Strungă Emil PNL DA
192. Szekely Levente Csaba UDMR DA
193. Știrbeț Cornel - Abținere
194. Știreanu Octavian PSD DA
195. Știucă Alecsandru PSD DA
196. Tabără Valeriu PD-L DA
197. Tamás Sándor UDMR DA
198. Tămagă Constantin PSD DA
199. Teodorescu George Alin PSD DA
200. Timar Liviu PSD DA
201. Timiș Ioan PNL DA
202. Toma Florentina Marilena PSD DA
203. Toró Tiberiu UDMR DA
204. Tudor Constantin PC DA
205. Țundrea Ioan PC DA
206. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
207. Ujeniuc Dragoș - Abținere
208. Ungureanu Petre - NU
209. Ursărescu Dorinel PNL DA
210. Varga Attila UDMR DA
211. Vasile Aurelia PSD DA
212. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
213. Văsioiu Horia PD-L DA
214. Vlase Petru Gabriel PSD DA
215. Vlădoiu Aurel PSD DA
216. Zaharia Claudius Mihail - DA
217. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
218. Zegrean Augustin PD-L DA
219. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 17 octombrie 2021, 4:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro