Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2007 > 12:49 Versiunea pentru printare
Marți, 12 iunie 2007, ora 12:49

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Vot final
PL 404/2007 pentru modificarea și completarea Legii nr.7/2006 privind statutul funcționarului public parlamentar
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:215 70 31 22 37 14 12 12 17
- voturi pentru (DA):165 68 30 22 2 14 10 11 8
- voturi împotrivă (NU):8 1 - - 2 - - 1 4
- abțineri:41 1 - - 33 - 2 - 5
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Almăjanu Marin PNL -
3. Amarie Constantin PD-L DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andon Sergiu PC DA
7. Andreica Romică - NU
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Avram Dumitru PRM DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Bardan Cornel Ștefan PD-L Abținere
13. Bădălău Niculae PSD DA
14. Băeșu George PSD DA
15. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
16. Becșenescu Dumitru PD-L Abținere
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bentu Dumitru PSD DA
19. Bivolaru Ioan PSD DA
20. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L Abținere
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
22. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
25. Brînzan Ovidiu PSD DA
26. Brînză William Gabriel PD-L Abținere
27. Bruchental-Pop Ionela PD-L Abținere
28. Buciu Angela PRM DA
29. Buda Daniel PD-L Abținere
30. Buda Ioan PSD DA
31. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L Abținere
32. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Canacheu Costică PD-L Abținere
35. Cantaragiu Bogdan PD-L Abținere
36. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
37. Călian Petru PC DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Câmpanu Liviu PNL DA
40. Chiper Gheorghe PSD DA
41. Chiș Filonaș PSD DA
42. Cindrea Ioan PSD DA
43. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
44. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
45. Cocrea Olguța - DA
46. Dan Iosif PSD DA
47. Diaconescu Marin PRM DA
48. Dida Corneliu Ioan PSD DA
49. Dobre Traian PNL DA
50. Dorneanu Valer PSD DA
51. Dragomir Dumitru PRM DA
52. Dragomir Gheorghe PNL DA
53. Drăguș Radu-Cătălin PD-L Abținere
54. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
55. Dumitrescu Liana Minoritati DA
56. Dumitrescu Zamfir - DA
57. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
58. Dumitriu Mihai PSD DA
59. Dumitru Ion PSD DA
60. Dușa Mircea PSD DA
61. Erdei Dolóczki István UDMR DA
62. Eserghep Gelil PRM DA
63. Faina Constantin PC DA
64. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
65. Firczak Gheorghe Minoritati DA
66. Florea Damian PC DA
67. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
68. Furo Iuliu Ioan PRM DA
69. Gabor Gheorghe PNL DA
70. Găleteanu Monalisa PSD DA
71. Georgescu Filip PSD DA
72. Gerea Andrei Dominic PNL DA
73. Gheorghe Valeriu PNL DA
74. Ghiorghioni Ionesie PD-L Abținere
75. Ghișe Ioan PNL DA
76. Glăvan Ștefan PC DA
77. Godja Petru PSD DA
78. Grigore Dan PD-L DA
79. Grosaru Mircea Minoritati DA
80. Gușă Cozmin Horea - DA
81. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
82. Hoban Ioan PNL DA
83. Iancu Iulian PSD DA
84. Ibram Iusein Minoritati DA
85. Ifrim Mircea PRM DA
86. Igaș Traian Constantin PD-L Abținere
87. Ignat Miron Minoritati DA
88. Ilie Cristian PD-L Abținere
89. Ionescu Daniel PSD DA
90. Iriza Marius PRM DA
91. Kerekes Károly UDMR DA
92. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
93. Lakatos Petru UDMR DA
94. Lambrino Radu PD-L Abținere
95. Lificiu Petru - DA
96. Liga Dănuț PD-L Abținere
97. Longher Ghervazen Minoritati DA
98. Luchian Ion PNL DA
99. Macaleți Costică PSD DA
100. Magheru Paul PRM DA
101. Manda Iulian Claudiu PSD DA
102. Manolescu Oana Minoritati DA
103. Manta Pantelimon - DA
104. Marian Dan Mihai PNL DA
105. Martin Eduard-Stelian PSD DA
106. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
107. Máté András-Levente UDMR DA
108. Matei Cătălin Lucian PSD DA
109. Mazăre Alexandru PSD DA
110. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
111. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
112. Mătușa Tudor PRM DA
113. Meir Nati PD-L NU
114. Merce Ilie PRM DA
115. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
116. Micula Cătălin PNL DA
117. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
118. Mircea Costache PRM DA
119. Mircovici Niculae Minoritati DA
120. Mironescu Laurențiu PD-L Abținere
121. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L Abținere
122. Mitrea Manuela PSD DA
123. Mitrea Miron Tudor PSD DA
124. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
125. Mînzînă Ion PRM DA
126. Mocanu Vasile PSD DA
127. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
128. Mohora Tudor PSD DA
129. Moisoiu Adrian PRM DA
130. Moldovan Emil Radu PSD DA
131. Momanu Corneliu - Abținere
132. Movilă Petru PD-L Abținere
133. Munteanu Ioan PSD DA
134. Nassar Rodica PSD DA
135. Năstase Adrian PSD DA
136. Nechita Aurel PSD DA
137. Nedelcu Gabriela PSD DA
138. Nica Dan PSD DA
139. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
140. Nicolicea Eugen PSD DA
141. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
142. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
143. Nistoran Dorin-Liviu PD-L Abținere
144. Nițulescu Teodor PSD DA
145. Nosa Iuliu PSD DA
146. Olarean Aurel PD-L Abținere
147. Oltean Ioan PD-L Abținere
148. Olteanu Bogdan PNL DA
149. Ovidenie Costel - DA
150. Palăr Ionel PNL DA
151. Pardău Dumitru - Abținere
152. Păun Nicolae Minoritati NU
153. Petrea Constantin PD-L Abținere
154. Ponta Victor-Viorel PSD DA
155. Pop Claudiu Adrian PSD DA
156. Popa Cornel PNL DA
157. Popa Daniela PC Abținere
158. Popescu Dan Ioan PC DA
159. Popescu Florin Aurelian - NU
160. Popp Cosmin Gabriel PD-L Abținere
161. Preda Cezar-Florin PD-L Abținere
162. Pruteanu Vasile - NU
163. Puchianu Ioan Dumitru PD-L Abținere
164. Pupeză Viorel PSD DA
165. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
166. Pușcaș Vasile PSD DA
167. Pușcă Mircea Valer PNL DA
168. Rădulescu Cristian PD-L Abținere
169. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L Abținere
170. Rus Ioan Aurel PRM DA
171. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
172. Sanda Victor PSD DA
173. Sandu-Capră Mihai PNL DA
174. Sasu Ion PSD DA
175. Săniuță Marian-Florian PSD DA
176. Sârb Gheorghe PD-L Abținere
177. Sârbu Mugurel Liviu PD-L Abținere
178. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
179. Seres Dénes UDMR DA
180. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
181. Sirețeanu Mihail PSD DA
182. Sóki Béla UDMR DA
183. Soporan Vasile Filip PSD DA
184. Stativă Irinel Ioan PSD DA
185. Stănescu Mircea PSD DA
186. Stoica Ion - DA
187. Străchinaru Petre PD-L Abținere
188. Strungă Emil PNL DA
189. Szekely Levente Csaba UDMR DA
190. Știrbeț Cornel - NU
191. Știreanu Octavian PSD DA
192. Știucă Alecsandru PSD DA
193. Tabără Valeriu PD-L Abținere
194. Tamás Sándor UDMR DA
195. Tămagă Constantin PSD DA
196. Teodorescu George Alin PSD DA
197. Timar Liviu PSD DA
198. Timiș Ioan PNL DA
199. Toma Florentina Marilena PSD Abținere
200. Toró Tiberiu UDMR DA
201. Tudor Constantin PC Abținere
202. Țundrea Ioan PC DA
203. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
204. Ujeniuc Dragoș - Abținere
205. Ungureanu Petre - Abținere
206. Ursărescu Dorinel PNL DA
207. Varga Attila UDMR DA
208. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
209. Văsioiu Horia PD-L Abținere
210. Vlase Petru Gabriel PSD DA
211. Vlădoiu Aurel PSD DA
212. Zaharia Claudius Mihail - Abținere
213. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
214. Zegrean Augustin PD-L Abținere
215. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 17 octombrie 2021, 4:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro