Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2007 > 12:50 Versiunea pentru printare
Marți, 12 iunie 2007, ora 12:50

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 411/2007 pentru modificarea și completarea Legii nr.7/2006 privind statutul funcționarului public parlamentar
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:210 71 30 21 35 15 11 12 15
- voturi pentru (DA):196 69 30 21 30 14 10 7 15
- voturi împotrivă (NU):10 1 - - 4 - - 5 -
- abțineri:3 - - - 1 1 1 - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Amarie Constantin PD-L DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andon Sergiu PC DA
7. Andreica Romică - DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antal Árpád-András UDMR DA
10. Antal István UDMR DA
11. Ardelean Lia PC DA
12. Asztalos Ferenc UDMR DA
13. Avram Dumitru PRM DA
14. Baban Ștefan PRM DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD DA
17. Băeșu George PSD DA
18. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR Abținere
19. Becșenescu Dumitru PD-L DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bentu Dumitru PSD DA
22. Bivolaru Ioan PSD DA
23. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
28. Brînzan Ovidiu PSD DA
29. Brînză William Gabriel PD-L NU
30. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
31. Buciu Angela PRM DA
32. Buda Daniel PD-L DA
33. Buda Ioan PSD DA
34. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
35. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Canacheu Costică PD-L DA
38. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
39. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
40. Călian Petru PC DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Chiper Gheorghe PSD DA
43. Chiș Filonaș PSD DA
44. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
45. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
46. Cocrea Olguța - DA
47. Dan Iosif PSD -
48. Dida Corneliu Ioan PSD DA
49. Dobre Traian PNL DA
50. Dorneanu Valer PSD DA
51. Dragomir Dumitru PRM DA
52. Dragomir Gheorghe PNL DA
53. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
54. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
55. Dumitrescu Liana Minoritati NU
56. Dumitrescu Zamfir - DA
57. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
58. Dumitriu Mihai PSD DA
59. Dumitru Ion PSD DA
60. Dușa Mircea PSD DA
61. Erdei Dolóczki István UDMR DA
62. Eserghep Gelil PRM DA
63. Faina Constantin PC DA
64. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
65. Firczak Gheorghe Minoritati DA
66. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
67. Furo Iuliu Ioan PRM DA
68. Gabor Gheorghe PNL DA
69. Găleteanu Monalisa PSD DA
70. Georgescu Filip PSD DA
71. Gerea Andrei Dominic PNL DA
72. Gheorghe Valeriu PNL DA
73. Ghișe Ioan PNL DA
74. Glăvan Ștefan PC DA
75. Godja Petru PSD DA
76. Grigore Dan PD-L DA
77. Grosaru Mircea Minoritati DA
78. Gușă Cozmin Horea - DA
79. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
80. Hoban Ioan PNL DA
81. Iancu Iulian PSD DA
82. Ibram Iusein Minoritati DA
83. Ifrim Mircea PRM DA
84. Igaș Traian Constantin PD-L DA
85. Ignat Miron Minoritati DA
86. Ilie Cristian PD-L DA
87. Ionescu Daniel PSD DA
88. Iordache Florin PSD DA
89. Iriza Marius PRM DA
90. Kerekes Károly UDMR DA
91. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
92. Lambrino Radu PD-L NU
93. Lificiu Petru - DA
94. Longher Ghervazen Minoritati NU
95. Luchian Ion PNL DA
96. Magheru Paul PRM DA
97. Manda Iulian Claudiu PSD DA
98. Manolescu Oana Minoritati NU
99. Manta Pantelimon - DA
100. Marian Dan Mihai PNL DA
101. Marin Constantin PSD DA
102. Martin Eduard-Stelian PSD DA
103. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
104. Máté András-Levente UDMR DA
105. Matei Cătălin Lucian PSD DA
106. Mazăre Alexandru PSD DA
107. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
108. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
109. Mătușa Tudor PRM DA
110. Meir Nati PD-L DA
111. Merce Ilie PRM DA
112. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
113. Micula Cătălin PNL DA
114. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
115. Mircea Costache PRM DA
116. Mircovici Niculae Minoritati DA
117. Mironescu Laurențiu PD-L DA
118. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
119. Mitrea Manuela PSD DA
120. Mitrea Miron Tudor PSD DA
121. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
122. Mînzînă Ion PRM DA
123. Mocanu Vasile PSD DA
124. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
125. Mohora Tudor PSD DA
126. Moisoiu Adrian PRM DA
127. Moldovan Emil Radu PSD DA
128. Momanu Corneliu - DA
129. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
130. Movilă Petru PD-L DA
131. Munteanu Ioan PSD DA
132. Nassar Rodica PSD DA
133. Năstase Adrian PSD DA
134. Nechita Aurel PSD DA
135. Nedelcu Gabriela PSD DA
136. Nica Dan PSD DA
137. Nicolicea Eugen PSD DA
138. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
139. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
140. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
141. Nițulescu Teodor PSD DA
142. Nosa Iuliu PSD DA
143. Olarean Aurel PD-L DA
144. Oltean Ioan PD-L DA
145. Olteanu Bogdan PNL DA
146. Ovidenie Costel - DA
147. Palăr Ionel PNL DA
148. Pardău Dumitru - DA
149. Păun Nicolae Minoritati NU
150. Petrea Constantin PD-L DA
151. Ponta Victor-Viorel PSD DA
152. Pop Claudiu Adrian PSD DA
153. Popa Cornel PNL DA
154. Popa Daniela PC Abținere
155. Popescu Dan Ioan PC DA
156. Popescu Florin Aurelian - DA
157. Popp Cosmin Gabriel PD-L Abținere
158. Preda Cezar-Florin PD-L DA
159. Pruteanu Vasile - DA
160. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
161. Pupeză Viorel PSD DA
162. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
163. Pușcaș Vasile PSD DA
164. Pușcă Mircea Valer PNL DA
165. Rădulescu Cristian PD-L DA
166. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
167. Rus Ioan Aurel PRM DA
168. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
169. Sanda Victor PSD DA
170. Sandu-Capră Mihai PNL DA
171. Sasu Ion PSD DA
172. Săniuță Marian-Florian PSD DA
173. Săpunaru Nini PNL DA
174. Sârb Gheorghe PD-L DA
175. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
176. Seres Dénes UDMR DA
177. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
178. Sirețeanu Mihail PSD DA
179. Sóki Béla UDMR DA
180. Soporan Vasile Filip PSD DA
181. Stativă Irinel Ioan PSD DA
182. Stănescu Mircea PSD DA
183. Stoica Ion - DA
184. Străchinaru Petre PD-L NU
185. Strungă Emil PNL DA
186. Szekely Levente Csaba UDMR DA
187. Știrbeț Cornel - DA
188. Știucă Alecsandru PSD DA
189. Tabără Valeriu PD-L DA
190. Tămagă Constantin PSD DA
191. Teodorescu George Alin PSD DA
192. Timar Liviu PSD DA
193. Timiș Ioan PNL DA
194. Toma Florentina Marilena PSD DA
195. Toró Tiberiu UDMR DA
196. Tudor Constantin PC DA
197. Țundrea Ioan PC DA
198. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
199. Ursărescu Dorinel PNL DA
200. Varga Attila UDMR DA
201. Vasile Aurelia PSD DA
202. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
203. Văsioiu Horia PD-L DA
204. Vlase Petru Gabriel PSD DA
205. Vlădoiu Aurel PSD DA
206. Voicu Cătălin PSD DA
207. Zaharia Claudius Mihail - DA
208. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
209. Zegrean Augustin PD-L DA
210. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 27 octombrie 2021, 17:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro