Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2007 > 12:50 Versiunea pentru printare
Marți, 12 iunie 2007, ora 12:50

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 412/2007 pentru modificarea alineatului (5) al articolului 89 din Legea nr.7/2006 privind statutul funcționarului public parlamentar
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:220 72 32 21 37 17 11 12 18
- voturi pentru (DA):207 70 32 20 36 16 9 7 17
- voturi împotrivă (NU):8 - - 1 1 - - 5 1
- abțineri:4 2 - - - 1 1 - -
- nu au votat:1 - - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Amarie Constantin PD-L DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andon Sergiu PC DA
7. Andreica Romică - DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antal István UDMR DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM NU
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
15. Bădălău Niculae PSD DA
16. Băeșu George PSD DA
17. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR Abținere
18. Becșenescu Dumitru PD-L DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bentu Dumitru PSD DA
21. Bivolaru Ioan PSD DA
22. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
23. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
24. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
27. Brînzan Ovidiu PSD DA
28. Brînză William Gabriel PD-L DA
29. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
30. Buciu Angela PRM DA
31. Buda Daniel PD-L DA
32. Buda Ioan PSD DA
33. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
34. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Canacheu Costică PD-L DA
37. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
38. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
39. Călian Petru PC DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Câmpanu Liviu PNL DA
42. Chiper Gheorghe PSD DA
43. Chiș Filonaș PSD DA
44. Cindrea Ioan PSD DA
45. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
46. Ciontu Corneliu - DA
47. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
48. Cocrea Olguța - DA
49. Dan Iosif PSD DA
50. Diaconescu Marin PRM DA
51. Dida Corneliu Ioan PSD DA
52. Dobre Traian PNL DA
53. Dorneanu Valer PSD DA
54. Dragomir Gheorghe PNL DA
55. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
56. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
57. Dumitrescu Liana Minoritati NU
58. Dumitrescu Zamfir - DA
59. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
60. Dumitriu Mihai PSD DA
61. Dumitru Ion PSD DA
62. Dușa Mircea PSD DA
63. Erdei Dolóczki István UDMR DA
64. Eserghep Gelil PRM DA
65. Faina Constantin PC -
66. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
67. Firczak Gheorghe Minoritati DA
68. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
69. Furo Iuliu Ioan PRM DA
70. Gabor Gheorghe PNL DA
71. Găleteanu Monalisa PSD DA
72. Georgescu Filip PSD DA
73. Gerea Andrei Dominic PNL DA
74. Gheorghe Valeriu PNL DA
75. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
76. Ghișe Ioan PNL DA
77. Glăvan Ștefan PC DA
78. Godja Petru PSD DA
79. Grigore Dan PD-L DA
80. Grosaru Mircea Minoritati DA
81. Gușă Cozmin Horea - DA
82. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
83. Hoban Ioan PNL DA
84. Iancu Iulian PSD DA
85. Ibram Iusein Minoritati DA
86. Ifrim Mircea PRM DA
87. Igaș Traian Constantin PD-L DA
88. Ignat Miron Minoritati DA
89. Ilie Cristian PD-L DA
90. Ionescu Daniel PSD DA
91. Iordache Florin PSD DA
92. Iriza Marius PRM DA
93. Kerekes Károly UDMR DA
94. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
95. Kovacs Attila UDMR DA
96. Lakatos Petru UDMR DA
97. Lambrino Radu PD-L DA
98. Lificiu Petru - DA
99. Liga Dănuț PD-L DA
100. Longher Ghervazen Minoritati NU
101. Luchian Ion PNL DA
102. Magheru Paul PRM DA
103. Manda Iulian Claudiu PSD DA
104. Manolescu Oana Minoritati NU
105. Manta Pantelimon - DA
106. Marian Dan Mihai PNL DA
107. Marin Constantin PSD DA
108. Martin Eduard-Stelian PSD DA
109. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
110. Máté András-Levente UDMR DA
111. Matei Cătălin Lucian PSD DA
112. Mazăre Alexandru PSD DA
113. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
114. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
115. Mătușa Tudor PRM DA
116. Meir Nati PD-L DA
117. Merce Ilie PRM DA
118. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
119. Micula Cătălin PNL DA
120. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
121. Mircea Costache PRM DA
122. Mircovici Niculae Minoritati DA
123. Mironescu Laurențiu PD-L DA
124. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
125. Mitrea Manuela PSD DA
126. Mitrea Miron Tudor PSD Abținere
127. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
128. Mînzînă Ion PRM DA
129. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
130. Mohora Tudor PSD DA
131. Moisoiu Adrian PRM DA
132. Moldovan Emil Radu PSD DA
133. Momanu Corneliu - DA
134. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
135. Movilă Petru PD-L DA
136. Năstase Adrian PSD DA
137. Nechita Aurel PSD DA
138. Nedelcu Gabriela PSD DA
139. Nica Dan PSD DA
140. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
141. Nicolicea Eugen PSD DA
142. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
143. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
144. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
145. Nițulescu Teodor PSD DA
146. Nosa Iuliu PSD DA
147. Olarean Aurel PD-L DA
148. Oltean Ioan PD-L DA
149. Olteanu Bogdan PNL DA
150. Ovidenie Costel - DA
151. Palăr Ionel PNL DA
152. Pardău Dumitru - DA
153. Păun Nicolae Minoritati NU
154. Petrea Constantin PD-L DA
155. Ponta Victor-Viorel PSD DA
156. Pop Claudiu Adrian PSD DA
157. Popa Cornel PNL DA
158. Popa Daniela PC Abținere
159. Popescu Dan Ioan PC DA
160. Popescu Florin Aurelian - NU
161. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
162. Preda Cezar-Florin PD-L DA
163. Pruteanu Vasile - DA
164. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
165. Pupeză Viorel PSD DA
166. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
167. Pușcaș Vasile PSD DA
168. Pușcă Mircea Valer PNL DA
169. Rădulescu Cristian PD-L DA
170. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
171. Rus Ioan Aurel PRM DA
172. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
173. Sanda Victor PSD DA
174. Sandu-Capră Mihai PNL DA
175. Sasu Ion PSD DA
176. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
177. Sârb Gheorghe PD-L DA
178. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
179. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
180. Seres Dénes UDMR DA
181. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
182. Sirețeanu Mihail PSD DA
183. Sóki Béla UDMR DA
184. Soporan Vasile Filip PSD DA
185. Stan Ioan PSD DA
186. Stativă Irinel Ioan PSD DA
187. Stănescu Mircea PSD DA
188. Stoica Ion - DA
189. Străchinaru Petre PD-L DA
190. Strungă Emil PNL DA
191. Szekely Levente Csaba UDMR DA
192. Știrbeț Cornel - DA
193. Știreanu Octavian PSD DA
194. Știucă Alecsandru PSD DA
195. Tabără Valeriu PD-L DA
196. Tamás Sándor UDMR DA
197. Tămagă Constantin PSD DA
198. Tărniceru Petru PSD DA
199. Teodorescu George Alin PSD DA
200. Timar Liviu PSD DA
201. Timiș Ioan PNL DA
202. Toma Florentina Marilena PSD DA
203. Toró Tiberiu UDMR DA
204. Tudor Constantin PC DA
205. Țundrea Ioan PC DA
206. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
207. Ujeniuc Dragoș - DA
208. Ungureanu Petre - DA
209. Ursărescu Dorinel PNL DA
210. Varga Attila UDMR DA
211. Vasile Aurelia PSD DA
212. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
213. Văsioiu Horia PD-L DA
214. Vlase Petru Gabriel PSD DA
215. Vlădoiu Aurel PSD DA
216. Voicu Cătălin PSD DA
217. Zaharia Claudius Mihail - DA
218. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
219. Zegrean Augustin PD-L DA
220. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 17 octombrie 2021, 22:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro