Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2007 > 12:52 Versiunea pentru printare
Marți, 12 iunie 2007, ora 12:52

Poziție pe
ordinea de zi:
10
Subiect vot: Vot final
PL 386/2007 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr. 18/2007 privind reglementarea situației juridice a unui teren aflat în domeniul public al statului
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:221 73 32 22 36 17 12 11 18
- voturi pentru (DA):207 68 32 22 35 17 10 9 14
- voturi împotrivă (NU):6 - - - 1 - - 2 3
- abțineri:7 4 - - - - 2 - 1
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Amarie Constantin PD-L DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andon Sergiu PC Abținere
7. Andreica Romică - NU
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antal Árpád-András UDMR DA
10. Antal István UDMR DA
11. Ardelean Lia PC DA
12. Asztalos Ferenc UDMR DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
15. Bădălău Niculae PSD DA
16. Băeșu George PSD DA
17. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
18. Becșenescu Dumitru PD-L DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bentu Dumitru PSD DA
21. Bivolaru Ioan PSD DA
22. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
23. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
24. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
27. Brînzan Ovidiu PSD DA
28. Brînză William Gabriel PD-L DA
29. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
30. Buciu Angela PRM DA
31. Buda Daniel PD-L DA
32. Buda Ioan PSD DA
33. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
34. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Canacheu Costică PD-L DA
37. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
38. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
39. Călian Petru PC DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Chiper Gheorghe PSD DA
42. Chiș Filonaș PSD DA
43. Cindrea Ioan PSD DA
44. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
45. Ciontu Corneliu - DA
46. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
47. Cocrea Olguța - DA
48. Codîrlă Liviu PRM DA
49. Dan Iosif PSD DA
50. Diaconescu Marin PRM DA
51. Dida Corneliu Ioan PSD DA
52. Dobre Traian PNL DA
53. Dragomir Dumitru PRM DA
54. Dragomir Gheorghe PNL DA
55. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
56. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
57. Dumitrescu Liana Minoritati NU
58. Dumitrescu Zamfir - DA
59. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
60. Dumitriu Mihai PSD DA
61. Dumitru Ion PSD DA
62. Dușa Mircea PSD DA
63. Erdei Dolóczki István UDMR DA
64. Eserghep Gelil PRM DA
65. Faina Constantin PC DA
66. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
67. Firczak Gheorghe Minoritati DA
68. Florea Damian PC DA
69. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
70. Furo Iuliu Ioan PRM DA
71. Gabor Gheorghe PNL DA
72. Găleteanu Monalisa PSD DA
73. Georgescu Filip PSD DA
74. Gerea Andrei Dominic PNL DA
75. Gheorghe Valeriu PNL DA
76. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
77. Ghișe Ioan PNL DA
78. Glăvan Ștefan PC DA
79. Godja Petru PSD DA
80. Grigore Dan PD-L DA
81. Grosaru Mircea Minoritati DA
82. Gubandru Aurel PSD DA
83. Gușă Cozmin Horea - DA
84. Hoban Ioan PNL DA
85. Iancu Iulian PSD DA
86. Ibram Iusein Minoritati DA
87. Ifrim Mircea PRM DA
88. Igaș Traian Constantin PD-L DA
89. Ignat Miron Minoritati DA
90. Ilie Cristian PD-L DA
91. Ionescu Daniel PSD DA
92. Iordache Florin PSD DA
93. Iriza Marius PRM DA
94. Kerekes Károly UDMR DA
95. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
96. Lakatos Petru UDMR DA
97. Lambrino Radu PD-L DA
98. Lificiu Petru - DA
99. Liga Dănuț PD-L DA
100. Longher Ghervazen Minoritati DA
101. Luchian Ion PNL DA
102. Magheru Paul PRM DA
103. Manda Iulian Claudiu PSD DA
104. Manolescu Oana Minoritati DA
105. Manta Pantelimon - DA
106. Marian Dan Mihai PNL DA
107. Marin Constantin PSD DA
108. Martin Eduard-Stelian PSD DA
109. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
110. Máté András-Levente UDMR DA
111. Matei Cătălin Lucian PSD DA
112. Mazăre Alexandru PSD DA
113. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
114. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
115. Mătușa Tudor PRM DA
116. Meir Nati PD-L DA
117. Merce Ilie PRM DA
118. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
119. Micula Cătălin PNL DA
120. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
121. Mircea Costache PRM DA
122. Mircovici Niculae Minoritati DA
123. Mironescu Laurențiu PD-L DA
124. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
125. Mitrea Manuela PSD DA
126. Mitrea Miron Tudor PSD DA
127. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
128. Mînzînă Ion PRM DA
129. Mocanu Vasile PSD DA
130. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
131. Mohora Tudor PSD DA
132. Moisoiu Adrian PRM DA
133. Moldovan Emil Radu PSD DA
134. Momanu Corneliu - DA
135. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
136. Movilă Petru PD-L DA
137. Munteanu Ioan PSD DA
138. Nassar Rodica PSD -
139. Năstase Adrian PSD DA
140. Nechita Aurel PSD DA
141. Nedelcu Gabriela PSD DA
142. Nica Dan PSD Abținere
143. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
144. Nicolicea Eugen PSD DA
145. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
146. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
147. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
148. Nițulescu Teodor PSD DA
149. Nosa Iuliu PSD DA
150. Olarean Aurel PD-L DA
151. Oltean Ioan PD-L DA
152. Olteanu Bogdan PNL DA
153. Ovidenie Costel - DA
154. Palăr Ionel PNL DA
155. Pardău Dumitru - DA
156. Păun Nicolae Minoritati NU
157. Petrea Constantin PD-L DA
158. Ponta Victor-Viorel PSD Abținere
159. Pop Claudiu Adrian PSD DA
160. Popa Cornel PNL DA
161. Popa Daniela PC DA
162. Popescu Dan Ioan PC Abținere
163. Popescu Florin Aurelian - DA
164. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
165. Preda Cezar-Florin PD-L DA
166. Pruteanu Vasile - DA
167. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
168. Pupeză Viorel PSD DA
169. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
170. Pușcaș Vasile PSD DA
171. Pușcă Mircea Valer PNL DA
172. Rădulescu Cristian PD-L DA
173. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
174. Rus Ioan Aurel PRM DA
175. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
176. Sanda Victor PSD DA
177. Sandu-Capră Mihai PNL DA
178. Sasu Ion PSD Abținere
179. Săniuță Marian-Florian PSD DA
180. Săpunaru Nini PNL DA
181. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
182. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
183. Seres Dénes UDMR DA
184. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
185. Sirețeanu Mihail PSD DA
186. Sóki Béla UDMR DA
187. Soporan Vasile Filip PSD DA
188. Stativă Irinel Ioan PSD DA
189. Stănescu Mircea PSD DA
190. Stoica Ion - DA
191. Străchinaru Petre PD-L DA
192. Strungă Emil PNL DA
193. Szekely Levente Csaba UDMR DA
194. Știrbeț Cornel - Abținere
195. Știreanu Octavian PSD DA
196. Știucă Alecsandru PSD DA
197. Tabără Valeriu PD-L DA
198. Tamás Sándor UDMR DA
199. Tămagă Constantin PSD Abținere
200. Teodorescu George Alin PSD DA
201. Timar Liviu PSD DA
202. Timiș Ioan PNL DA
203. Toma Florentina Marilena PSD DA
204. Toró Tiberiu UDMR DA
205. Tudor Constantin PC DA
206. Țundrea Ioan PC DA
207. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
208. Ujeniuc Dragoș - NU
209. Ungureanu Petre - NU
210. Ursărescu Dorinel PNL DA
211. Varga Attila UDMR DA
212. Vasile Aurelia PSD DA
213. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
214. Văsioiu Horia PD-L DA
215. Vlase Petru Gabriel PSD DA
216. Vlădoiu Aurel PSD DA
217. Voicu Cătălin PSD DA
218. Zaharia Claudius Mihail - DA
219. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
220. Zegrean Augustin PD-L DA
221. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 26 octombrie 2021, 12:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro