Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2007 > 13:02 Versiunea pentru printare
Marți, 12 iunie 2007, ora 13:02

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 723/2006 privind aprobarea unor măsuri financiare pentru întreprinderile mici și mijlocii din industria berii
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:219 70 32 21 38 17 11 13 17
- voturi pentru (DA):91 60 1 18 2 - 1 3 6
- voturi împotrivă (NU):119 6 31 3 35 17 9 9 9
- abțineri:9 4 - - 1 - 1 1 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Amarie Constantin PD-L DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andon Sergiu PC NU
7. Andreica Romică - NU
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antal Árpád-András UDMR NU
10. Antal István UDMR NU
11. Ardelean Lia PC NU
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
15. Bădălău Niculae PSD DA
16. Băeșu George PSD DA
17. Bănicioiu Nicolae PSD DA
18. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
19. Becșenescu Dumitru PD-L NU
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bentu Dumitru PSD DA
22. Bivolaru Ioan PSD DA
23. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
25. Bolcaș Lucian Augustin PRM NU
26. Bónis István UDMR NU
27. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
28. Brînză William Gabriel PD-L NU
29. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
30. Buciu Angela PRM DA
31. Buda Daniel PD-L NU
32. Buda Ioan PSD DA
33. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L NU
34. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
35. Calimente Mihăiță PNL NU
36. Canacheu Costică PD-L NU
37. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
38. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
39. Călian Petru PC NU
40. Călin Ion PSD DA
41. Câmpanu Liviu PNL NU
42. Chiper Gheorghe PSD DA
43. Chiș Filonaș PSD DA
44. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
45. Cocrea Olguța - NU
46. Codîrlă Liviu PRM DA
47. Dan Iosif PSD DA
48. Diaconescu Marin PRM DA
49. Dida Corneliu Ioan PSD DA
50. Dobre Traian PNL NU
51. Dorneanu Valer PSD DA
52. Dragomir Dumitru PRM DA
53. Dragomir Gheorghe PNL NU
54. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
55. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
56. Dumitrescu Liana Minoritati NU
57. Dumitrescu Zamfir - DA
58. Dumitriu Dragoș Petre PC Abținere
59. Dumitriu Mihai PSD DA
60. Dumitru Ion PSD DA
61. Dușa Mircea PSD DA
62. Erdei Dolóczki István UDMR NU
63. Eserghep Gelil PRM DA
64. Faina Constantin PC NU
65. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
66. Firczak Gheorghe Minoritati NU
67. Florea Damian PC NU
68. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
69. Furo Iuliu Ioan PRM DA
70. Gabor Gheorghe PNL NU
71. Găleteanu Monalisa PSD DA
72. Georgescu Filip PSD Abținere
73. Gerea Andrei Dominic PNL NU
74. Gheorghe Valeriu PNL NU
75. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
76. Ghișe Ioan PNL NU
77. Glăvan Ștefan PC NU
78. Godja Petru PSD NU
79. Grigore Dan PD-L NU
80. Grosaru Mircea Minoritati NU
81. Gușă Cozmin Horea - NU
82. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
83. Hoban Ioan PNL NU
84. Iancu Iulian PSD DA
85. Ibram Iusein Minoritati NU
86. Igaș Traian Constantin PD-L NU
87. Ignat Miron Minoritati DA
88. Ilie Cristian PD-L NU
89. Ionescu Daniel PSD NU
90. Iordache Florin PSD DA
91. Iordache Grațiela Denisa PD-L Abținere
92. Iriza Marius PRM DA
93. Kerekes Károly UDMR NU
94. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
95. Kovacs Attila UDMR NU
96. Lakatos Petru UDMR NU
97. Lambrino Radu PD-L NU
98. Lificiu Petru - Abținere
99. Liga Dănuț PD-L NU
100. Longher Ghervazen Minoritati NU
101. Luchian Ion PNL NU
102. Macaleți Costică PSD DA
103. Magheru Paul PRM DA
104. Manda Iulian Claudiu PSD DA
105. Manolescu Oana Minoritati NU
106. Manta Pantelimon - NU
107. Marian Dan Mihai PNL NU
108. Marin Constantin PSD NU
109. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
110. Máté András-Levente UDMR NU
111. Matei Cătălin Lucian PSD DA
112. Mazăre Alexandru PSD DA
113. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD Abținere
114. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
115. Mătușa Tudor PRM DA
116. Meir Nati PD-L NU
117. Merce Ilie PRM NU
118. Merka Adrian-Miroslav Minoritati Abținere
119. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
120. Mircea Costache PRM DA
121. Mircovici Niculae Minoritati NU
122. Mironescu Laurențiu PD-L NU
123. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
124. Mitrea Manuela PSD DA
125. Mitrea Miron Tudor PSD DA
126. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
127. Mînzînă Ion PRM DA
128. Mocanu Vasile PSD DA
129. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
130. Mohora Tudor PSD DA
131. Moisoiu Adrian PRM DA
132. Moldovan Emil Radu PSD Abținere
133. Momanu Corneliu - DA
134. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
135. Movilă Petru PD-L NU
136. Munteanu Ioan PSD DA
137. Nassar Rodica PSD DA
138. Năstase Adrian PSD DA
139. Nechita Aurel PSD DA
140. Nedelcu Gabriela PSD DA
141. Nica Dan PSD NU
142. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
143. Nicolicea Eugen PSD DA
144. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
145. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
146. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
147. Nițulescu Teodor PSD DA
148. Nosa Iuliu PSD DA
149. Olarean Aurel PD-L NU
150. Oltean Ioan PD-L NU
151. Olteanu Bogdan PNL NU
152. Ovidenie Costel - DA
153. Pardău Dumitru - Abținere
154. Păun Nicolae Minoritati NU
155. Petrea Constantin PD-L DA
156. Ponta Victor-Viorel PSD NU
157. Pop Claudiu Adrian PSD DA
158. Popa Cornel PNL NU
159. Popa Daniela PC NU
160. Popescu Dan Ioan PC DA
161. Popescu Florin Aurelian - NU
162. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
163. Preda Cezar-Florin PD-L NU
164. Pruteanu Vasile - DA
165. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
166. Pupeză Viorel PSD DA
167. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
168. Pușcă Mircea Valer PNL NU
169. Radan Mihai Minoritati DA
170. Rădulescu Cristian PD-L NU
171. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
172. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
173. Sanda Victor PSD DA
174. Sandu-Capră Mihai PNL NU
175. Sasu Ion PSD DA
176. Săniuță Marian-Florian PSD DA
177. Săpunaru Nini PNL NU
178. Sârb Gheorghe PD-L NU
179. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
180. Scutaru Adrian George PNL NU
181. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
182. Seres Dénes UDMR NU
183. Silaghi Ovidiu Ioan PNL NU
184. Sirețeanu Mihail PSD DA
185. Sóki Béla UDMR NU
186. Soporan Vasile Filip PSD DA
187. Stan Ioan PSD DA
188. Stativă Irinel Ioan PSD DA
189. Stănescu Mircea PSD DA
190. Stoica Ion - DA
191. Străchinaru Petre PD-L NU
192. Strungă Emil PNL NU
193. Szekely Levente Csaba UDMR NU
194. Știrbeț Cornel - NU
195. Știucă Alecsandru PSD DA
196. Tabără Valeriu PD-L NU
197. Tamás Sándor UDMR NU
198. Tămagă Constantin PSD Abținere
199. Teodorescu George Alin PSD DA
200. Timar Liviu PSD DA
201. Timiș Ioan PNL NU
202. Toma Florentina Marilena PSD DA
203. Toró Tiberiu UDMR NU
204. Tudor Constantin PC NU
205. Țundrea Ioan PC NU
206. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
207. Ujeniuc Dragoș - NU
208. Ungureanu Petre - NU
209. Ursărescu Dorinel PNL NU
210. Varga Attila UDMR NU
211. Vasile Aurelia PSD DA
212. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
213. Văsioiu Horia PD-L NU
214. Vlase Petru Gabriel PSD DA
215. Vlădoiu Aurel PSD DA
216. Zaharia Claudius Mihail - NU
217. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
218. Zegrean Augustin PD-L NU
219. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 22 octombrie 2021, 7:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro