Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2007 > 13:03 Versiunea pentru printare
Marți, 12 iunie 2007, ora 13:03

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: Vot final
PL 723/2006 privind aprobarea unor măsuri financiare pentru întreprinderile mici și mijlocii din industria berii
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:213 66 32 19 37 17 11 13 18
- voturi pentru (DA):51 30 1 11 1 - 1 2 5
- voturi împotrivă (NU):124 13 31 4 33 17 8 8 10
- abțineri:28 17 - 1 2 - 2 3 3
- nu au votat:10 6 - 3 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD Abținere
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Amarie Constantin PD-L DA
4. Amet Aledin Minoritati Abținere
5. Andea Petru PSD NU
6. Andon Sergiu PC NU
7. Andreica Romică - NU
8. Andronescu Ecaterina PSD -
9. Antal Árpád-András UDMR NU
10. Antal István UDMR NU
11. Ardelean Lia PC NU
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM NU
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
15. Bădălău Niculae PSD NU
16. Băeșu George PSD DA
17. Bănicioiu Nicolae PSD DA
18. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
19. Becșenescu Dumitru PD-L NU
20. Bejinariu Eugen PSD NU
21. Bentu Dumitru PSD Abținere
22. Bivolaru Ioan PSD Abținere
23. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
25. Bolcaș Lucian Augustin PRM NU
26. Bónis István UDMR NU
27. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
28. Brînză William Gabriel PD-L NU
29. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
30. Buciu Angela PRM DA
31. Buda Daniel PD-L NU
32. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L NU
33. Calimente Mihăiță PNL NU
34. Canacheu Costică PD-L NU
35. Cantaragiu Bogdan PD-L -
36. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
37. Călian Petru PC NU
38. Călin Ion PSD NU
39. Câmpanu Liviu PNL NU
40. Chiș Filonaș PSD DA
41. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
42. Ciontu Corneliu - DA
43. Cocrea Olguța - NU
44. Codîrlă Liviu PRM DA
45. Dan Iosif PSD DA
46. Diaconescu Marin PRM DA
47. Dida Corneliu Ioan PSD NU
48. Dobre Traian PNL NU
49. Dorneanu Valer PSD DA
50. Dragomir Dumitru PRM DA
51. Dragomir Gheorghe PNL NU
52. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
53. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
54. Dumitrescu Liana Minoritati NU
55. Dumitrescu Zamfir - DA
56. Dumitriu Dragoș Petre PC Abținere
57. Dumitriu Mihai PSD DA
58. Dumitru Ion PSD DA
59. Dușa Mircea PSD Abținere
60. Erdei Dolóczki István UDMR NU
61. Eserghep Gelil PRM DA
62. Faina Constantin PC NU
63. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM Abținere
64. Firczak Gheorghe Minoritati NU
65. Florea Damian PC NU
66. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
67. Furo Iuliu Ioan PRM NU
68. Gabor Gheorghe PNL NU
69. Găleteanu Monalisa PSD DA
70. Georgescu Filip PSD NU
71. Gerea Andrei Dominic PNL NU
72. Gheorghe Valeriu PNL NU
73. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
74. Ghișe Ioan PNL NU
75. Glăvan Ștefan PC NU
76. Godja Petru PSD NU
77. Grigore Dan PD-L NU
78. Grosaru Mircea Minoritati NU
79. Gubandru Aurel PSD DA
80. Gușă Cozmin Horea - Abținere
81. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
82. Hoban Ioan PNL NU
83. Iancu Iulian PSD DA
84. Ibram Iusein Minoritati Abținere
85. Igaș Traian Constantin PD-L NU
86. Ignat Miron Minoritati NU
87. Ilie Cristian PD-L NU
88. Ionescu Daniel PSD NU
89. Iordache Florin PSD DA
90. Iordache Grațiela Denisa PD-L Abținere
91. Iriza Marius PRM -
92. Kerekes Károly UDMR NU
93. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
94. Kovacs Attila UDMR NU
95. Lakatos Petru UDMR NU
96. Lambrino Radu PD-L NU
97. Lificiu Petru - Abținere
98. Liga Dănuț PD-L NU
99. Longher Ghervazen Minoritati NU
100. Luchian Ion PNL NU
101. Macaleți Costică PSD DA
102. Magheru Paul PRM DA
103. Manolescu Oana Minoritati NU
104. Manta Pantelimon - NU
105. Marian Dan Mihai PNL NU
106. Marin Constantin PSD -
107. Martin Eduard-Stelian PSD Abținere
108. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
109. Máté András-Levente UDMR NU
110. Matei Cătălin Lucian PSD Abținere
111. Mazăre Alexandru PSD -
112. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
113. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
114. Mătușa Tudor PRM DA
115. Meir Nati PD-L NU
116. Merce Ilie PRM DA
117. Merka Adrian-Miroslav Minoritati Abținere
118. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
119. Mircea Costache PRM DA
120. Mircovici Niculae Minoritati NU
121. Mironescu Laurențiu PD-L NU
122. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
123. Mitrea Manuela PSD Abținere
124. Mitrea Miron Tudor PSD Abținere
125. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
126. Mînzînă Ion PRM DA
127. Mocanu Vasile PSD DA
128. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
129. Mohora Tudor PSD DA
130. Moisoiu Adrian PRM -
131. Moldovan Emil Radu PSD Abținere
132. Momanu Corneliu - NU
133. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
134. Movilă Petru PD-L Abținere
135. Munteanu Ioan PSD DA
136. Nassar Rodica PSD Abținere
137. Năstase Adrian PSD DA
138. Nechita Aurel PSD NU
139. Nedelcu Gabriela PSD Abținere
140. Nica Dan PSD NU
141. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
142. Nicolicea Eugen PSD DA
143. Nicula Vasile Cosmin PSD Abținere
144. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
145. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
146. Nițulescu Teodor PSD DA
147. Nosa Iuliu PSD DA
148. Olarean Aurel PD-L NU
149. Oltean Ioan PD-L NU
150. Olteanu Bogdan PNL NU
151. Ovidenie Costel - DA
152. Pardău Dumitru - Abținere
153. Păun Nicolae Minoritati DA
154. Petrea Constantin PD-L NU
155. Ponta Victor-Viorel PSD NU
156. Pop Claudiu Adrian PSD DA
157. Popa Cornel PNL NU
158. Popa Daniela PC NU
159. Popescu Dan Ioan PC Abținere
160. Popescu Florin Aurelian - NU
161. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
162. Preda Cezar-Florin PD-L NU
163. Pruteanu Vasile - NU
164. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
165. Pupeză Viorel PSD DA
166. Purceld Octavian-Mircea PRM -
167. Pușcă Mircea Valer PNL NU
168. Radan Mihai Minoritati DA
169. Rădulescu Cristian PD-L NU
170. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
171. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
172. Sanda Victor PSD DA
173. Sandu-Capră Mihai PNL NU
174. Sasu Ion PSD Abținere
175. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
176. Săpunaru Nini PNL NU
177. Sârb Gheorghe PD-L NU
178. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
179. Scutaru Adrian George PNL NU
180. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
181. Seres Dénes UDMR NU
182. Silaghi Ovidiu Ioan PNL NU
183. Sirețeanu Mihail PSD -
184. Sóki Béla UDMR NU
185. Stan Ioan PSD DA
186. Stănescu Mircea PSD DA
187. Stoica Ion - DA
188. Străchinaru Petre PD-L NU
189. Strungă Emil PNL NU
190. Szekely Levente Csaba UDMR NU
191. Știrbeț Cornel - NU
192. Știucă Alecsandru PSD -
193. Tabără Valeriu PD-L NU
194. Tamás Sándor UDMR NU
195. Tămagă Constantin PSD Abținere
196. Teodorescu George Alin PSD DA
197. Timar Liviu PSD -
198. Timiș Ioan PNL NU
199. Toma Florentina Marilena PSD Abținere
200. Toró Tiberiu UDMR NU
201. Tudor Constantin PC DA
202. Țundrea Ioan PC NU
203. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
204. Ujeniuc Dragoș - NU
205. Ungureanu Petre - NU
206. Ursărescu Dorinel PNL NU
207. Varga Attila UDMR NU
208. Vasile Aurelia PSD DA
209. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
210. Văsioiu Horia PD-L NU
211. Vlase Petru Gabriel PSD DA
212. Vlădoiu Aurel PSD Abținere
213. Zaharia Claudius Mihail - NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 27 octombrie 2021, 0:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro