Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2007 > 13:04 Versiunea pentru printare
Marți, 12 iunie 2007, ora 13:04

Poziție pe
ordinea de zi:
12
Subiect vot: Vot final
PL 960/2006 aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.77/2006 privind supendarea executării silite a creanțelor fiscale administrate de Agenția Națională de Administrare Fiscală față de Societatea Națională "Îmbunătățiri Funciare" -S.A.
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:219 72 28 23 37 17 11 13 18
- voturi pentru (DA):85 4 27 15 1 15 9 9 5
- voturi împotrivă (NU):118 64 1 7 35 - 1 2 8
- abțineri:10 4 - - 1 1 - 1 3
- nu au votat:6 - - 1 - 1 1 1 2

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Amet Aledin Minoritati DA
4. Andea Petru PSD NU
5. Andon Sergiu PC DA
6. Andreica Romică - NU
7. Andronescu Ecaterina PSD NU
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Antal István UDMR -
10. Ardelean Lia PC DA
11. Avram Dumitru PRM DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
14. Bădălău Niculae PSD NU
15. Băeșu George PSD NU
16. Bănicioiu Nicolae PSD NU
17. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
18. Becșenescu Dumitru PD-L NU
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bentu Dumitru PSD NU
21. Bivolaru Ioan PSD NU
22. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
23. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
24. Bolcaș Lucian Augustin PRM NU
25. Bónis István UDMR DA
26. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
27. Brînză William Gabriel PD-L NU
28. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
29. Buciu Angela PRM DA
30. Buda Daniel PD-L DA
31. Buda Ioan PSD NU
32. Buzea Cristian Valeriu PRM -
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Canacheu Costică PD-L NU
35. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
36. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
37. Călian Petru PC DA
38. Călin Ion PSD NU
39. Câmpanu Liviu PNL DA
40. Chiper Gheorghe PSD DA
41. Chiș Filonaș PSD NU
42. Cindrea Ioan PSD NU
43. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
44. Ciontu Corneliu - Abținere
45. Cocrea Olguța - DA
46. Codîrlă Liviu PRM NU
47. Dan Iosif PSD NU
48. Diaconescu Marin PRM DA
49. Dida Corneliu Ioan PSD NU
50. Dorneanu Valer PSD NU
51. Dragomir Dumitru PRM DA
52. Dragomir Gheorghe PNL DA
53. Drăguș Radu-Cătălin PD-L Abținere
54. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
55. Dumitrescu Liana Minoritati NU
56. Dumitrescu Zamfir - NU
57. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
58. Dumitriu Mihai PSD NU
59. Dumitru Ion PSD NU
60. Dușa Mircea PSD NU
61. Erdei Dolóczki István UDMR DA
62. Eserghep Gelil PRM DA
63. Faina Constantin PC DA
64. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
65. Firczak Gheorghe Minoritati DA
66. Florea Damian PC -
67. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
68. Furo Iuliu Ioan PRM DA
69. Gabor Gheorghe PNL DA
70. Găleteanu Monalisa PSD NU
71. Georgescu Filip PSD NU
72. Gerea Andrei Dominic PNL DA
73. Gheorghe Valeriu PNL DA
74. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
75. Ghișe Ioan PNL DA
76. Glăvan Ștefan PC DA
77. Godja Petru PSD NU
78. Grigore Dan PD-L NU
79. Grosaru Mircea Minoritati DA
80. Gubandru Aurel PSD NU
81. Gușă Cozmin Horea - DA
82. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
83. Hoban Ioan PNL DA
84. Iancu Iulian PSD NU
85. Ibram Iusein Minoritati DA
86. Ifrim Mircea PRM DA
87. Igaș Traian Constantin PD-L NU
88. Ignat Miron Minoritati DA
89. Ilie Cristian PD-L NU
90. Ionescu Daniel PSD NU
91. Iordache Florin PSD NU
92. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
93. Iriza Marius PRM NU
94. Kerekes Károly UDMR DA
95. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
96. Kovacs Attila UDMR DA
97. Lakatos Petru UDMR DA
98. Lambrino Radu PD-L NU
99. Lificiu Petru - -
100. Liga Dănuț PD-L NU
101. Longher Ghervazen Minoritati -
102. Luchian Ion PNL DA
103. Macaleți Costică PSD NU
104. Magheru Paul PRM DA
105. Manda Iulian Claudiu PSD NU
106. Manolescu Oana Minoritati Abținere
107. Manta Pantelimon - DA
108. Marian Dan Mihai PNL DA
109. Marin Constantin PSD DA
110. Martin Eduard-Stelian PSD NU
111. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
112. Máté András-Levente UDMR DA
113. Matei Cătălin Lucian PSD Abținere
114. Mazăre Alexandru PSD NU
115. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
116. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
117. Mătușa Tudor PRM DA
118. Meir Nati PD-L NU
119. Merce Ilie PRM DA
120. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
121. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
122. Mircea Costache PRM NU
123. Mircovici Niculae Minoritati DA
124. Mironescu Laurențiu PD-L NU
125. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
126. Mitrea Manuela PSD NU
127. Mitrea Miron Tudor PSD NU
128. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
129. Mînzînă Ion PRM DA
130. Mocanu Vasile PSD NU
131. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
132. Mohora Tudor PSD NU
133. Moisoiu Adrian PRM DA
134. Moldovan Emil Radu PSD NU
135. Momanu Corneliu - -
136. Movilă Petru PD-L NU
137. Munteanu Ioan PSD NU
138. Nassar Rodica PSD NU
139. Năstase Adrian PSD NU
140. Nechita Aurel PSD NU
141. Nedelcu Gabriela PSD Abținere
142. Nica Dan PSD NU
143. Nicolicea Eugen PSD NU
144. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
145. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
146. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
147. Nosa Iuliu PSD NU
148. Olarean Aurel PD-L NU
149. Oltean Ioan PD-L NU
150. Ovidenie Costel - Abținere
151. Pardău Dumitru - Abținere
152. Păun Nicolae Minoritati NU
153. Petrea Constantin PD-L NU
154. Ponta Victor-Viorel PSD Abținere
155. Pop Claudiu Adrian PSD NU
156. Popa Cornel PNL DA
157. Popa Daniela PC DA
158. Popescu Dan Ioan PC DA
159. Popescu Florin Aurelian - DA
160. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
161. Preda Cezar-Florin PD-L NU
162. Pruteanu Vasile - NU
163. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
164. Pupeză Viorel PSD NU
165. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
166. Pușcă Mircea Valer PNL NU
167. Radan Mihai Minoritati DA
168. Rădulescu Cristian PD-L NU
169. Rogin Marius PD-L NU
170. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
171. Rus Ioan Aurel PRM NU
172. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
173. Sanda Victor PSD DA
174. Sandu-Capră Mihai PNL DA
175. Sasu Ion PSD NU
176. Săniuță Marian-Florian PSD NU
177. Săpunaru Nini PNL DA
178. Sârb Gheorghe PD-L NU
179. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
180. Scutaru Adrian George PNL DA
181. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
182. Seres Dénes UDMR DA
183. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
184. Sirețeanu Mihail PSD NU
185. Sóki Béla UDMR DA
186. Soporan Vasile Filip PSD NU
187. Stan Ioan PSD NU
188. Stativă Irinel Ioan PSD NU
189. Stănescu Mircea PSD NU
190. Stoica Ion - NU
191. Străchinaru Petre PD-L NU
192. Strungă Emil PNL DA
193. Szekely Levente Csaba UDMR DA
194. Știrbeț Cornel - NU
195. Știucă Alecsandru PSD NU
196. Tabără Valeriu PD-L NU
197. Tamás Sándor UDMR DA
198. Tămagă Constantin PSD Abținere
199. Teodorescu George Alin PSD NU
200. Timar Liviu PSD NU
201. Timiș Ioan PNL DA
202. Toma Florentina Marilena PSD NU
203. Toró Tiberiu UDMR Abținere
204. Tudor Constantin PC NU
205. Țundrea Ioan PC DA
206. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
207. Ujeniuc Dragoș - NU
208. Ungureanu Petre - DA
209. Ursărescu Dorinel PNL DA
210. Varga Attila UDMR DA
211. Vasile Aurelia PSD NU
212. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
213. Văsioiu Horia PD-L NU
214. Vlase Petru Gabriel PSD NU
215. Vlădoiu Aurel PSD NU
216. Zaharia Claudius Mihail - NU
217. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
218. Zegrean Augustin PD-L NU
219. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 27 octombrie 2021, 16:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro