Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2007 > 13:05 Versiunea pentru printare
Marți, 12 iunie 2007, ora 13:05

Poziție pe
ordinea de zi:
14
Subiect vot: Vot final
PL 227/2007 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr.22/2007 privind organizarea și funcționarea Comisiei Naționale de Prognoză
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:219 72 32 23 39 16 11 11 15
- voturi pentru (DA):170 71 31 22 5 15 9 9 8
- voturi împotrivă (NU):41 - - 1 34 - 2 2 2
- abțineri:6 - - - - 1 - - 5
- nu au votat:2 1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Amarie Constantin PD-L DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andon Sergiu PC DA
7. Andreica Romică - NU
8. Andronescu Ecaterina PSD -
9. Antal Árpád-András UDMR DA
10. Antal István UDMR DA
11. Ardelean Lia PC DA
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
15. Bădălău Niculae PSD DA
16. Băeșu George PSD DA
17. Bănicioiu Nicolae PSD DA
18. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
19. Becșenescu Dumitru PD-L NU
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bentu Dumitru PSD DA
22. Bivolaru Ioan PSD DA
23. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
28. Brînză William Gabriel PD-L NU
29. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
30. Buciu Angela PRM DA
31. Buda Daniel PD-L NU
32. Buda Ioan PSD DA
33. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L NU
34. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Canacheu Costică PD-L NU
37. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
38. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
39. Călian Petru PC DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Câmpanu Liviu PNL DA
42. Chiper Gheorghe PSD DA
43. Chiș Filonaș PSD DA
44. Cindrea Ioan PSD DA
45. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
46. Cocrea Olguța - DA
47. Codîrlă Liviu PRM DA
48. Dan Iosif PSD DA
49. Diaconescu Marin PRM DA
50. Dida Corneliu Ioan PSD DA
51. Dobre Traian PNL DA
52. Dragomir Dumitru PRM DA
53. Dragomir Gheorghe PNL DA
54. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
55. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
56. Dumitrescu Liana Minoritati DA
57. Dumitrescu Zamfir - DA
58. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
59. Dumitriu Mihai PSD DA
60. Dumitru Ion PSD DA
61. Dușa Mircea PSD DA
62. Erdei Dolóczki István UDMR DA
63. Eserghep Gelil PRM DA
64. Faina Constantin PC DA
65. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
66. Firczak Gheorghe Minoritati DA
67. Florea Damian PC NU
68. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
69. Furo Iuliu Ioan PRM DA
70. Gabor Gheorghe PNL DA
71. Găleteanu Monalisa PSD DA
72. Georgescu Filip PSD DA
73. Gerea Andrei Dominic PNL DA
74. Gheorghe Valeriu PNL DA
75. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
76. Ghișe Ioan PNL DA
77. Glăvan Ștefan PC DA
78. Godja Petru PSD DA
79. Grigore Dan PD-L NU
80. Grosaru Mircea Minoritati DA
81. Gubandru Aurel PSD DA
82. Hoban Ioan PNL DA
83. Iancu Iulian PSD DA
84. Ibram Iusein Minoritati DA
85. Ifrim Mircea PRM DA
86. Igaș Traian Constantin PD-L DA
87. Ignat Miron Minoritati DA
88. Ilie Cristian PD-L NU
89. Ionescu Daniel PSD DA
90. Iordache Florin PSD DA
91. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
92. Iriza Marius PRM DA
93. Kerekes Károly UDMR DA
94. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
95. Kovacs Attila UDMR DA
96. Lakatos Petru UDMR DA
97. Lambrino Radu PD-L NU
98. Lificiu Petru - DA
99. Liga Dănuț PD-L NU
100. Longher Ghervazen Minoritati DA
101. Luchian Ion PNL DA
102. Macaleți Costică PSD DA
103. Magheru Paul PRM DA
104. Manda Iulian Claudiu PSD DA
105. Manolescu Oana Minoritati NU
106. Manta Pantelimon - DA
107. Marian Dan Mihai PNL DA
108. Marin Constantin PSD DA
109. Martin Eduard-Stelian PSD DA
110. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
111. Máté András-Levente UDMR DA
112. Matei Cătălin Lucian PSD DA
113. Mazăre Alexandru PSD DA
114. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
115. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
116. Mătușa Tudor PRM DA
117. Meir Nati PD-L NU
118. Merce Ilie PRM DA
119. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
120. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
121. Mircea Costache PRM DA
122. Mircovici Niculae Minoritati DA
123. Mironescu Laurențiu PD-L NU
124. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
125. Mitrea Manuela PSD DA
126. Mitrea Miron Tudor PSD DA
127. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
128. Mînzînă Ion PRM DA
129. Mocanu Vasile PSD DA
130. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
131. Mohora Tudor PSD DA
132. Moisoiu Adrian PRM DA
133. Moldovan Emil Radu PSD DA
134. Momanu Corneliu - DA
135. Motreanu Dan-Ștefan PNL -
136. Movilă Petru PD-L NU
137. Munteanu Ioan PSD DA
138. Nassar Rodica PSD DA
139. Năstase Adrian PSD DA
140. Nechita Aurel PSD DA
141. Nedelcu Gabriela PSD DA
142. Nica Dan PSD DA
143. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
144. Nicolicea Eugen PSD DA
145. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
146. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
147. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
148. Nițulescu Teodor PSD DA
149. Nosa Iuliu PSD DA
150. Olarean Aurel PD-L DA
151. Oltean Ioan PD-L NU
152. Olteanu Bogdan PNL DA
153. Ovidenie Costel - DA
154. Pardău Dumitru - Abținere
155. Păun Nicolae Minoritati NU
156. Petrea Constantin PD-L NU
157. Ponta Victor-Viorel PSD DA
158. Pop Claudiu Adrian PSD DA
159. Popa Cornel PNL DA
160. Popa Daniela PC DA
161. Popescu Dan Ioan PC DA
162. Popescu Florin Aurelian - NU
163. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
164. Preda Cezar-Florin PD-L NU
165. Pruteanu Vasile - DA
166. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
167. Pupeză Viorel PSD DA
168. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
169. Pușcă Mircea Valer PNL DA
170. Rădulescu Cristian PD-L NU
171. Rogin Marius PD-L NU
172. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
173. Rus Ioan Aurel PRM DA
174. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
175. Sanda Victor PSD DA
176. Sandu-Capră Mihai PNL DA
177. Sasu Ion PSD DA
178. Săniuță Marian-Florian PSD DA
179. Săpunaru Nini PNL DA
180. Sârb Gheorghe PD-L NU
181. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
182. Scutaru Adrian George PNL DA
183. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
184. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
185. Sirețeanu Mihail PSD DA
186. Sóki Béla UDMR DA
187. Soporan Vasile Filip PSD DA
188. Stan Ioan PSD DA
189. Stativă Irinel Ioan PSD DA
190. Stănescu Mircea PSD DA
191. Străchinaru Petre PD-L NU
192. Strungă Emil PNL DA
193. Szekely Levente Csaba UDMR DA
194. Știrbeț Cornel - Abținere
195. Știucă Alecsandru PSD DA
196. Tabără Valeriu PD-L NU
197. Tamás Sándor UDMR DA
198. Tămagă Constantin PSD DA
199. Teodorescu George Alin PSD DA
200. Timar Liviu PSD DA
201. Timiș Ioan PNL DA
202. Toma Florentina Marilena PSD DA
203. Toró Tiberiu UDMR Abținere
204. Tudor Constantin PC NU
205. Țundrea Ioan PC DA
206. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
207. Ujeniuc Dragoș - Abținere
208. Ungureanu Petre - Abținere
209. Ursărescu Dorinel PNL DA
210. Varga Attila UDMR DA
211. Vasile Aurelia PSD DA
212. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
213. Văsioiu Horia PD-L NU
214. Vlase Petru Gabriel PSD DA
215. Vlădoiu Aurel PSD DA
216. Zaharia Claudius Mihail - Abținere
217. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
218. Zegrean Augustin PD-L NU
219. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 26 octombrie 2021, 11:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro