Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.06.2022 > 12:54 Versiunea pentru printare
Marți, 28 iunie 2022, ora 12:54

Subiect vot: Verificare prezență
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:189 72 33 31 14 14 6 19
- voturi pentru (DA):109 36 32 21 3 12 2 3
- voturi împotrivă (NU):2 - - - 1 - - 1
- abțineri:3 - - 2 - - - 1
- nu au votat:75 36 1 8 10 2 4 14

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD -
2. Aelenei Dănuț - -
3. Albișteanu Mihail AUR DA
4. Albotă Emil-Florin PSD DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - -
7. Amet Varol Minoritati -
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Andrușceac Antonio AUR -
10. Apostol Alin-Gabriel USR DA
11. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
12. Badea Iulian-Alexandru PSD -
13. Badiu Georgel AUR -
14. Balabașciuc Călin-Constantin AUR -
15. Banias Mircea Marius PNL DA
16. Barbu Florin-Ionuț PSD -
17. Barna Ilie Dan USR Abținere
18. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
19. Bălășoiu Aurel PSD DA
20. Băltărețu Viorel USR DA
21. Benedek Zacharie UDMR -
22. Benga Tudor - Vlad - -
23. Bîrcă Constantin PSD DA
24. Blaga Daniel-Codruț USR -
25. Bola Bogdan-Alexandru - DA
26. Botez Mihai-Cătălin USR -
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Buicu Corneliu-Florin PSD -
29. Burciu Cristina PNL DA
30. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
31. Buzoianu Diana-Anda USR DA
32. Calista Mara-Daniela PNL DA
33. Cambera Oana-Alexandra - -
34. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
35. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
36. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
37. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
38. Chichirău Cosette-Paula USR DA
39. Ciofu Cătălina PNL DA
40. Ciubuc Ciprian - -
41. Cîtea Vasile PSD -
42. Coarnă Dumitru - DA
43. Coleșa Ilie-Alin AUR -
44. Constantin Daniel PNL DA
45. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
46. Cristea Andi-Lucian PSD DA
47. Cristescu Radu-Mihai PSD -
48. Cristian Brian USR DA
49. Csoma Botond UDMR DA
50. Dehelean Silviu USR -
51. Dinu Cristina-Elena PSD -
52. Drancă Andrei-Iulian USR DA
53. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
54. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
55. Dumitru Florian-Emil PNL DA
56. Dunava Costel Neculai PSD DA
57. Farago Petru UDMR DA
58. Fălcoi Nicu USR -
59. Fechet Mircea PNL DA
60. Fifor Mihai-Viorel PSD -
61. Florea Oana-Consuela PSD -
62. Floroiu Ionel PSD -
63. Furtună Mirela PSD -
64. Gál Károly UDMR DA
65. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
66. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
67. Georgescu Nicolae PSD DA
68. Gheba Daniel-Sorin USR DA
69. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
70. Gheorghiu Bogdan PNL DA
71. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati -
72. Giurgiu Adrian USR DA
73. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
74. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR -
75. Grecu Ion-Cătălin PSD -
76. Grosaru Andi-Gabriel - -
77. Gudu Michael PNL DA
78. Hajdu Gábor UDMR -
79. Havârneanu Filip USR Abținere
80. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
81. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
82. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
83. Iancu Marius-Ionel PSD -
84. Ilie Victor USR DA
85. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD -
86. Intotero Natalia-Elena PSD DA
87. Ion Stelian-Cristian USR DA
88. Ivan Bogdan-Gruia PSD -
89. Kelemen Attila UDMR DA
90. Kiss János PNL DA
91. Kocsis-Cristea Alexandru - -
92. Könczei Csaba UDMR DA
93. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
94. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
95. Lazăr Ion-Marian USR DA
96. Lazăr Teodor USR DA
97. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
98. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
99. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
100. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
101. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
102. Mang Ioan PSD -
103. Marin Laurențiu-Daniel PSD -
104. Mărculescu Dumitru PNL DA
105. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
106. Miftode Marius-Andrei USR DA
107. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
108. Mina Marian PSD -
109. Mircea Florin PSD -
110. Miruță Radu-Dinel USR -
111. Mitrea Dumitrina AUR -
112. Miuțescu Gheorghe Adrian - -
113. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
114. Molnar Radu-Iulian USR DA
115. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
116. Muncaciu Sorin-Titus AUR -
117. Munteanu Remus PSD -
118. Murariu Oana USR -
119. Nagy Szabolcs UDMR DA
120. Nagy Vasile AUR NU
121. Năcuță Sorin PNL DA
122. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
123. Neaga Florian-Claudiu PSD -
124. Neață Eugen PSD DA
125. Nechita Aurel PSD -
126. Niță Nicu PSD -
127. Orban Ludovic - -
128. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
129. Oteșanu Daniela PSD -
130. Paladi George-Adrian PSD -
131. Panait Radu USR DA
132. Paraschiv Rodica PSD DA
133. Pavelescu Nicolae PSD DA
134. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
135. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
136. Piper-Savu Florin PSD -
137. Plăiașu Gabriel - -
138. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
139. Popa Ștefan-Ovidiu PSD -
140. Popescu Pavel PNL DA
141. Popescu Vlad-Piedone PSD -
142. Presură Alexandra PSD DA
143. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
144. Rizea Cristina Camelia - DA
145. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
146. Roman Florin-Claudiu PNL DA
147. Roman Nicolae - NU
148. Roșca Mircea PNL DA
149. Rujan Dumitru PNL DA
150. Salan Viorel PSD DA
151. Sandu Viorica PSD -
152. Scripnic Lilian AUR -
153. Seidler Cristian-Gabriel USR -
154. Seres Dénes UDMR DA
155. Simonis Alfred - Robert PSD DA
156. Stancu Ionel Minoritati DA
157. Stancu Paul PSD -
158. Stoian Maria PNL DA
159. Stoica Diana USR -
160. Szabó Ödön UDMR DA
161. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
162. Șișcu George PNL DA
163. Șoptică Costel PNL DA
164. Șovăială Constantin - -
165. Ștefan Ion - -
166. Tanasă Dan AUR -
167. Tănase Antonel - Abținere
168. Tănăsescu Alina-Elena PSD -
169. Tătaru Nelu PNL DA
170. Teodoroiu Simona-Maya PSD -
171. Terente Eugen USR DA
172. Toader Bogdan-Andrei PSD -
173. Tobă Francisc - -
174. Toda Daniel-Liviu - -
175. Toma Ilie PSD DA
176. Toma Vasilică PSD DA
177. Trăilă Cristina PNL -
178. Trif Bogdan Gheorghe PSD -
179. Tudorache Daniel PSD DA
180. Turcan Raluca PNL DA
181. Țachianu Marian PSD DA
182. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
183. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
184. Vexler Silviu Minoritati -
185. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD -
186. Volosatîi Boris AUR -
187. Vulpescu Ioan PSD -
188. Zakarias Zoltán UDMR DA
189. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 12 august 2022, 9:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro