Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.06.2022 > 13:13 Versiunea pentru printare
Marți, 28 iunie 2022, ora 13:13

Subiect vot: Modificare Ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:225 81 48 32 20 13 9 22
- voturi pentru (DA):150 79 48 - - 13 9 1
- voturi împotrivă (NU):73 1 - 32 20 - - 20
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - NU
4. Albișteanu Mihail AUR NU
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - NU
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Andrușceac Antonio AUR NU
10. Apostol Alin-Gabriel USR NU
11. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
12. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
13. Badiu Georgel AUR NU
14. Balabașciuc Călin-Constantin AUR NU
15. Balint Liviu-Ioan PNL DA
16. Banias Mircea Marius PNL DA
17. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
18. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
19. Barna Ilie Dan USR NU
20. Bălășoiu Aurel PSD DA
21. Băltărețu Viorel USR NU
22. Benedek Zacharie UDMR DA
23. Benga Tudor - Vlad - NU
24. Bîrcă Constantin PSD DA
25. Blaga Daniel-Codruț USR NU
26. Bola Bogdan-Alexandru - NU
27. Botez Mihai-Cătălin USR NU
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Burciu Cristina PNL DA
31. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
32. Buzoianu Diana-Anda USR NU
33. Calista Mara-Daniela PNL DA
34. Calotă Florică Ică PNL DA
35. Cambera Oana-Alexandra - NU
36. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
37. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
38. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
39. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
40. Chelaru Mircia AUR NU
41. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
42. Chichirău Cosette-Paula USR NU
43. Chira Claudiu-Martin - NU
44. Chirilă Virgil Alin PSD DA
45. Ciofu Cătălina PNL DA
46. Ciubuc Ciprian - NU
47. Cîtea Vasile PSD DA
48. Coarnă Dumitru - NU
49. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
50. Constantin Daniel PNL DA
51. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
52. Cristea Andi-Lucian PSD DA
53. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
54. Cristian Brian USR NU
55. Crîstici Ognean Minoritati DA
56. Csép Éva-Andrea UDMR DA
57. Csoma Botond UDMR DA
58. Cupșa Ioan PNL DA
59. Damian Romulus-Marius PSD DA
60. Dehelean Silviu USR NU
61. Dinu Cristina-Elena PSD DA
62. Drancă Andrei-Iulian USR NU
63. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
64. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
65. Dumitru Florian-Emil PNL DA
66. Enachi Raisa AUR NU
67. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
68. Fălcoi Nicu USR NU
69. Feodor Silviu Minoritati DA
70. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
71. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
72. Florea Daniel PSD DA
73. Florea Oana-Consuela PSD DA
74. Floroiu Ionel PSD DA
75. Focșa Dumitru-Viorel AUR NU
76. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
77. Furtună Mirela PSD DA
78. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
79. Georgescu Nicolae PSD DA
80. Gheba Daniel-Sorin USR NU
81. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
82. Gheorghiu Bogdan PNL DA
83. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
84. Giurgiu Adrian USR NU
85. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
86. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
87. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
88. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
89. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
90. Gudu Michael PNL DA
91. Hajdu Gábor UDMR DA
92. Havârneanu Filip USR NU
93. Hărătău Elena PNL DA
94. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
95. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
96. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
97. Iancu Marius-Ionel PSD DA
98. Ichim Cristian-Paul - NU
99. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
100. Ilie Victor USR NU
101. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
102. Intotero Natalia-Elena PSD DA
103. Ion Stelian-Cristian USR NU
104. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
105. Kelemen Attila UDMR DA
106. Kiss János PNL DA
107. Kocsis-Cristea Alexandru - NU
108. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
109. Könczei Csaba UDMR DA
110. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
111. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
112. Lazăr Ion-Marian USR NU
113. Lazăr Teodor USR NU
114. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
115. Longher Ghervazen Minoritati DA
116. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
117. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
118. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
119. Lupu Andrei-Răzvan - NU
120. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
121. Mang Ioan PSD DA
122. Manta Claudiu PSD DA
123. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
124. Mărculescu Dumitru PNL DA
125. Miftode Marius-Andrei USR NU
126. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
127. Mina Marian PSD DA
128. Mircea Florin PSD DA
129. Miruță Radu-Dinel USR NU
130. Mitrea Dumitrina AUR NU
131. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
132. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
133. Molnar Radu-Iulian USR NU
134. Morar Olivia-Diana PNL DA
135. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
136. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
137. Munteanu Remus PSD DA
138. Murariu Oana USR NU
139. Nacov Gheorghe Minoritati DA
140. Nagy Szabolcs UDMR DA
141. Nagy Vasile AUR NU
142. Năcuță Sorin PNL DA
143. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
144. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
145. Neață Eugen PSD DA
146. Nechita Aurel PSD DA
147. Niță Nicu PSD DA
148. Orban Ludovic - NU
149. Oteșanu Daniela PSD DA
150. Paladi George-Adrian PSD DA
151. Paraschiv Rodica PSD DA
152. Pavelescu Nicolae PSD DA
153. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
154. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
155. Piper-Savu Florin PSD DA
156. Plăiașu Gabriel - NU
157. Polak Tudor PNL DA
158. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
159. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
160. Popescu Dan-Cristian PSD DA
161. Popescu Pavel PNL DA
162. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
163. Presură Alexandra PSD DA
164. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
165. Prunean Alin-Costel - NU
166. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
167. Rafila Alexandru PSD -
168. Rizea Cristina Camelia - NU
169. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
170. Roman Florin-Claudiu PNL DA
171. Roșca Mircea PNL DA
172. Rujan Dumitru PNL DA
173. Salan Viorel PSD DA
174. Sandu Viorica PSD DA
175. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
176. Scripnic Lilian AUR NU
177. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
178. Seres Dénes UDMR DA
179. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
180. Simion George-Nicolae AUR NU
181. Simonis Alfred - Robert PSD NU
182. Stancu Ionel Minoritati DA
183. Stancu Paul PSD DA
184. Stănescu Vetuța PNL DA
185. Stângă George-Cătălin PNL DA
186. Stoian Maria PNL DA
187. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
188. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
189. Stoica Diana USR NU
190. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
191. Șandru Cosmin PNL DA
192. Șerban Gianina AUR NU
193. Șișcu George PNL DA
194. Șoldan Gheorghe PSD DA
195. Șovăială Constantin - NU
196. Ștefan Ion - NU
197. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
198. Tanasă Dan AUR NU
199. Tănase Antonel - NU
200. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
201. Tătaru Nelu PNL DA
202. Teniță Dragoș-Cătălin USR NU
203. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
204. Terente Eugen USR NU
205. Tobă Francisc - DA
206. Toda Daniel-Liviu - NU
207. Todosiu Beniamin USR NU
208. Toma Ilie PSD DA
209. Toma Vasilică PSD DA
210. Trăilă Cristina PNL DA
211. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
212. Tudorache Daniel PSD DA
213. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
214. Turcan Raluca PNL DA
215. Țachianu Marian PSD DA
216. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
217. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
218. Varga Glad-Aurel PNL DA
219. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
220. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
221. Vulpescu Ioan PSD DA
222. Weber Mihai PSD DA
223. Zakarias Zoltán UDMR DA
224. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
225. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 30 septembrie 2022, 18:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro