Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.06.2022 > 13:37 Versiunea pentru printare
Marți, 28 iunie 2022, ora 13:37

Subiect vot: Componența Comisiei pentru numărare și validare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:242 82 56 35 21 17 10 21
- voturi pentru (DA):234 82 56 35 20 17 10 14
- voturi împotrivă (NU):3 - - - - - - 3
- abțineri:4 - - - 1 - - 3
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albișteanu Mihail AUR DA
4. Albotă Emil-Florin PSD DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Andrușceac Antonio AUR DA
10. Apostol Alin-Gabriel USR DA
11. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
12. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
13. Badea Mihai-Alexandru USR DA
14. Badiu Georgel AUR DA
15. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
16. Balint Liviu-Ioan PNL DA
17. Banias Mircea Marius PNL DA
18. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
19. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
22. Bălășoiu Aurel PSD DA
23. Băltărețu Viorel USR DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad - DA
27. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
28. Bîrcă Constantin PSD DA
29. Blaga Daniel-Codruț USR DA
30. Bola Bogdan-Alexandru - DA
31. Bota Călin-Ioan PNL DA
32. Botez Mihai-Cătălin USR DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Bulai Iulian USR DA
36. Burciu Cristina PNL DA
37. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
38. Buzoianu Diana-Anda USR DA
39. Calista Mara-Daniela PNL DA
40. Calotă Florică Ică PNL DA
41. Cambera Oana-Alexandra - DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
43. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
44. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
45. Chelaru Mircia AUR DA
46. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
47. Chichirău Cosette-Paula USR DA
48. Chira Claudiu-Martin - DA
49. Chirilă Virgil Alin PSD DA
50. Ciofu Cătălina PNL DA
51. Ciubuc Ciprian - DA
52. Cîtea Vasile PSD DA
53. Coarnă Dumitru - DA
54. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
55. Constantin Daniel PNL DA
56. Cozma Adrian-Felician PNL DA
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
58. Cristea Andi-Lucian PSD DA
59. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
60. Cristian Brian USR DA
61. Crîstici Ognean Minoritati DA
62. Crușoveanu Marian PNL DA
63. Csép Éva-Andrea UDMR DA
64. Csoma Botond UDMR DA
65. Cupșa Ioan PNL DA
66. Damian Romulus-Marius PSD DA
67. Dehelean Silviu USR DA
68. Dinu Cristina-Elena PSD DA
69. Drancă Andrei-Iulian USR DA
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
71. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
72. Dumitru Florian-Emil PNL DA
73. Enachi Raisa AUR DA
74. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
75. Fălcoi Nicu USR DA
76. Fechet Mircea PNL DA
77. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
78. Florea Daniel PSD DA
79. Florea Oana-Consuela PSD DA
80. Floroiu Ionel PSD DA
81. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
82. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
83. Furtună Mirela PSD DA
84. Gál Károly UDMR DA
85. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
86. Georgescu Nicolae PSD DA
87. Gheba Daniel-Sorin USR DA
88. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
89. Gheorghiu Bogdan PNL DA
90. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
91. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
92. Giurgiu Adrian USR DA
93. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
94. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
95. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
96. Grosaru Andi-Gabriel - NU
97. Gudu Michael PNL DA
98. Hajdu Gábor UDMR DA
99. Havârneanu Filip USR DA
100. Hărătău Elena PNL DA
101. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
102. Horga Maria-Gabriela PNL DA
103. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
104. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
105. Iancu Marius-Ionel PSD DA
106. Ibram Iusein Minoritati DA
107. Ichim Cristian-Paul - DA
108. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
109. Ilie Victor USR DA
110. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
111. Intotero Natalia-Elena PSD DA
112. Ion Stelian-Cristian USR DA
113. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
114. Kelemen Attila UDMR DA
115. Kiss János PNL DA
116. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
117. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
118. Könczei Csaba UDMR DA
119. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
120. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
121. Lazăr Ion-Marian USR DA
122. Lazăr Teodor USR DA
123. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
124. Longher Ghervazen Minoritati DA
125. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
126. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
127. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
128. Lupu Andrei-Răzvan - DA
129. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
130. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
131. Mang Ioan PSD DA
132. Manta Claudiu PSD DA
133. Mărculescu Dumitru PNL DA
134. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
135. Miftode Marius-Andrei USR DA
136. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
137. Miklós Zoltán UDMR DA
138. Mina Marian PSD DA
139. Miruță Radu-Dinel USR DA
140. Mitrea Dumitrina AUR DA
141. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
142. Moisin Radu-Marin PNL DA
143. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
144. Molnar Radu-Iulian USR DA
145. Morar Olivia-Diana PNL DA
146. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
147. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
148. Munteanu Remus PSD DA
149. Murariu Oana USR DA
150. Mușoiu Ștefan PSD DA
151. Nacov Gheorghe Minoritati DA
152. Nagy Szabolcs UDMR DA
153. Nagy Vasile AUR DA
154. Năcuță Sorin PNL DA
155. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
156. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
157. Neață Eugen PSD DA
158. Nechita Aurel PSD DA
159. Orban Ludovic - NU
160. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
161. Oteșanu Daniela PSD DA
162. Paladi George-Adrian PSD DA
163. Panait Radu USR DA
164. Paraschiv Rodica PSD DA
165. Pavelescu Nicolae PSD DA
166. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
167. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
168. Piper-Savu Florin PSD DA
169. Plăiașu Gabriel - NU
170. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
171. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
172. Popescu Dan-Cristian PSD DA
173. Popescu Pavel PNL DA
174. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
175. Presură Alexandra PSD DA
176. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
177. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
178. Rizea Cristina Camelia - DA
179. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
180. Roman Florin-Claudiu PNL DA
181. Roman Nicolae - DA
182. Roșca Mircea PNL DA
183. Rujan Dumitru PNL DA
184. Salan Viorel PSD DA
185. Sandu Viorica PSD DA
186. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
187. Scripnic Lilian AUR DA
188. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
189. Seres Dénes UDMR DA
190. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
191. Simion George-Nicolae AUR DA
192. Simonis Alfred - Robert PSD DA
193. Stancu Ionel Minoritati DA
194. Stancu Paul PSD DA
195. Stănescu Vetuța PNL DA
196. Stoian Maria PNL DA
197. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
198. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
199. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
200. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
201. Szabó Ödön UDMR DA
202. Șandru Cosmin PNL DA
203. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
204. Șerban Gianina AUR DA
205. Șișcu George PNL DA
206. Șoldan Gheorghe PSD DA
207. Șoptică Costel PNL DA
208. Șovăială Constantin - -
209. Ștefan Ion - Abținere
210. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
211. Tanasă Dan AUR DA
212. Tănase Antonel - Abținere
213. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
214. Tătaru Nelu PNL DA
215. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
216. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
217. Terente Eugen USR DA
218. Tobă Francisc - DA
219. Toda Daniel-Liviu - DA
220. Todosiu Beniamin USR DA
221. Toma Ilie PSD DA
222. Toma Vasilică PSD DA
223. Trăilă Cristina PNL DA
224. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
225. Tudorache Daniel PSD DA
226. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
227. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
228. Turcan Raluca PNL DA
229. Tușa Adriana Diana PSD DA
230. Țachianu Marian PSD DA
231. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
232. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
233. Varga Glad-Aurel PNL DA
234. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
235. Vexler Silviu Minoritati DA
236. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
237. Vîlceanu Dan PNL DA
238. Vulpescu Ioan PSD DA
239. Weber Mihai PSD DA
240. Zakarias Zoltán UDMR DA
241. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
242. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 12 august 2022, 8:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro