Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 10:04 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 10:04

Subiect vot: PL 511/2018 - Retrimitere la comisie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:159 67 34 25 12 3 6 12
- voturi pentru (DA):120 67 33 1 2 3 6 8
- voturi împotrivă (NU):3 - - 2 - - - 1
- abțineri:35 - - 22 10 - - 3
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR Abținere
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
12. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
13. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
14. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
15. Badiu Georgel AUR Abținere
16. Banias Mircea Marius PNL DA
17. Barbu Costel PNL DA
18. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
19. Barna Ilie Dan USR Abținere
20. Bălășoiu Aurel PSD DA
21. Băltărețu Viorel USR Abținere
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad - Abținere
25. Bîrcă Constantin PSD DA
26. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
27. Bota Călin-Ioan PNL DA
28. Budăi Marius-Constantin PSD DA
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Bulai Iulian USR Abținere
32. Bulai Oana-Gianina PSD DA
33. Buzoianu Diana-Anda USR Abținere
34. Calista Mara-Daniela PNL DA
35. Calotă Florică Ică PNL DA
36. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
37. Chelaru Mircia AUR DA
38. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
39. Ciofu Cătălina PNL DA
40. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
41. Ciubuc Ciprian - DA
42. Cîtea Vasile PSD DA
43. Coarnă Dumitru - Abținere
44. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
45. Constantin Daniel PNL DA
46. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
47. Cupșa Ioan PNL DA
48. Dămureanu Ringo AUR Abținere
49. Dinu Cristina-Elena PSD DA
50. Drancă Andrei-Iulian USR NU
51. Drulă Cătălin USR Abținere
52. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
53. Fălcoi Nicu USR Abținere
54. Florea Daniel PSD DA
55. Florea Oana-Consuela PSD DA
56. Floroiu Ionel PSD DA
57. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
58. Georgescu Nicolae PSD DA
59. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
60. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
61. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
62. Gliga Dumitrița PSD DA
63. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
64. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
65. Grosaru Andi-Gabriel - DA
66. Gudu Michael PNL DA
67. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
68. Havârneanu Filip USR Abținere
69. Hărătău Elena PNL DA
70. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
71. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
72. Iancu Marius-Ionel PSD DA
73. Ichim Cristian-Paul - DA
74. Ilie Victor USR Abținere
75. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
76. Intotero Natalia-Elena PSD DA
77. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
78. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
79. Kiss János PNL DA
80. Lazăr Ion-Marian USR DA
81. Lazăr Teodor USR Abținere
82. Longher Ghervazen Minoritati DA
83. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
84. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
85. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
86. Lupu Andrei-Răzvan - DA
87. Macovei Silviu Nicu PSD DA
88. Manta Claudiu PSD DA
89. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
90. Mărculescu Dumitru PNL DA
91. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
92. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
93. Mina Marian PSD DA
94. Mircea Florin PSD DA
95. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
96. Moisin Radu-Marin PNL DA
97. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
98. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
99. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
100. Năcuță Sorin PNL DA
101. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
102. Neață Eugen PSD DA
103. Nechita Aurel PSD DA
104. Niță Nicu PSD DA
105. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
106. Oteșanu Daniela PSD DA
107. Paladi George-Adrian PSD DA
108. Pambuccian Varujan Minoritati DA
109. Paraschiv Rodica PSD DA
110. Pavelescu Nicolae PSD DA
111. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
112. Piper-Savu Florin PSD DA
113. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR Abținere
114. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
115. Rizea Cristina Camelia - NU
116. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
117. Roman Florin-Claudiu PNL DA
118. Roman Nicolae - DA
119. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
120. Salan Viorel PSD DA
121. Sandu Viorica PSD DA
122. Sas Lóránt-Zoltan - DA
123. Scripnic Lilian AUR Abținere
124. Solomon Adrian PSD DA
125. Stancu Ionel Minoritati DA
126. Stancu Paul PSD DA
127. Stativă Irinel Ioan PSD DA
128. Stănescu Vetuța PNL DA
129. Stângă George-Cătălin PNL DA
130. Stoian Maria PNL DA
131. Stroe Ionuț-Marian PNL -
132. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
133. Szabó Ödön UDMR DA
134. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
135. Șișcu George PNL DA
136. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
137. Șoldan Gheorghe PSD DA
138. Șoptică Costel PNL DA
139. Tanasă Dan AUR Abținere
140. Tănase Antonel - Abținere
141. Tătaru Nelu PNL DA
142. Thellmann Christine PNL DA
143. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
144. Todosiu Beniamin USR NU
145. Toma Ilie PSD DA
146. Toma Vasilică PSD DA
147. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
148. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
149. Turcan Raluca PNL DA
150. Tuță George-Cristian PNL DA
151. Țachianu Marian PSD DA
152. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
153. Țoiu Oana-Silvia USR Abținere
154. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
155. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
156. Vulpescu Ioan PSD DA
157. Weber Mihai PSD DA
158. Zakarias Zoltán UDMR DA
159. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 12 august 2022, 2:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro