Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 10:09 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 10:09

Subiect vot: PL 163/2022 - Retrimitere la comisie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:202 86 41 30 13 10 7 15
- voturi pentru (DA):195 83 41 30 12 10 7 12
- voturi împotrivă (NU):3 2 - - - - - 1
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:3 1 - - 1 - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Apjok Norbert - DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Badiu Georgel AUR DA
18. Banias Mircea Marius PNL DA
19. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Bălășoiu Aurel PSD DA
22. Băltărețu Viorel USR DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benedek Zacharie UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad - DA
26. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
27. Bîrcă Constantin PSD DA
28. Blaga Daniel-Codruț USR DA
29. Bota Călin-Ioan PNL DA
30. Botez Mihai-Cătălin USR DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budăi Marius-Constantin PSD DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Bulai Iulian USR DA
36. Bulai Oana-Gianina PSD NU
37. Buzoianu Diana-Anda USR DA
38. Calista Mara-Daniela PNL DA
39. Calotă Florică Ică PNL DA
40. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
41. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
42. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
43. Chichirău Cosette-Paula USR DA
44. Chirilă Virgil Alin PSD DA
45. Ciofu Cătălina PNL DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Ciornei Radu Tudor USR DA
48. Ciubuc Ciprian - DA
49. Cîtea Vasile PSD DA
50. Coarnă Dumitru - NU
51. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
52. Constantin Daniel PNL DA
53. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
54. Cristian Brian USR DA
55. Csép Éva-Andrea UDMR DA
56. Cupșa Ioan PNL DA
57. Dinu Cristina-Elena PSD DA
58. Drancă Andrei-Iulian USR DA
59. Drulă Cătălin USR DA
60. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
61. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
62. Dumitru Florian-Emil PNL DA
63. Farago Petru UDMR DA
64. Fălcoi Nicu USR DA
65. Feodor Silviu Minoritati DA
66. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
67. Florea Daniel PSD DA
68. Florea Oana-Consuela PSD DA
69. Floroiu Ionel PSD DA
70. Flucuș Dumitru AUR DA
71. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
72. Gál Károly UDMR DA
73. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
74. Gavrilă Anamaria - -
75. Georgescu Nicolae PSD DA
76. Gheba Daniel-Sorin USR DA
77. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
78. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
79. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
80. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
81. Gliga Dumitrița PSD DA
82. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
83. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR -
84. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
85. Grosaru Andi-Gabriel - DA
86. Gudu Michael PNL DA
87. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
88. Havârneanu Filip USR DA
89. Hărătău Elena PNL DA
90. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
91. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
92. Huțu Alexandra PSD DA
93. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
94. Iancu Marius-Ionel PSD DA
95. Ichim Cristian-Paul - DA
96. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
97. Ilie Victor USR DA
98. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
99. Intotero Natalia-Elena PSD DA
100. Ion Stelian-Cristian USR DA
101. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
102. Kiss János PNL DA
103. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
104. Könczei Csaba UDMR DA
105. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
106. Lazăr Ion-Marian USR DA
107. Lazăr Teodor USR DA
108. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
109. Longher Ghervazen Minoritati DA
110. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
111. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
112. Lungu Romeo-Daniel PSD -
113. Lupu Andrei-Răzvan - DA
114. Macovei Silviu Nicu PSD NU
115. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
116. Mang Ioan PSD DA
117. Manta Claudiu PSD DA
118. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
119. Mărculescu Dumitru PNL DA
120. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
121. Miftode Marius-Andrei USR DA
122. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
123. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
124. Mina Marian PSD DA
125. Mircea Florin PSD DA
126. Mitrea Dumitrina AUR DA
127. Moisin Radu-Marin PNL DA
128. Molnar Radu-Iulian USR DA
129. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
130. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
131. Munteanu Remus PSD DA
132. Murariu Oana USR DA
133. Năcuță Sorin PNL DA
134. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
135. Neață Eugen PSD DA
136. Nechita Aurel PSD DA
137. Niță Nicu PSD DA
138. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
139. Oteșanu Daniela PSD DA
140. Paladi George-Adrian PSD DA
141. Pambuccian Varujan Minoritati DA
142. Paraschiv Rodica PSD DA
143. Pavelescu Nicolae PSD DA
144. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
145. Piper-Savu Florin PSD DA
146. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
147. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
148. Popescu Dan-Cristian PSD DA
149. Rizea Cristina Camelia - DA
150. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
151. Roman Florin-Claudiu PNL DA
152. Roman Nicolae - DA
153. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
154. Salan Viorel PSD DA
155. Sandu Viorica PSD DA
156. Sas Lóránt-Zoltan - DA
157. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
158. Scripnic Lilian AUR DA
159. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
160. Seres Dénes UDMR DA
161. Solomon Adrian PSD DA
162. Stancu Ionel Minoritati DA
163. Stancu Paul PSD DA
164. Stativă Irinel Ioan PSD DA
165. Stănescu Vetuța PNL DA
166. Stângă George-Cătălin PNL DA
167. Stoian Maria PNL DA
168. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
169. Șandru Cosmin PNL DA
170. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
171. Șerban Gianina AUR DA
172. Șișcu George PNL DA
173. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
174. Șoldan Gheorghe PSD DA
175. Șoptică Costel PNL DA
176. Tanasă Dan AUR DA
177. Tănase Antonel - Abținere
178. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
179. Tătaru Nelu PNL DA
180. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
181. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
182. Toda Daniel-Liviu - DA
183. Toma Ilie PSD DA
184. Toma Vasilică PSD DA
185. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
186. Tudorache Daniel PSD DA
187. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
188. Turcan Raluca PNL DA
189. Tușa Adriana Diana PSD DA
190. Tuță George-Cristian PNL DA
191. Țachianu Marian PSD DA
192. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
193. Țoiu Oana-Silvia USR DA
194. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
195. Varga Glad-Aurel PNL DA
196. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
197. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
198. Vulpescu Ioan PSD DA
199. Weber Mihai PSD DA
200. Zakarias Zoltán UDMR DA
201. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
202. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 15 august 2022, 15:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro